Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Podczas nowojorskich targów PhotoPlus Expo został zaprezentowany długo oczekiwany pełnoklatkowy Pentax. Niestety była to kolejna trójwymiarowa makieta, która tym razem zdradziła nieco więcej szczegółów o samej konstrukcji.
23 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Wielu producentów zaczyna tworzyć akcesoria fotograficzne przeznaczone wyłącznie dla żeńskiej części fotograficznego świata. Do grona takich firm dołączył właśnie Think Thank, który zaprezentował kolekcję Lily Deanne. Nowa linia składa się z trzech toreb, które zostały zaprojektowana z myślą o fotografujących kobietach.
23 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Producent i dystrybutor sprzętu fotograficznego BEiKS zaprasza na dziesiątą edycję otwartych, bezpłatnych prezentacji BEiKS Roadshow, podczas których będzie można zapoznać się z najnowszym, profesjonalnym sprzętem fotograficznym i filmowym.
23 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Już za niespełna miesiąc rozpocznie się festiwal Warsaw Photo Days. Jest to miejsce spotkań i prezentacji różnorodnych form wizualnych - zarówno z perspektywy historycznej, jak i działań współczesnych. Tematem tegorocznej edycji jest testosteron.
23 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
W ostatni weekend odbyło się oficjalne otwarcie 6. FotoArtFestiwalu organizowanego Bielsku-Białej. W tym roku zaprezentowano piętnaście wystaw światowej sławy fotografów w tym między innymi Andreasa Horvatha, Ernesto Bazana, Davida Burdeny’a czy Petruta Calinescu. Ekspozycję można oglądać jeszcze do 30 października 2015 roku.
23 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Nikon AF-S DX Nikkor 16-80 mm f/2,8-4E ED VR to nowa propozycja japońskiego producenta, która została zaprojektowana do aparatów z matrycą APS-C. Obiektyw posiada uniwersalny zakres ogniskowych o ekwiwalencie 24-120 mm, zmienne światło f/2.8-4 oraz system optycznej stabilizacji obrazu. Zobaczcie, jak ta konstrukcja wypadła w naszym teście.
22 Paź 2015
Michał Chrzanowski
1
Yongnuo poszerzyło swoją ofertę o kolejną manualną lampę błyskową. Model YN660 o liczbie przewodniej 66GN będzie kompatybilny z większością aparatów fotograficznych wyposażonych w standardową gorącą stopkę.
22 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Western Digital, znany i ceniony producent dysków twardych HDD z impetem wkracza na nowe rynki. Dzisiaj firma opublikowała informację o przejęciu SanDiska - pioniera w dziedzinie przenośnych pamięci flash.
22 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
W ofercie firmy Lensbaby pojawił się nowy manualny obiektyw. Composer Pro II to druga generacja szkieł, dzięki którym za pomocą odchylanych soczewek będziemy w stanie sterować płaszczyzną ostrości. Nowy model posiada ogniskową 50 mm, światło f/3.2 i jest dostępny do większości popularnych systemów.
22 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24 megapikseli, wysokiej klasy wizjer elektroniczny, szybki tryb zdjęć oraz możliwość nagrywania filmów w jakości 4K – to tylko kilka zaawansowanych rozwiązań, które znalazły się w zaprezentowanym dziś modelu Leica SL. Zobaczcie, jak nowy pełnoklatkowy bezlusterkowiec niemieckiego producenta sprawdza się w praktyce!
21 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0