Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Dwutygodnik VIVA! już po raz siódmy przyznał nagrody w ogólnopolskim konkursie fotograficznym Viva!Photo Awards. W tym roku zostało nadesłanych niespełna sześć tysięcy zdjęć, pośród których najlepszym okazał się portret autorstwa Kilimanjaro Błażejewskiego.
20 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Dziś premierę ma album „To, co trwałe” autorstwa Tomasza Tomaszewskiego. Znajdziemy w nim ponad 130 zdjęć, na których fotograf udokumentował tradycję oraz wiarę polskich Górali.
20 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
W nasze ręce trafiła najnowsza propozycja Nikona. Obiektyw Nikkor 24 mm f/1.8G ED to pełnoklatkowa szerokokątna stałka, która - jak na ogniskową 24 mm i światło f/1.8 - charakteryzuje się kompaktowymi gabarytami. Jednak czy wykonanie i jakość układu optycznego sprostają wymaganiom zaawansowanych fotografów?
19 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Leica zaprezentowała nowy aparat, który poszerza cenioną serię M. Model Leica M (Typ 262) został wyposażony w pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 24 megapikseli, 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921 600 pikseli i jasny wizjer optyczny z możliwością automatycznej korekty paralaksy. Aparat trafi do sprzedaży pod koniec listopada 2015 roku i - zdaniem producenta - ma “przywrócić fotografię do jej najczystszej postaci”.
19 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Ponad 420 000 złotych - tyle wyniosła łączna kwota na jaką wylicytowano prace wystawione w 15. aukcji projektu Fotografia Kolekcjonerska. Zdjęcie Karola Hillera okazało się być najdrożej sprzedanym dziełem w historii całego projektu.
19 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Lampa fotograficzna, blenda, statyw, torba oraz liczne książki to tylko niektóre nagrody, które możecie zdobyć w I edycji konkursu fotograficznego FsFoto.pl przygotowanego wspólnie z wydawnictwem Galaktyka. Od dziś możecie już nadsyłać zgłoszenia, które w ciekawy sposób będą pokazywać “kontrast”.
18 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Użytkownicy Lightrooma, którym nie do końca odpowiadały wcześniej wprowadzone zmiany mogą odetchnąć z ulgą. Nowa aktualizacja przywraca dawny panel odpowiadający za importowanie zdjęć, naprawia błędy oprogramowania oraz zapewnia wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.
18 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
W ofercie firmy Next77 pojawił się nowy produkt. Quantuum VideoLED 600 to lampa, której główną zaletą jest duża moc światła ciągłego, dzięki czemu może być stosowana nie tylko w fotografii, lecz także do oświetlania niewielkich planów filmowych.
17 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Do naszej redakcji trafił DxO One. Jest to ultrakompaktowy, 20,2-megapikselowy aparat wyposażony w 1-calową matrycą obrazu. Po podłączeniu do smartfona lub tabletu może myć ciekawą propozycją dla miłośników fotografii mobilnej - jednak wyłącznie tych, który posiadają urządzenia firmy Apple. Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane nowym aparatem DxO One.
17 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Firma MAGIX zaprezentowała nową wersję popularnego programu do tworzenia pokazów zdjęć i filmów. Magix Photostory Deluxe 2016 został wyposażony w wiele ciekawych funkcji, które umożliwią jeszcze precyzyjniejsze połączenie fotografii oraz ruchomych obrazów w jeden film o rozdzielczości Ultra HD.
17 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0