Fujifilm Fujinon 90 mm F2 R LM WR - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Cena / Jakość:
6
Optyka:
8
Budowa:
8
Marka:
Fujifilm
Nasza ocena:

77%

Do naszej redakcji trafił Fujifilm Fujinon 90 mm F2 R LM WR. Nowa konstrukcja japońskiego producenta to stałoogniskowy jasny teleobiektyw, który został stworzony przede wszystkim z myślą o fotografii portretowej i sportowej. Zapraszamy do lektury testu, w którym zaprezentujemy osiągi nowego obiektywu firmy Fujifilm.

0
Michał Chrzanowski
9 Lipiec 2015
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

1. Wstęp


Fujifilm Fujinon 90 mm F2 R LM WR to kolejny model z serii zaawansowanych jasnych stałoogniskowych obiektywów przeznaczonych do aparatów z mocowaniem X. Co więcej nowa konstrukcja obecnie oferuje najdłuższą ogniskową spośród wszystkich jasnych stałek japońskiego producenta. Jej długość wynosi 90 mm, czyli w przełożeniu na format małoobrazkowy ogniskowa wyniesie około 137 mm. Ponadto Fujifilm Fujinon 90 mm F2 R LM WR oferuje maksymalną wartość przysłony f/2, dzięki czemu uzyskamy plastyczne rozmycie tła i przyjemne dla oka bokeh. Tak więc połączenie długiej ogniskowej oraz dużego nominalnego otworu przysłony może okazać się wręcz wymarzone dla miłośników portretów oraz entuzjastów fotografii sportowej. Warto również odnotować, że obiektyw posiada uszczelnioną obudowę, dlatego też będziemy mogli z niego korzystać w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Fujifilm Fujinon 90 mm F2 R LM WR trafił do polskiej sprzedaży w lipcu 2015 roku i można go nabyć w cenie 3799 zł. Nowe szkło może stanowić konkurencję dla modelu Fujifilm Fujinon XF 56 mm f/1,2 R. Z kolei ciekawą alternatywą dla nowego szkła Fujifilm może okazać się manualny obiektyw Samyang 85mm F1.4 AS IF UMC, którego cena wynosi około 1100 zł.

Zapraszamy do lektury testu obiektywu Fujifilm Fujinon 90 mm F2 R LM WR, gdzie zaprezentujemy wyniki, jakie otrzymaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze. Obiektyw testowaliśmy razem z aparatem Fujifilm X-Pro1.

]> */


]

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tamron 17-28 mm f/2.8 Di III RXD - test autorski
Tamron 17-28 mm f/2.8 Di III RXD - test autorski
Pokazany w czerwcu Tamron 17-28 mm f/2.8 Di III RXD to kolejny jasny i przystępny cenowo zoom z oferty skierowanej do użytkowników systemu Sony E. Sprawdzamy czy jest tak dobry, jak wskazywałaby...
47
4
Sigma 14-24 mm f/2.8 DG DN ART - test obiektywu
Sigma 14-24 mm f/2.8 DG DN ART - test obiektywu
Ultraszerokokątny zoom Sigmy ma być doskonałą propozycją dla fotografów krajobrazu, architektury i miłośników nocnego nieba. Czy pod względem optyki jest tak świetny...
10
3
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Co potrafi najjaśniejsza (i najdroższa) stałka Nikon Nikkor? W nasze ręce wpadł jeden z pierwszych egzemplarzy tego niezwykłego szkła. Oto nasze pierwsze...
61
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)