Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon IXUS 285 HS, 180 i 175 - ultrapłaskie kompakty

0

Autor: Michał Chrzanowski

5 Styczeń 2016
Artykuł na: 9-16 minut
CES 2016: Firma Canon zaprezentowała trzy nowe aparaty z serii IXUS. Modele 285 HS, 180 i 175 to kompaktowe konstrukcje, w których producent zdecydował się na zastosowanie zaawansowanych technologii przetwarzania obrazu.

Rodzina aparatów IXUS powiększyła się o trzy nowe modele: 285 HS, 180 i 175. Najbardziej zaawansowanym - spośród zaprezentowanych kompaktów - jest Canon IXUS 285 HS. Na jego pokładzie znajdziemy matrycę CMOS o rozdzielczości 20,2 megapiksela (IXUS 180 i IXUS 175 posiadają mniejszą matrycę o rozdzielczości 20 megapikseli). Sensor wspomaga zaawansowany procesor DIGIC 4+, który ma zapewniać bardzo krótki czas reakcji oraz ponadprzeciętną - jak na ten segment aparatów - jakość obrazu. Ponadto, w modelu wykorzystano uniwersalny zoom, który oferuje ekwiwalent 25-300 mm. Z kolei za kadrowanie odpowiada 3-calowy ekran LCD.

Dodatkowo w IXUS 285 HS zastosowano Canon HS System, dzięki któremu otrzymamy naturalne zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych. Ponadto, kompakt IXUS 285 HS (oraz IXUS 180) został wyposażony w technologię inteligentnej optycznej stabilizacji obrazu, dzięki której aparat automatycznie dostosowuje się do sceny i zapewnia ostre, szczegółowe zdjęcia i filmy - także te zrobione w ruchu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Jak podkreśla producent, nowe modele IXUS 285 HS, IXUS 175 i IXUS 180 zapewniają gotowość do pracy w każdej sytuacji. Wszystkie trzy kompakty są wyposażone w ultraszerokokątny obiektyw z 8-, 10- i 12-krotnym zoomem optycznym. Poza tym technologia Zoom Plus ma pozwolić na uzyskanie jeszcze większych zbliżeń z zachowaniem wysokiej jakości obrazu. Najnowsze aparaty oferują także funkcję Auto Zoom, która analizuje scenę, określa liczbę osób na zdjęciu i dobiera optymalne zbliżenie, pomagając utrzymać fotografowany obiekt w kadrze.

Aparaty mają trafić do sprzedaż w lutym 2016 roku. Za model IXUS 285 HS zapłacimy około 210 dolarów. IXUS 180 jest nieco tańszy - około 160 dolarów. Z kolei amatorski Canon IXUS 175 ma kosztować około 120 dolarów. Polskie ceny nie są jeszcze znane. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.canon.pl.

Informacja prasowa

Warszawa, 5 stycznia 2016 r. - Canon prezentuje trzy nowe aparaty kompaktowe z serii IXUS: IXUS 285 HS, IXUS 180 i IXUS 175. Najnowsze, ultrapłaskie modele oferują zaawansowane funkcje kreatywne i rozbudowane opcje łączności, a także łączą wyjątkową jakość zdjęć i nagrań wideo, co pozwala uchwycić najważniejsze momenty w każdej sytuacji.

{BLD|Bliżej akcji

Nowe aparaty IXUS 285 HS, IXUS 175 i IXUS 180 zapewniają gotowość do pracy w każdej sytuacji. Wszystkie trzy modele są wyposażone w ultraszerokokątny obiektyw z 8-, 10- i 12-krotnym zoomem optycznym oraz technologią Zoom Plus dla uzyskania jeszcze większych zbliżeń z zachowaniem wysokiej jakości obrazu. Najnowsze aparaty oferują także funkcję Auto Zoom, która analizuje scenę, określa liczbę osób na zdjęciu i dobiera optymalne zbliżenie, pomagając utrzymać fotografowany obiekt w kadrze.

Nowe aparaty wyposażono w dedykowany przycisk nagrywania wideo, który za jednym dotknięciem umożliwia tworzenie wspaniałych filmów. Dodatkowo, modele IXUS 285 HS i IXUS 180 zostały wyposażone w technologię inteligentnej optycznej stabilizacji obrazu, dzięki której aparat automatycznie dostosowuje się do sceny i zapewnia ostre, szczegółowe zdjęcia i filmy, także te zrobione w ruchu.

Odkrywaj swoją kreatywność w doskonałej jakości

IXUS 285 HS posiada tryb twórczego ujęcia (Creative Shot), który za naciśnięciem spustu migawki automatycznie wykonuje pięć kreatywnych ujęć jednego kadru – funkcja, która pomoże zaskoczyć przyjaciół i bliskich niestandardową fotografią. Z kolei tryb Story Highlights pozwoli na nowo przeżyć uwiecznione momenty – analizuje zdjęcia i klipy z podziałem na daty lub wybrane osoby, a następnie łączy je w materiał wideo.

W nowych aparatach IXUS zastosowano zaawansowane technologie przetwarzania obrazu Canon. IXUS 285 HS został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 20,2 megapiksela, a pozostałe dwa modele – IXUS 180 i IXUS 175 – w matrycę o rozdzielczości 20 megapikseli. Zaawansowany procesor DIGIC 4+ zapewnia niezwykle krótki czas reakcji i doskonałą jakość obrazu, dzięki czemu fotografie będą jeszcze bardziej realistyczne. Dodatkowo, model IXUS 285 HS pomaga uzyskać naturalne zdjęcia w słabym świetle dzięki Canon HS System.

Dziel się wspomnieniami

Dzielenie się wspomnieniami staje się jeszcze łatwiejsze. Wszystko dzięki bezprzewodowej łączności Wi-Fi i funkcji dynamicznego NFC, która jednym dotknięciem inicjuje przesyłanie obrazów do zgodnego smartfonu lub stacji Canon Connect Station CS100. Rozbudowane funkcje łączności bezprzewodowej pozwalają także na udostępnianie fotografii bezpośrednio w portalach społecznościowych czy przechowywanie zdjęć i filmów w chmurowej platformie do zarządzania multimediami Canon irista.]

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Sony zapowiada premierę nowego aparatu. Czy zobaczymy topowy model Sony A9 III lub A9R?
6
0
Canon PowerShot Pick - nadchodzi „inteligentna” kamerka osobista. Czy odmieni media społecznościowe?
Canon PowerShot Pick - nadchodzi „inteligentna” kamerka osobista. Czy odmieni media społecznościowe?
W ostatnich dniach plotkowało się o nowej kamerze Canona, mającej wykorzystywać rozwiązania AI, która miałaby bazować na koncepcie pokazanym w 2018 roku. Dziś wiemy...
4
1
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1