National Geographic Photo Contest 2015 - poznaliśmy zwycięzców

Ponad 13 tysięcy zgłoszeń, z których wyłoniono zaledwie trzynastu laureatów. Spośród nich fotografia autorstwa Australijczyka, Jamesa Smarta, która ukazuje niszczycielską moc tornada okazała się najlepszą pracą nadesłaną do tegorocznej edycji prestiżowego konkursu National Geographic Photo Contest. Koniecznie zobaczcie galerię nagrodzonych prac!
0

Autor: Michał Chrzanowski

30 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Laureatem głównej nagrody tegorocznego konkursu National Geographic Photo Contest został australijski fotograf James Smart. Jego zdjęcie przedstawiające tornado okazało się najlepszym spośród 13 tysięcy zgłoszeń nadesłanych z całego świata. Smart wspólnie z bratem i znajomymi przez piętnaście dni obserwowali tornada. Ostatniego dnia podróży udało mu się wykonać zwycięskie zdjęcie.

”Tornado powoli zaczynało przybierać na sile, unosząc w powietrze kurz i ziemię z pobliskich pól uprawnych” powiedział laureat National Geographic Photo Contest, James Smart. ”Jadąc z bratem polną drogą Kolorado mieliśmy na tyle szczęścia, że znajdowaliśmy się po zachodniej stronie, a słońce ciepło oświetlało przód tornada. Dzięki temu uzyskaliśmy szczegółowy i wyrazisty obraz oraz doskonale wyeksponowane niebo i dalszy plan” - dodał Smart.

W kategorii “Miejsca” najlepszą pracą okazało się zdjęcie hiszpańskiego fotografa Francisco Mingorance. Z kolei w kategorii “Ludzie” zwyciężył amerykański fotograf Joel Nsadha. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć laureatów, jak i innych wyróżnionych prac.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

James Smart za zwycięskie zdjęcie przedstawiające tornado otrzymał nagrodę w postaci 10 tysięcy dolarów oraz wycieczkę do głównej siedziby National Geographic (Washington D.C., USA).

National Geographic Photo Contest to coroczny konkurs, do którego fotografowie mogą nadsyłać wyjątkowe zdjęcia ukazujące piękno współczesnego świata. Więcej nagrodzonych prac, jak i zdjęcia wszystkich finalistów możecie zobaczyć na stronie photography.nationalgeographic.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Bywa piękna i nastrojowa, czasem groźna i niebezpieczna, ale zawsze niezwykle fotogeniczna. Zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji konkursu fotografii...
51
4
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
39
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
17
0