Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Mają setki tysięcy subskrybentów i miliony wyświetleń. Niemal codziennie na ich kanałach pojawiają się nowe filmy. Pomagają nie tylko nauczyć się podstaw fotografii, lecz także opanować bardziej zaawansowane techniki. Dzisiaj pokażemy, kogo warto śledzić, by nauczyć się pracy z lampami błyskowymi.
18 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
W dzisiejszym odcinku serii „Adobe Lightroom w małym palcu” pokażemy, jak w efektywny sposób utworzyć bardzo kontrastowy portret, który charakteryzuje się dużą wyrazistością oraz zmniejszonym nasyceniem barw.
17 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Rafał Hencel został laureatem konkursu, który przygotowaliśmy wspólnie firmą Samsung. Zwycięzca będzie miał możliwość przetestowania najnowszego tabletu Samsung Galaxy Tab S2 oraz wzięcia udziału w sesji zdjęciowej prowadzonej przez fotografa Wojtka Wojtczaka.
16 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Matt Black został uhonorowany grantem imienia W. Eugene Smitha. Od dwudziestu lat fotografuje społeczeństwo oraz postępującą biedę rolniczych miejscowości zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Zaś od dwóch lat swoimi zdjęciami dzieli się na Instagramie, by świat zobaczył, jak wyglądają zaniedbane regiony USA.
16 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Zawodowcy, którzy używają lustrzanek Nikon D4 i D4s mogą mieć powody do radości. W ofercie firmy Lexar pojawiły się nowe nośniki pamięci. Modele XQD 2.0 2933x i 1400x to obecnie najszybsze kary XQD dostępne na rynku fotograficznym.
16 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Galeria Obok ZPAF zaprasza na wernisaż wystawy Recall. Włoska artystka Verdiana Calia w prezentowanym cyklu fotografii porusza tematy związane z percepcją i mierzy się z problemami natury i tożsamości człowieka, religii oraz kultury. Ekspozycję będzie można oglądać już od najbliższego poniedziałku, 19 października 2015 roku.
15 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Firma Lexar zaprezentowała nową kartę SD zaprojektowaną z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Najnowszy model 2000x SDXC UHS-II może okazać się najszybszym nośnikiem danych oferującym pojemność 128 GB.
15 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Jeszcze do północy możecie przesyłać zgłoszenia do konkursu, który przygotowaliśmy dla Was wspólnie z firmą Samsung. Zwycięzca będzie miał możliwość przetestowania najnowszego tabletu Samsung Galaxy Tab S2 oraz wzięcia udziału w sesji zdjęciowej prowadzonej przez fotografa Wojtka Wojtczaka.
14 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Firma Sony zaprezentowała dziś drugą generację pełnoklatkowego kompaktu. Model RX1R II posiada 42,4-megapikselowy pełnoklatkowy przetwornik obrazu wykonany w technologi BSI, obiektyw Zeiss Sonar T* 35 mm f/2 oraz szybki system autofokusa.
14 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że wiosną 2016 roku (nie podano dokładnej daty) będziemy świadkami pojawienia się na rynku trzech pełnoklatkowych obiektywów Vogitländera, które będą kompatybilne z bezlusterkowacami Sony z mocowaniem E. Niestety podczas zapowiedzi obiektywów producent nie podał zbyt dużej liczby informacji. Dziś wiemy już nieco więcej.
14 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0