EyeTime 2015 - poznaliśmy zwycięzców wyjątkowego konkursu. Jest polski akcent!

Anna Pietrzak jest jedną z laureatek prestiżowego konkursu EyeTime. Jego celem jest poszukiwanie i prezentowanie prac wschodzących talentów światowej fotografii oraz zwrócenie uwagi na problemy współczesnego świata. Koniecznie zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji!
0
Michał Chrzanowski
11 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Za nami kolejna odsłona międzynarodowego konkursu EyeTime 2015. Jak co roku jurorzy spośród nadesłanych prac mieli za zadanie wyłonić zdjęcia najlepiej zapowiadających się młodych fotografów, którzy swoimi pracami są w stanie poruszyć najważniejsze kwestie dotykające współczesnego świata. Jurorzy nie mieli łatwego zadania - spośród ogromnej liczby nadesłanych fotografii nagrodzili aż trzynastu artystów. Wśród nich jest także Polka, Anna Pietrzak. Kolejni laureaci to Javier Corso, Turjoy Chowdhury, Vanessa Vettorello, Jiawei Zho, Md Shahnewaz Khan, Felicia Simion, Holly Castillo, Yew Kiat Soh, Hans Rusine, István Juhász, Luca Laghetti oraz Emese Benkő.

”Tegoroczni finaliści zaprezentowali imponujący poziom techniczny oraz ogromną wrażliwość na kulturę i społeczność świata. W czasach, gdy współczesna technologia jest w stanie zrobić niemal wszystko - nadać odpowiedni wygląd i klimat - nadesłane zdjęcia dowodzą, że to ludzkie podejście i perspektywa odgrywają najważniejszą rolę w opowiadaniu historii za pomocą obrazów. - powiedział jeden z jurorów, Paul Petrunia.
Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

W tym roku do konkursu można było zgłaszać kolekcje zdjęć w dwóch głównych kategoriach: Future Voice, której celem było odkrycie nowych talentów wśród społeczności akademickiej oraz Emerging Talent, która została skierowana do młodych fotografów i przyszłych profesjonalistów.

"Przy ocenie kolekcji poszukuję artysty, który potrafi snuć opowieść za pomocą obrazów, które są spójne i uporządkowane. Dla wielu - nawet dojrzałych i doświadczonych fotografów - odpowiednia selekcja i edycja zdjęć może być najtrudniejszym do osiągnięcia etapem." - zauważyła Alexandra Niki. Z kolei Chris Gampat optymistycznie zapatruje się na przyszłość fotografii. ”Prace laureatów dają mi ogromną nadzieję. W świecie, gdzie każdy jest fotografem, ten konkurs wciąż pokazuje, że fotografia to twórcza wizja, która na koniec dnia liczy się najbardziej."

EyeTime został utworzony przez profesjonalnych fotografów, profesorów i studentów jako środek, dzięki któremu będzie można publicznie zwracać uwagę na największe problemy współczesnego świata oraz promować twórczość wschodzących talentów fotografii. Wszystkie galerie nagrodzonych artystów możecie obejrzeć na stronie www.mymorpholio.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Absolwent politologii po kilku latach pracy biurowej zdecydował się porzucić pracę, rutynę i wygody i wyruszyć w podróż - początkowo bez aparatu. Dziś Luca Vasconi...
17
1
Siena International Photo Awards 2019 - kilkoro Polaków z wyróżnieniami
Siena International Photo Awards 2019 - kilkoro Polaków z wyróżnieniami
Główną nagrodę w piątej edycji konkursu zdobył Brytyjczyk Jonathan Banks za zdjęcie “A Boy in the Crowd”, które okazało się najlepsze spośród fotografii zgłoszonych przez autorów ze 161...
52
1
Marcin Giba wśród zwycięzców Urban Photo Awards 2019. Zobaczcie nagrodzone prace
Marcin Giba wśród zwycięzców Urban Photo Awards 2019. Zobaczcie nagrodzone prace
Za nami 10., jubileuszowa edycja konkursu fotografii ulicznej Urban Photo Awards. Miło nam poinformować, że polski fotograf Marcin Giba zdobył 1. Miejsce w jednej z...
61
3