Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Fotografował największe sławy - między innymi George’a Cloney’a, Marka Zuckerberga czy Baracka Obamę. Teraz swój obiektyw skierował w stronę bezdomnych mieszkańców Los Angeles. Zobaczcie poruszające portrety wykonane przez Martina Schoellera!
9 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Jeżeli chcesz stać się posiadaczem aparatu, który był wykorzystywany przez wielkiego artystę, to jest ku temu dobra okazja. W serwisie eBay pojawiła się aukcja, w które wystawiono na licytację Nikona FM2 - aparat używany przez amerykańską dokumentalistkę, Mary Ellen Mark.
9 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
W kolejnej odsłonie naszego poradnika „Adobe Lightroom w małym palcu” opiszemy, w jaki sposób utworzyć symulację kliszy filmowej Kodak Tri-X.
7 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Jako pierwsi w Polsce mieliśmy możliwość zapoznania się z aparatem Leica SL (typ 601) - pełnoklatkowym bezlusterkowcem, którego atutami mają być szybkość, wydajność oraz rozwinięte funkcje filmowania w jakości 4K. Zapraszamy do przeczytania naszych pierwszych wrażeń i obejrzenia galerii zdjęć przykładowych.
7 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Dosłownie na kilka godzin do naszej redakcji zawitała Leica SL - najnowszy bezlusterkowy aparat systemowy niemieckiego producenta. Na pokładzie nowego modelu znajdziemy pełnoklatkową matrycę 24 Mp, wysokiej rozdzielczości wizjer elektroniczny, szybkim tryb zdjęć seryjnych i możliwość nagrywania materiału filmowego w jakości 4K. Zapraszamy do przeczytania pierwszych wrażeń i zapoznania się z galerią zdjęć przykładowych.
6 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
NASA kolejny raz zachwyca zdjęciami publikowanymi w popularnym serwisie Flickr. Znaleźć tam możemy między innymi fotografie kosmosu, naszej planety, a także licznych misji na Księżyc. Tym razem organizacja udostępniła wstrząsające obrazy z katastrofy rakiety Orbital ATK Antares.
6 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Face Warsaw to projekt fotograficzny Sabine Hauswirth. Przedstawia w nim portrety osób, które tworzą warszawskie środowisko kulturalne. Wystawa zdjęć austriackiej artystki będzie można zobaczyć już dziś, między innymi w galerii Austriackiego Forum Kultury oraz przestrzeni publicznej Fundacji Cultus.
6 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Lytro, znany producent aparatów umożliwiających wyostrzenie obrazu po zrobieniu zdjęcia, poszerza horyzonty. Dziś świat fotografii obiegła informacja o nowym produkcie firmy. Immerge to przeznaczona do nagrywania filmów do rzeczywistości wirtualnej kamera, która została zaprojektowana z myślą o profesjonalnych produkcjach filmowych.
6 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
W nasze ręce trafił Samyang 135 mm f/2.0 ED UMC. Nowa propozycja koreańskiego producenta to manualny, stałoogniskowy jasny obiektyw przeznaczony do aparatów z pełnoklatkową matrycą. Zobaczcie, jak ta konstrukcja poradziła sobie w naszym teście.
5 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Zaledwie dwa miesiące temu świat fotografii obiegła informacja - należący do Ruperta Murdoch’a 21st Century Fox wykupił zdecydowaną większość platformy NatGeo, w tym popularny magazyn National Geographic. Niestety dla wydawnictwa to nie koniec zmian. W życie wchodzi plan restrukturyzacji lub jak nazywają go przedstawiciele grupy Fox “rozszerzonego partnerstwa”.
5 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0