Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

W wieku zaledwie 39 lat zmarł warszawski fotograf Konrad Pustoła. Autor wielu projektów fotograficznych, w których ukazywał sytuację społeczno-ekonomiczną naszego kraju. Laureat między innymi I Nagrody w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej w kategorii "Świat, w którym żyjemy". Wiadomość o śmierci artysty przekazała rodzina.
14 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Ponad czterdzieści dwa tysiące wyświetleń z dziewięćdziesięciu sześciu krajów - tyle wejść uzyskało zwycięskie zdjęcie zatytułowane “Historia dwóch lisów”. Fotografię wykonał kanadyjski lekarz Don Gutowski.
14 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Niemiecki producent zaprezentował dziś nowego przedstawiciela serii Otus. Nowy Zeiss Otus 28mm f/1.4 to szerokokątny obiektyw stałoogniskowy, który dzięki swoim parametrom może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla fotografów krajobrazu i architektury.
14 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Po raz kolejny jesteśmy świadkami, jak różnego rodzaju serwisy zapewniające finansowanie społecznościowe są źródłem ciekawych rozwiązań wzbogacających świat fotografii. Pakpod to lekki i kompaktowy statyw, który dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu może być użyty niemal w każdych warunkach.
14 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Firma Interfit zaprezentowała nowe rozwiązań w dziedzinie oświetlenia studyjnego, jak i plenerowego. Lampa S1 posiada moc 500 Ws, umożliwia synchronizację błysku z krótkimi czasami naświetlania, współpracuje z pomiarem TTL i została wyposażona w zasilacz umożliwiający wygodną pracę w plenerze. Nowy produkt firmy może więc okazać się ciekawym zamiennikiem dla lamp Profoto i Phottix.
14 Paź 2015
Michał Chrzanowski
1
W czasie dzisiejszego paryskiego Canon EXPO mieliśmy także okazję pobawić się zaprezentowanym bezlusterkowcem EOS M10. Zobaczcie, jak nowy reprezentant serii M sprawdził się w praktyce.
13 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Firma Manfrotto zaprezentowała nowy statyw zaprojektowany specjalnie dla wymagających użytkowników, którzy większość czasu spędzają w terenie. Najnowszy model Befree One to ultra-kompaktowy statyw, który poszerza cenioną przez profesjonalistów linię Befree.
13 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Bielsko-Biała po raz szósty stanie się międzynarodową stolicą fotografii. Już w najbliższy piątek wystartuje FotoArtFestiwal, w którym zostanie zaprezentowanych piętnaście wystaw światowej sławy fotografów. Festiwal potrwa od 16 do 30 października 2015 roku.
13 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Jak zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska i zrobić z tego poruszający projekt artystyczny? Wystarczy odwiedzić najbardziej zanieczyszczone i skażone miejsca, a ze znalezionych śmieci, gruzu czy innego rodzaju odpadów zrobić niebywałe kostiumy, które będą symbolizować Matkę Naturę. Zobaczcie nadzwyczajne obrazy wykonane przez afrykańskiego fotografa Fabrice’a Monteiro.
12 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Skórzane paski fotograficzne Eupidere to bardzo ciekawa propozycja dla tych osób, które chcą nadać swoim aparatom wyjątkowego stylu i elegancji. W ofercie firmy znajdują się dwa modele, dostępne w trzech wariantach kolorystycznych. Paski będą stanowić świetne estetyczne uzupełnienie dla współczesnych bezlusterkowców stylizowanych na aparaty analogowe.
12 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0