Fujifilm Fujinon XF 35 mm F/2 R WR - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7.5
Cena / Jakość:
6.5
Optyka:
7.5
Budowa:
8
Marka:
Fujifilm
Nasza ocena:

76%

Zaawansowany układ optyczny, jasne światło f/2 oraz kompaktowy, metalowy i uszczelniony korpus - to tylko kilka cech nowego standardowego obiektywu japońskiego producenta. Zobaczcie, jak stałoogniskowy Fujifilm Fujinon XF 35 mm F/2 R WR poradził sobie w boju.

Autor: Michał Chrzanowski

8 Styczeń 2016
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

1. Wstęp


Fujifilm Fujinon XF 35 mm F/2 R WR to najnowsza pozycja w ofercie japońskiego koncernu. Obiektyw został zaprezentowany pod koniec października 2015 roku i już od dnia premiery zwróciło na niego uwagę wielu użytkowników. Nowa stałka oferuje ogniskową 35 mm, co w przeliczeniu na system małoobrazkowy daje ekwiwalent 53 mm, a więc kąt widzenia zbliżony do tego, który postrzega ludzkiego oko. W parze z ogniskową idzie także jasne światło f/2, dzięki któremu powinniśmy uzyskać przyjemne rozmycia oraz efekowne bokeh. Całość została zamknięta w bardzo kompaktowym i metalowym tubusie. Oczywiście jest on uszczelniony, co w połączeniu z flagowym modelem Fujifilm X-T1 (również uszczelniony) utworzy niezawodny duet, któremu nie straszne będą nawet najbardziej wymagające warunki atmosferyczne. Tak więc biorąc pod uwagę rozwiązania konstrukcyjne, nowe szkło Fujifilm powinno przypaść do gustu przede wszystkim entuzjastom fotografii dokumentalnej, ulicznej, podróżniczej i portretowej.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Niemniej jednak największą zaletą, która może okazać się kluczowa przy wyborze tego obiektywu, jest jego cena. Fujifilm Fujinon XF 35 mm F/2 R WR jest już dostępny w sprzedaży za około 1700 zł, dzięki czemu może skusić posiadaczy bezlusterkowców z mocowaniem X. Nie jest to jednak jedyne standardowe szkło w ofercie producenta, które oferuje identyczną ogniskową. Na pozycję największego konkurenta wysunął się oczywiście Fujifilm Fujinon XF 35 mm f/1.4 R. Oferuje on bardzo jasne światło f/1.4, jednak jest nieco większy i pozbawiony uszczelnień. Za to szkło przyjdzie zapłacić w granicach 1800-2000 zł, co również czyni go atrakcyjnym cenowo.

Zapraszamy do lektury testu, gdzie zaprezentujemy wyniki, które otrzymaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze. Obiektyw testowaliśmy razem z aparatem Fujifilm X-Pro1. Fotografie przykładowe wykonaliśmy modelem Fujifilm X-T10.


Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
OM System M.Zuiko Digital 150-600 mm f/5-6.3 IS ED - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System M.Zuiko Digital 150-600 mm f/5-6.3 IS ED - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy teleobiektyw OM System pozwala na fotografowanie i filmowanie na odpowiedniku ogniskowej wynoszącym aż 1200 mm. Oto, jak M.Zuiko Digital 150-600 mm f/5-6.3 IS ED spisuje się w...
23
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – zdjęcia przykładowe [RAW]
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – zdjęcia przykładowe [RAW]
Druga generacja tego popularnego zooma do bezlusterkowców Sony to lepsze parametry i przeprojektowany układ optyczny. Sprawdziliśmy jak zachowuje się w połączeniu z korpusem Sony A7 III
25
Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD - zdjęcia przykładowe [RAW]
Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD - zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Tamron 17-50 mm to kolejny model do bezlusterkowców Sony z bardzo ciekawym zakresem ogniskowych. Jest przy tym bardzo kompaktowy i stosunkowo niedrogi. A jak wypada sama optyka? Zobaczcie...
32
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)