National Geographic Photo Contest 2015 - poznaliśmy zwycięzców

Ponad 13 tysięcy zgłoszeń, z których wyłoniono zaledwie trzynastu laureatów. Spośród nich fotografia autorstwa Australijczyka, Jamesa Smarta, która ukazuje niszczycielską moc tornada okazała się najlepszą pracą nadesłaną do tegorocznej edycji prestiżowego konkursu National Geographic Photo Contest. Koniecznie zobaczcie galerię nagrodzonych prac!
0
Michał Chrzanowski
30 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Laureatem głównej nagrody tegorocznego konkursu National Geographic Photo Contest został australijski fotograf James Smart. Jego zdjęcie przedstawiające tornado okazało się najlepszym spośród 13 tysięcy zgłoszeń nadesłanych z całego świata. Smart wspólnie z bratem i znajomymi przez piętnaście dni obserwowali tornada. Ostatniego dnia podróży udało mu się wykonać zwycięskie zdjęcie.

”Tornado powoli zaczynało przybierać na sile, unosząc w powietrze kurz i ziemię z pobliskich pól uprawnych” powiedział laureat National Geographic Photo Contest, James Smart. ”Jadąc z bratem polną drogą Kolorado mieliśmy na tyle szczęścia, że znajdowaliśmy się po zachodniej stronie, a słońce ciepło oświetlało przód tornada. Dzięki temu uzyskaliśmy szczegółowy i wyrazisty obraz oraz doskonale wyeksponowane niebo i dalszy plan” - dodał Smart.

W kategorii “Miejsca” najlepszą pracą okazało się zdjęcie hiszpańskiego fotografa Francisco Mingorance. Z kolei w kategorii “Ludzie” zwyciężył amerykański fotograf Joel Nsadha. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć laureatów, jak i innych wyróżnionych prac.
Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

James Smart za zwycięskie zdjęcie przedstawiające tornado otrzymał nagrodę w postaci 10 tysięcy dolarów oraz wycieczkę do głównej siedziby National Geographic (Washington D.C., USA).

National Geographic Photo Contest to coroczny konkurs, do którego fotografowie mogą nadsyłać wyjątkowe zdjęcia ukazujące piękno współczesnego świata. Więcej nagrodzonych prac, jak i zdjęcia wszystkich finalistów możecie zobaczyć na stronie photography.nationalgeographic.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
50
3
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
23
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
184
0