Gwiezdne Wojny w mlecznej odsłonie

Autor: Michał Chrzanowski

31 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Jak połączyć pasję do fotografii z miłością do Gwiezdnych Wojen? Wystarczy wykonać projekt, który będzie nie tylko przyjemnością, lecz także technicznym wyzwaniem. Na taki właśnie pomysł wpadł hiszpański fotograf, Manu Cabañero, którego seria Splash Wars zainteresowała wielu internautów. Zresztą efekty zobaczcie sami.

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Manu Cabañero to hiszpański fotograf młodego pokolenia, który nie stroni od odważnych eksperymentów. Pod koniec 2015 roku w Internecie zrobiło się o nim głośno za sprawą ciekawego projektu Splash Wars. Przedstawia w nim modelki ucharakteryzowane na postaci z sagi Gwiezdnych Wojen – księżniczkę Leia, Luke’a Skywalker’a i Darth’a Vadera. Jednak nie są to zwyczajne charakteryzacje. Jako stroju Cabañero użył… mleka.

"Wszystko rozpoczęło się, gdy po raz pierwszy zobaczyłem wyśmienite prace Jaroslava Wieczorkiewicza. On dosłownie skąpał swoje modelki w mleku i stworzy fikcyjne i malownicze postaci. To była dla mnie czysta magia, którą sam także chciałem tworzyć. Poza tym jestem wielkim fanem Gwiezdnych Wojen, dlatego też postanowiłem połączyć tę unikalną technikę z filmowymi inspiracjami” – powiedział nam autor projektu „Splash Wars”, Manu Cabañero.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Hiszpański fotograf nie ukrywa, że cały projekt starał się wykonać jak najmniejszym nakładem finansowym. Zdjęcia wykonywał przy użyciu Canona 7D z podpiętym Tamronem 24-70 mm. Pomocne okazały się także reporterskie lampy błyskowe z dyfuzorami oraz wiele litrów mleka i barwników. Poza tym, jak podkreśla autor, czasochłonne okazały się sesje, które trwały nawet po kilka godzin. Jednak to postprodukcja była najbardziej wymagającym etapem.

”To nie był łatwy projekt. Oczywiście z jednej strony – na samym początku – był bardzo zabawny, jednak z drugiej strony okazał się wymagający – zwłaszcza, kiedy chcieliśmy osiągnąć jakiś zamierzony cel. Często byliśmy zmuszeni do powtórzeń kadrów, dlatego też opieraliśmy się głównie na metodzie prób i błędów. Niemniej jednak z pewnością była to wielka przygoda, z której efektów jestem zadowolony” – dodał Cabañero.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Jak zdradził nam Manu Cabañero właśnie rozpoczął prace nad kolejną częścią projektu. Zobaczymy w nim inne postaci z sagi Gwiezdnych Wojen. Więcej prac – nie tylko z cyklu Splash Wars – możecie zobaczyć na stronie behance.net/manucabanero lub na facebookowym profilu artysty.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Znana marka odzieżowa wystartowała z pierwszą kampanią modową stworzoną w całości przy użyciu generatorów grafiki AI. I takich sytuacji będzie coraz więcej.
16
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Polaroid i Magnum Photos wystartowali ze wspólna kampanią, która chce podkreślić wagę opowiadania historii za pomocą fotografii. Towarzyszy jej otwarty konkurs ukierunkowany na...
9
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
W ostatnich latach producenci sprzętu fotograficznego coraz częściej informują o niedoborach poszczególnych produktów, rzekomo spowodowanych zbyt dużym zainteresowaniem. To tylko...
25