Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Visual Storytelling Awards 2015 - wśród laureatów jest Polka!

Agnieszka Sosnowska została jedną z laureatek prestiżowego konkursu Visual Storytelling Awards organizowanego przez magazyn LensCulture. Zobaczcie nagrodzony projekt, jak i prace innych zwycięzców!
0

Autor: Michał Chrzanowski

15 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Visual Storytelling Awards to międzynarodowy konkurs organizowany przez magazyn LensCulture. Głównym celem wydarzenia jesz odkrywanie autorów którzy za pomocą języka fotografii - od długoterminowych projektów, po pojedyncze obrazy - umieją opowiedzieć istotne historie dotykające współczesnego świata. W tegorocznej edycji można było zgłaszać prace w kilku kategoriach między innymi documentary, photojournalism, czy personal stories. To właśnie w tej ostatniej została nagrodzona Agnieszka Sosnowska. Polkę wyróżniono za projekt ”In My Backyard”, który zrealizowała na Islandii.

"Poszukiwaliśmy osób, które potrafią snuć opowieści i za pomocą fotografii - zarówno pojedynczych zdjęć, jak i serii obrazów - zwrócić uwagę widza na bardzo ważne i skomplikowane tematy dotykające współczesnego świata i kultur. Dlatego też wśród nagrodzonych prac możecie znaleźć wiele różnych technik opowiadania historii - od fotoreportażu i dokumentu po osobiste projekty fotograficzne.” - powiedzieli jurorzy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

”Wiele z nagrodzonych serii zdjęć nie jest łatwa i przyjemna w odbiorze. Jednak wszystkie te prace są bardzo mocne, ponieważ ukazują niezwykle ważne wydarzenia lokalne i globalne, jak i bieżące problemy społeczne. A to właśnie naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.” - dodali jurorzy konkursu.

Więcej zdjęć składających się na nagrodzone serie, jak i prace wszystkich finalistów możecie znaleźć na stronie www.lensculture.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
97
1
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
559
1
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
18
0