Visual Storytelling Awards 2015 - wśród laureatów jest Polka!

Agnieszka Sosnowska została jedną z laureatek prestiżowego konkursu Visual Storytelling Awards organizowanego przez magazyn LensCulture. Zobaczcie nagrodzony projekt, jak i prace innych zwycięzców!
0
Michał Chrzanowski
15 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Visual Storytelling Awards to międzynarodowy konkurs organizowany przez magazyn LensCulture. Głównym celem wydarzenia jesz odkrywanie autorów którzy za pomocą języka fotografii - od długoterminowych projektów, po pojedyncze obrazy - umieją opowiedzieć istotne historie dotykające współczesnego świata. W tegorocznej edycji można było zgłaszać prace w kilku kategoriach między innymi documentary, photojournalism, czy personal stories. To właśnie w tej ostatniej została nagrodzona Agnieszka Sosnowska. Polkę wyróżniono za projekt ”In My Backyard”, który zrealizowała na Islandii.

"Poszukiwaliśmy osób, które potrafią snuć opowieści i za pomocą fotografii - zarówno pojedynczych zdjęć, jak i serii obrazów - zwrócić uwagę widza na bardzo ważne i skomplikowane tematy dotykające współczesnego świata i kultur. Dlatego też wśród nagrodzonych prac możecie znaleźć wiele różnych technik opowiadania historii - od fotoreportażu i dokumentu po osobiste projekty fotograficzne.” - powiedzieli jurorzy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

”Wiele z nagrodzonych serii zdjęć nie jest łatwa i przyjemna w odbiorze. Jednak wszystkie te prace są bardzo mocne, ponieważ ukazują niezwykle ważne wydarzenia lokalne i globalne, jak i bieżące problemy społeczne. A to właśnie naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.” - dodali jurorzy konkursu.

Więcej zdjęć składających się na nagrodzone serie, jak i prace wszystkich finalistów możecie znaleźć na stronie www.lensculture.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019. Polacy wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019....
Dobiegła końca kolejna, 11. już edycja Insight Investment Astronomy Photographer of the Year - największego konkursu poświęconego astrofografii. Zwycięskie prace jak...
17
1
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Piękna, bezlitosna i zagrożona - tak prezentuje się przyroda na zdjęciach wyróżnionych w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii natury na świecie. Zobaczcie...
226
2
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
50. rocznicę lądowania na Księżycu Leica 6x7 Gallery Warszawa wspólnie z łódzką filmówką uczciła osobliwym konkursem, którego celem była kreatywna interpretacja misji...
14
1