Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

National Geographic Photo Contest 2015 - poznaliśmy zwycięzców

Ponad 13 tysięcy zgłoszeń, z których wyłoniono zaledwie trzynastu laureatów. Spośród nich fotografia autorstwa Australijczyka, Jamesa Smarta, która ukazuje niszczycielską moc tornada okazała się najlepszą pracą nadesłaną do tegorocznej edycji prestiżowego konkursu National Geographic Photo Contest. Koniecznie zobaczcie galerię nagrodzonych prac!
0

Autor: Michał Chrzanowski

30 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Laureatem głównej nagrody tegorocznego konkursu National Geographic Photo Contest został australijski fotograf James Smart. Jego zdjęcie przedstawiające tornado okazało się najlepszym spośród 13 tysięcy zgłoszeń nadesłanych z całego świata. Smart wspólnie z bratem i znajomymi przez piętnaście dni obserwowali tornada. Ostatniego dnia podróży udało mu się wykonać zwycięskie zdjęcie.

”Tornado powoli zaczynało przybierać na sile, unosząc w powietrze kurz i ziemię z pobliskich pól uprawnych” powiedział laureat National Geographic Photo Contest, James Smart. ”Jadąc z bratem polną drogą Kolorado mieliśmy na tyle szczęścia, że znajdowaliśmy się po zachodniej stronie, a słońce ciepło oświetlało przód tornada. Dzięki temu uzyskaliśmy szczegółowy i wyrazisty obraz oraz doskonale wyeksponowane niebo i dalszy plan” - dodał Smart.

W kategorii “Miejsca” najlepszą pracą okazało się zdjęcie hiszpańskiego fotografa Francisco Mingorance. Z kolei w kategorii “Ludzie” zwyciężył amerykański fotograf Joel Nsadha. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć laureatów, jak i innych wyróżnionych prac.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

James Smart za zwycięskie zdjęcie przedstawiające tornado otrzymał nagrodę w postaci 10 tysięcy dolarów oraz wycieczkę do głównej siedziby National Geographic (Washington D.C., USA).

National Geographic Photo Contest to coroczny konkurs, do którego fotografowie mogą nadsyłać wyjątkowe zdjęcia ukazujące piękno współczesnego świata. Więcej nagrodzonych prac, jak i zdjęcia wszystkich finalistów możecie zobaczyć na stronie photography.nationalgeographic.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Zdjęcia Krystyny Gnass ukazują Warszawę lat 50. i 60. Prawdopodobnie nigdy nie opuściłyby domowej szafy, gdyby nie wnuczka.
0
0
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Gdy przechodzą ulicami Brazzaville i Kinszasy, nie sposób nie zwrócić na nich uwagi. O sapeurs, przedstawicielach barwnej afrykańskiej subkultury, w nowej książce fotograficznej...
21
0
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Już kilka miesięcy po największej katastrofie w historii energetyki jądrowej na otoczony drutem kolczastym teren zaczęli wracać ludzie. Niektórzy mieszkańcy Czarnobyla i okolic chcieli znów...
412
1