Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się Polacy.
24 Cze 2019
Michał Chrzanowski
1
W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.
24 Cze 2019
Michał Chrzanowski
0
Zobacz uroki najdalszych zakątków naszej planety na zdjęciach laureatów tegorocznego National Geographic Travel Photographer of the Year.
17 Cze 2019
Michał Chrzanowski
0
W wieku 66 lat zmarł Bogdan Konopka - jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
20 Maj 2019
Michał Chrzanowski
0
Za nami kolejna edycja Pink Lady Food Photographer of the Year - prestiżowego konkursu, który od siedmiu lat wpływa na nasze zmysły i porusza istotne dla współczesnego świata problemy. W tym roku otrzymaliśmy naprawdę mocną galerię laureatów.
7 Maj 2019
Michał Chrzanowski
0
W wieku 65 lat zmarł Michael Wolf - trzykrotny laureat World Press Photo, fotograf znany między innymi z dokumentowania życia codziennego w wielkich miastach.
29 Kwi 2019
Michał Chrzanowski
0
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
17 Kwi 2019
Michał Chrzanowski
2
Za nami XVI odsłona organizowanego od 2004 roku konkursu „Śląska Fotografia Prasowa“. Tegorocznym laureatem został Rafał Klimkiewicz, który udokumentował trans, w jaki zapadają, wchodząc w wirtualny świat, uczestnicy zawodów Intel Extreme Masters.
1 Kwi 2019
Michał Chrzanowski
9
Za nami 12. edycja prestiżowego konkursu International Garden Photographer of the Year. Jak zwykle otrzymujemy urok przyrody najdalszych zakątków świata oraz prawdziwy czar natury z całą paletą barw zaprezentowanych na nagrodzonych zdjęciach laureatów.
21 Mar 2019
Michał Chrzanowski
0
Tajemniczość i piękno, ale również moc, siła i żywioł - tak w kilku słowach można opisać zwycięskie fotografie nagrodzone w tegorocznej odsłonie Underwater Photographer of the Year.
7 Mar 2019
Michał Chrzanowski
0