Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Stara Galeria ZPAF zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy zdjęć znanego austriackiego dokumentalisty Andreasa Horvatha. Ekspozycja skupia fotografie, które ukazują syberyjskie realia codziennego życia w Rosji oraz peryferia południowych stanów USA. Wspólnym mianownikiem prac jest życie poza centrum wielkich aglomeracji.
23 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Serwis fotowarsztaty.com wraz z firmą Tokina zapraszają na plener fotograficzny w Górach Stołowych (Sudety). Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina. Warsztaty odbędą się w weekend 16-18 października.
22 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Można je kochać lub nienawidzić, ale jedno jest pewne - kijki selfie są bardzo popularne. Niemal każdego dnia na ulicach można spotkać osoby z charakterystycznymi wysięgnikamii, jednak Selfie Spoon jest jedyny w swoim rodzaju. Dlaczego? Zobaczcie sami.
22 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Poznanie siebie jako artysty oraz rozpoczęcie lub kontynuacja projektu fotograficznego - to tylko niektóre cele jakie stawiają przed uczestnikami organizatorzy warsztatów z kolektywem Photosphere Collective. Jeśli jesteś więc studentem szkół artystycznych i chcesz wziąć udział w zajęciach, to zostało Ci zaledwie kilka dni na przesłanie swojego zgłoszenia.
22 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Firma Sony udostępniła aktualizację oprogramowania dla flagowego modelu A7R II. Firmware w wersji 1.10 wprowadza kilka ważnych usprawnień.
22 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Producent akcesoriów fotograficznych Metabones udostępnił nową aktualizację dla produktów Speed Booster i Smart Adapter z mocowaniem Canon EF. Nowe oprogramowanie w wersji 1.8 ma zoptymalizować pracę automatycznego ustawiania ostrości.
22 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Firma Epson zaprezentowała bezprzewodową drukarkę fotograficzną PictureMate PM-400 Personal Photo Lab. Umożliwia ona intuicyjną edycję zdjęć oraz natychmiastowy wydruk fotografii z urządzeń mobilnych.
21 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
SanDisk po raz kolejny udowodnił, że na rynku akcesoriów fotograficznych jest mocnym graczem. Seria Extreme 500 to kompaktowe przenośne dyski SSD o pojemności do 240 GB, które zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalnych fotografach.
21 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Koreańska firma Samyang zaprezentowała dziś dwa jasne manualne obiektywy stałoogniskowe dedykowane do aparatów bezlusterkowych. Oba modele będą dostępne z mocowaniem Fujifilm X, Canon EF-M, Sony E oraz Mikro Cztery Trzecie.
21 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Opowieści wzruszające, poruszające, smutne i zabawne - tak w skrócie można opisać wydany przez magazyn Press album “Polska i Polacy”. Na trzystu stronach ujrzymy prace najlepszych polskich fotografów prasowych, które ukazują dogłębny przekrój naszego społeczeństwa po 2000 roku.
21 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0