Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Znany producent nośników pamięci zaprezentował nową, odporną na ekstremalne warunki pogodowe kartę microSDXC z linii Industrial. Nośnik o pojemności 64GB może pracować w temperaturach od -40 do +85 stopni Celsjusza.
24 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Opowieść o związku człowieka z ziemią, jego przywiązaniu do niej i przynależności do natury - tak w skrócie można opisać fotograficzny projekt “Karczeby” autorstwa Adama Pańczuka. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 listopada w Łodzi.
23 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Selfie przez ostatnie lata zyskały na ogromnej popularności. Na różnego rodzaju portalach społecznościowych aż roi się od autoportretów robionych “z ręki”. Jednak czy każde wykonane zdjęcie jest dobre i zasługuje na opublikowanie? Jak sprawdzić, czy dana fotografia zyska wiele odsłon i polubień?
23 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Leica Gallery Warszawa zaprasza na wystawę zdjęć młodego polskiego fotografa, Tomasza Wysockiego. Ekspozycja będzie się składać z trzech projektów zrealizowanych na przełomie 2013-2015 roku. Poza prezentacją zdjęć będzie mieć miejsce również premiera pierwszej książki fotograficznej artysty.
23 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
COOPH, znany producent ubrań kierowanych głównie dla fotografów, zaprezentował swój najnowszy produkt. Gray Chart Cap jest to czapka z daszkiem, która dzięki specjalnemu materiałowi i wewnętrznym obszyciom pomoże w poprawnym ustawieniu balansu bieli.
23 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Po dłuższej przerwie zapraszamy na cykl „Foto porady Szkoły Perfekcyjnej Fotografii”. W 39 odcinku Bryan Peterson zabierze nas do stanu Wisconsin, serca Środkowego Zachodu w USA, gdzie powie jak wykonać dynamiczną fotografię techniką zamrażania akcji.
22 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
W dzisiejszej odsłonie poradnika „Adobe Lightroom w małym palcu” opiszemy, jak – głównie za pomocą filtra gradientowego – utworzyć efekt, jaki moglibyśmy uzyskać z aparatu Holga.
21 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Już za tydzień rozpocznie się pierwsza edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej. W ramach wydarzenia będą mieć miejsce między innymi liczne spotkania z artystami i wydawcami oraz wystawa Fotograficzna Publikacja Roku 2015, którą w Warszawie będzie można zobaczyć po raz pierwszy. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem Targów!
20 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Już dziś, 20 listopada, rozpoczyna się Festiwal Warsaw Photo Days. Jest to wydarzenie, w którym prezentowane są różne formy wizualnych - zarówno z perspektywy historycznej, jak i działań współczesnych. Tematem tegorocznej edycji jest testosteron.
20 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Firma Panasonic poinformowała, że już za niespełna tydzień światło dzienne ujrzy nowa aktualizacja przewidziana dla modeli Lumix GX8, G7 i FZ300. Wraz z uaktualnieniem wspomniane aparaty otrzymają technologię Post Focus, która umożliwi ustawianie ostrości tuż po zrobieniu zdjęcia.
20 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0