Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie zaprasza na wystawę prezentującą najlepsze na świecie zdjęcia dzikiej przyrody. Na ekspozycję składają zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2014. Wernisaż rozpoczyna się jutro, 6 października 2015 roku.
5 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
W dzisiejszym odcinku z serii “Adobe Lightroom w małym palcu” zaprezentujemy, w jaki sposób utworzyć cyfrową symulację popularnej kliszy filmowej Kodak Gold 100.
3 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Firma Foxfoto zaprezentowała adapter Mikro Cztery Trzecie Aputure DEC, który posiada możliwość zdalnej kontroli za pomocą pilota. Urządzenie jest zaprojektowane z myślą o użytkownikach obiektywów Canon EF i EF-S.
2 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Fujifilm organizuje serię bezpłatnych warsztatów fotograficznych w Gliwicach, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Poprowadzą je znani polscy fotografowie Wojtek Wojtczak, Jacek Bonecki oraz Tomasz Lazar. Liczba miejsc jest ograniczona.
2 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
ZPAF Gallery zaprasza do Krakowa na wystawę pod tytułem “Tadeusz Kantor na fotografiach członków krakowskiego ZPAF”. Ekspozycja jest również zwieńczeniem pracy nad portalem poświęconym artyście. Wernisaż rozpoczyna się dzisiaj, 2 października 2015 roku.
2 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Do naszej redakcji trafiły najnowsze obiektywy Tamrona. Modele SP 35 mm f/1,8 Di VC USD i SP 45 mm f/1,8 Di VC USD to dwie pełnoklatkowe stałki adresowane do profesjonalnych fotografów. Zobaczcie, jak wyglądają zdjęcia wykonane nowymi konstrukcjami Tamrona.
1 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Olympus M.Zuiko 7-14 mm f/2,8 PRO to konstrukcja, która poszerza linię profesjonalnych obiektywów z serii PRO przeznaczonych do aparatów z matrycą Mikro Cztery Trzecie. Jednak czy sprosta ona wyśrubowanym wymaganiom zaawansowanych fotografów, poszukujących jasnego ultraszerokokątnego zooma? Sprawdźcie, jak nowe szkło Olympusa wypadło w naszym teście.
1 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Ostatnimi czasy serwisy oferujące finansowanie społecznościowe są źródłem ciekawych oraz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie fotografii. Tym razem firma Memento Electronics zaprezentowała cyfrowy obraz, który zapewnia wyświetlanie zdjęć w jakości Ultra HD.
1 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
To już dziesięć lat od kiedy na rynku fotograficznym pojawił się pierwszy aparat, który zapoczątkował popularną linię GR. W związku z tym firma Ricoh chcąc upamiętnić ten moment zaprezentowała limitowaną edycję najnowszego modelu GR II.
1 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
PanoCatcher to ciekawa platforma fotograficzna, która została zaprojektowana z myślą o tych, którzy uwielbiają tworzyć panoramy, zdjęcia 360 stopni lub filmy poklatkowe. Urządzenie montuje się do statywu i jest kompatybilne z większością lustrzanek i aparatów bezlusterkowych.
30 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0