Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wacom Bamboo z technologią multi-touch

0

Autor: Marcin Falana

24 Wrzesień 2009
Artykuł na: 6-9 minut
Najnowsza linia tabletów Bamboo drugiej generacji składa się z czterech produktów - Bamboo, Bamboo Fun, Bamboo Pen oraz Bamboo Touch. Wszystkie nowe tablety łączą w sobie funkcjonalność technologii multi-touch z zaletami tabletów piórkowych.

Najnowsza propozycja firmy Wacom to druga generacja zgrabnych tabletów Bamboo. Łączą one w sobie funkcjonalność technologii multi-touch z zaletami tabletów piórkowych. Dane i komendy są wprowadzane za pomocą dotyku lub, jeżeli zadanie wymaga więcej precyzji i dokładności, przy użyciu cyfrowego pióra.

Wacom Bamboo
Wacom Bamboo

Zachęcamy do zapoznania się z filmikami prezentującymi obsługę tabletów Bamboo.

Bamboo

Bamboo Fun

Informacja prasowa producenta:

Poznaj nową technologię multi-touch Bamboo

Wacom prezentuje pierwszy interaktywny tablet, który łączy technologię multi-touch (wprowadzania wielodotykowego) z technologią wprowadzania piórem, tworząc pracę z komputerem bardziej intuicyjną, uproszczoną i inspirującą.

Firma Wacom wprowadza do sprzedaży drugą generację Bamboo - pierwszy interaktywny tablet, który łączy w sobie funkcjonalność technologii multi-touch z zaletami tabletów piórkowych. Odpowiadający na potrzeby współczesnych konsumentów i zgodny z trendem wprowadzanych na rynek urządzeń dotykowych, takich jak Apple iPhone, Bamboo pozwala w prosty i spontaniczny sposób korzystać z komputera. Dane są wprowadzane za pomocą dotyku lub, jeśli zadanie wymaga więcej precyzji i dokładności, przy użyciu cyfrowego pióra. Najnowsza linia tabletów drugiej generacji składa się z czterech produktów - Bamboo, Bamboo Fun, Bamboo Pen oraz Bamboo Touch.

Tablety Bamboo są przeznaczone dla ludzi, dla których komputery są częścią cyfrowego stylu życia - używają ich do komunikowania się, tworzenia i dzielenia się kontentem. Bamboo umożliwia każdemu bycie kreatywnym. Jest doskonałym narzędziem ekspresji i personalizacji tworzonych codziennie dokumentów, prezentacji i blogów oraz komunikowania się z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami za pomocą coraz popularniejszych portali społecznościowych - Naszej-Klasy, Facebooka, czy Twittera.

Połączenie w jednym urządzeniu technologii wykorzystujących dotyk i pióro, wydobywa ich zalety i sprawia, że korzystanie z komputera jest łatwiejsze, szybsze i daje więcej radości. W drugiej generacji tabletów Bamboo za pomocą prostego dotknięcia palcem cyfrowej podkładki, wybieramy ikonę, otwieramy menu lub rozpoczynamy pracę z aplikacją. Co więcej, ruch zaledwie dwóch palców pozwala użytkownikowi na obracanie dokumentu lub obrazu, szybkie przeglądanie albumu ze zdjęciami czy prezentacji oraz przesuwanie zawartości bloga, pliku w formacie Excel lub korzystanie z funkcji zoom przy oglądaniu fotografii i map.

Zastosowanie w drugiej generacji tabletów Bamboo zaawansowanej technologii pióra oznacza, że wciąż ma ono kluczowe znaczenie w posługiwaniu się Bamboo. Kilka prostych ruchów sprawia, że możemy dodać podpis lub komentarz pod każdym cyfrowym dokumentem. Przypomina to korzystanie z tradycyjnego pióra i kartki papieru. W precyzyjny, łatwy i naturalny sposób możemy rysować i retuszować cyfrowe zdjęcia - dzięki Bamboo każdy może rozwijać swoje kreatywność. Tablet Bamboo jest także idealnym narzędziem do wykorzystania dedykowanych dla pióra funkcji systemów operacyjnych oraz pozwalającym na wykorzystanie kreatywnych aplikacji, wspierających rozróżnienie poziomów nacisku.

Użytkownicy tabletów mogą w prosty sposób wybierać między wprowadzaniem danych za pomocą pióra lub dotyku: jeżeli dotykają powierzchni tabletu palcem - działa funkcja wprowadzania dotykowego, jeżeli zbliżają do tabletu pióro - automatycznie zostaje włączona funkcja wprowadzania piórem.

Przyjemność korzystania z tabletu Bamboo jest jeszcze większa w przypadku korzystania z Bamboo Dock oraz Bamboo Minis - wciąż powiększanej serii niewielkich, lecz bardzo użytecznych aplikacji, które pozwalają na robienie wszystkiego, na co użytkownik ma ochotę - od cyfrowego rysowania i szkicowania po dodawanie odręcznych komentarzy do map czy granie w mini-gry.

Druga generacja tabletów Bamboo to ultra-cienkie (8,5 mm), przystosowane dla osób prawo- i leworęcznych urządzenia, które wyposażono w zintegrowany uchwyt na nowe, lekkie pióro. Dodatkowo, tablety zostały wyposażone w cztery klawisze, których funkcje można indywidualnie definiować.

Bamboo

Elegancki, czarny Bamboo łączy zalety technologii multi-touch i obsługi za pomocą pióra. Można z niego korzystać przy personalizacji e-maili, listów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji oraz dokumentów z podpisami, notatkami i komentarzami. Co więcej, tablet ułatwia nawigację po komputerze i Internecie. Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 369 PLN brutto.
Film produktowy:
Bamboo

Zobacz Bamboo w akcji: Bamboo

Bamboo Fun

Stylowy, srebrny tablet również łączy w sobie zalety wprowadzania piórem lub za pomocą dotyku. Przystosowane dla prawo- i leworęcznych, wszechstronne urządzenie jest idealne dla konsumentów, którzy chcą rozwinąć swoje zdolności artystyczne. Użytkownicy mogą w prosty sposób tworzyć naturalnie i autentycznie wyglądające obrazy, szkice i rysunki oraz retuszować i udoskonalać fotografie, zarządzać nimi i dzielić się z innymi. Sugerowana cena tabletów Bamboo Fun Small i Medium to odpowiednio: 409 PLN i 819 PLN brutto.
Film produktowy
Bamboo Fun

Zobacz Bamboo Fun w akcji: Bamboo Fun

Drugą generację tabletów Bamboo uzupełnia Bamboo Touch (wyłącznie wprowadzanie dotykowe) oraz Bamboo Pen (wyłącznie wprowadzanie piórkiem).

Ich sugerowane ceny detaliczne to odpowiednio: 289 PLN i 249 PLN. Wszystkie ceny zawierają VAT. Ceny są uzależnione od kursu walut.]

Oprogramowanie

Każdy z produktów linii (poza Bamboo Touch) jest także wyposażony w: Bamboo Scribe - narzędzie pozwalające na rozpoznanie pisma odręcznego; Bamboo Explore - zaawansowane narzędzie wyszukiwania dla systemów Windows oraz Bamboo Space - internetową aplikację do kolekcjonowania i dzielenia się pomysłami. Dodatkowo Bamboo Pen jest wyposażony w ArtRage, Bamboo Fun Small - w ArtRage i Photoshop Elements, a Bamboo Fun Medium - ArtRage, Photoshop Elements i Painter Essentials.

Bamboo współpracuje z aktualnymi wersjami systemów operacyjnych Windows i Mac: Windows 7, Windows XP, Windows Vista, Mac OS 10.4, 10.5 oraz 10.6.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły