EyeTime 2015 - poznaliśmy zwycięzców wyjątkowego konkursu. Jest polski akcent!

Anna Pietrzak jest jedną z laureatek prestiżowego konkursu EyeTime. Jego celem jest poszukiwanie i prezentowanie prac wschodzących talentów światowej fotografii oraz zwrócenie uwagi na problemy współczesnego świata. Koniecznie zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji!
0

Autor: Michał Chrzanowski

11 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Za nami kolejna odsłona międzynarodowego konkursu EyeTime 2015. Jak co roku jurorzy spośród nadesłanych prac mieli za zadanie wyłonić zdjęcia najlepiej zapowiadających się młodych fotografów, którzy swoimi pracami są w stanie poruszyć najważniejsze kwestie dotykające współczesnego świata. Jurorzy nie mieli łatwego zadania - spośród ogromnej liczby nadesłanych fotografii nagrodzili aż trzynastu artystów. Wśród nich jest także Polka, Anna Pietrzak. Kolejni laureaci to Javier Corso, Turjoy Chowdhury, Vanessa Vettorello, Jiawei Zho, Md Shahnewaz Khan, Felicia Simion, Holly Castillo, Yew Kiat Soh, Hans Rusine, István Juhász, Luca Laghetti oraz Emese Benkő.

”Tegoroczni finaliści zaprezentowali imponujący poziom techniczny oraz ogromną wrażliwość na kulturę i społeczność świata. W czasach, gdy współczesna technologia jest w stanie zrobić niemal wszystko - nadać odpowiedni wygląd i klimat - nadesłane zdjęcia dowodzą, że to ludzkie podejście i perspektywa odgrywają najważniejszą rolę w opowiadaniu historii za pomocą obrazów. - powiedział jeden z jurorów, Paul Petrunia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

W tym roku do konkursu można było zgłaszać kolekcje zdjęć w dwóch głównych kategoriach: Future Voice, której celem było odkrycie nowych talentów wśród społeczności akademickiej oraz Emerging Talent, która została skierowana do młodych fotografów i przyszłych profesjonalistów.

"Przy ocenie kolekcji poszukuję artysty, który potrafi snuć opowieść za pomocą obrazów, które są spójne i uporządkowane. Dla wielu - nawet dojrzałych i doświadczonych fotografów - odpowiednia selekcja i edycja zdjęć może być najtrudniejszym do osiągnięcia etapem." - zauważyła Alexandra Niki. Z kolei Chris Gampat optymistycznie zapatruje się na przyszłość fotografii. ”Prace laureatów dają mi ogromną nadzieję. W świecie, gdzie każdy jest fotografem, ten konkurs wciąż pokazuje, że fotografia to twórcza wizja, która na koniec dnia liczy się najbardziej."

EyeTime został utworzony przez profesjonalnych fotografów, profesorów i studentów jako środek, dzięki któremu będzie można publicznie zwracać uwagę na największe problemy współczesnego świata oraz promować twórczość wschodzących talentów fotografii. Wszystkie galerie nagrodzonych artystów możecie obejrzeć na stronie www.mymorpholio.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
33
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
9
0
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego na świecie
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego...
W Londynie przyznano najbardziej prestiżowe nagrody świata fotografii przyrodniczej. Zobaczcie galerię zwycięskich prac.
12
0