Visual Storytelling Awards 2015 - wśród laureatów jest Polka!

Agnieszka Sosnowska została jedną z laureatek prestiżowego konkursu Visual Storytelling Awards organizowanego przez magazyn LensCulture. Zobaczcie nagrodzony projekt, jak i prace innych zwycięzców!
0
Michał Chrzanowski
15 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Visual Storytelling Awards to międzynarodowy konkurs organizowany przez magazyn LensCulture. Głównym celem wydarzenia jesz odkrywanie autorów którzy za pomocą języka fotografii - od długoterminowych projektów, po pojedyncze obrazy - umieją opowiedzieć istotne historie dotykające współczesnego świata. W tegorocznej edycji można było zgłaszać prace w kilku kategoriach między innymi documentary, photojournalism, czy personal stories. To właśnie w tej ostatniej została nagrodzona Agnieszka Sosnowska. Polkę wyróżniono za projekt ”In My Backyard”, który zrealizowała na Islandii.

"Poszukiwaliśmy osób, które potrafią snuć opowieści i za pomocą fotografii - zarówno pojedynczych zdjęć, jak i serii obrazów - zwrócić uwagę widza na bardzo ważne i skomplikowane tematy dotykające współczesnego świata i kultur. Dlatego też wśród nagrodzonych prac możecie znaleźć wiele różnych technik opowiadania historii - od fotoreportażu i dokumentu po osobiste projekty fotograficzne.” - powiedzieli jurorzy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

”Wiele z nagrodzonych serii zdjęć nie jest łatwa i przyjemna w odbiorze. Jednak wszystkie te prace są bardzo mocne, ponieważ ukazują niezwykle ważne wydarzenia lokalne i globalne, jak i bieżące problemy społeczne. A to właśnie naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.” - dodali jurorzy konkursu.

Więcej zdjęć składających się na nagrodzone serie, jak i prace wszystkich finalistów możecie znaleźć na stronie www.lensculture.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
WPP 2020: Tomasz Kaczor z nominacją do World Press Photo of the Year
WPP 2020: Tomasz Kaczor z nominacją do World Press Photo of the Year
Poznaliśmy finalistów najważniejszego konkursu fotografii prasowej na świecie. Po raz pierwszy do nagrody głównej nominowany jest fotograf z polski, Tomasz Kaczor....
183
1
Mirosław Pieślak Fotoreporeterem Roku 2019
Mirosław Pieślak Fotoreporeterem Roku 2019
Stowarzyszenie Fotoreporterów już po raz piąty przyznaje nagrody najlepszym polskim fotografom prasowym. W tym roku zaszczytny tytuł Fotoreportera Roku przypadł...
111
10
Znamy finalistów Sony World Photography Awards 2020. Zobacz fantastyczne fotografie z całego świata
Znamy finalistów Sony World Photography Awards 2020. Zobacz fantastyczne fotografie z całego świata
Konkurs SWPA już po raz 13 wyłania najlepszych fotografów z różnych zakątków świata i dziedzin. Właśnie poznaliśmy nazwiska laureatów, którzy w kwietniu powalczą o...
22
0