Visual Storytelling Awards 2015 - wśród laureatów jest Polka!

Agnieszka Sosnowska została jedną z laureatek prestiżowego konkursu Visual Storytelling Awards organizowanego przez magazyn LensCulture. Zobaczcie nagrodzony projekt, jak i prace innych zwycięzców!
0
Michał Chrzanowski
15 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Visual Storytelling Awards to międzynarodowy konkurs organizowany przez magazyn LensCulture. Głównym celem wydarzenia jesz odkrywanie autorów którzy za pomocą języka fotografii - od długoterminowych projektów, po pojedyncze obrazy - umieją opowiedzieć istotne historie dotykające współczesnego świata. W tegorocznej edycji można było zgłaszać prace w kilku kategoriach między innymi documentary, photojournalism, czy personal stories. To właśnie w tej ostatniej została nagrodzona Agnieszka Sosnowska. Polkę wyróżniono za projekt ”In My Backyard”, który zrealizowała na Islandii.

"Poszukiwaliśmy osób, które potrafią snuć opowieści i za pomocą fotografii - zarówno pojedynczych zdjęć, jak i serii obrazów - zwrócić uwagę widza na bardzo ważne i skomplikowane tematy dotykające współczesnego świata i kultur. Dlatego też wśród nagrodzonych prac możecie znaleźć wiele różnych technik opowiadania historii - od fotoreportażu i dokumentu po osobiste projekty fotograficzne.” - powiedzieli jurorzy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

”Wiele z nagrodzonych serii zdjęć nie jest łatwa i przyjemna w odbiorze. Jednak wszystkie te prace są bardzo mocne, ponieważ ukazują niezwykle ważne wydarzenia lokalne i globalne, jak i bieżące problemy społeczne. A to właśnie naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.” - dodali jurorzy konkursu.

Więcej zdjęć składających się na nagrodzone serie, jak i prace wszystkich finalistów możecie znaleźć na stronie www.lensculture.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Absolwent politologii po kilku latach pracy biurowej zdecydował się porzucić pracę, rutynę i wygody i wyruszyć w podróż - początkowo bez aparatu. Dziś Luca Vasconi...
22
1
Siena International Photo Awards 2019 - kilkoro Polaków z wyróżnieniami
Siena International Photo Awards 2019 - kilkoro Polaków z wyróżnieniami
Główną nagrodę w piątej edycji konkursu zdobył Brytyjczyk Jonathan Banks za zdjęcie “A Boy in the Crowd”, które okazało się najlepsze spośród fotografii zgłoszonych przez autorów ze 161...
81
1
Marcin Giba wśród zwycięzców Urban Photo Awards 2019. Zobaczcie nagrodzone prace
Marcin Giba wśród zwycięzców Urban Photo Awards 2019. Zobaczcie nagrodzone prace
Za nami 10., jubileuszowa edycja konkursu fotografii ulicznej Urban Photo Awards. Miło nam poinformować, że polski fotograf Marcin Giba zdobył 1. Miejsce w jednej z...
87
3