Huawei P9 - test

Huawei P9 - test

Najnowszy flagowiec Huawei pewnie wkroczył do boju o miano najlepszego fotograficznego smartfona roku. Nad konkurencją ma sporą przewagę - jako pierwszy na rynku oferuje dwa tylne aparaty, które mogą się nawzajem uzupełniać. Sprawdziliśmy jak smartfon spisuje się w praktyce.

Porównanie z Samsungiem Galaxy S7 i iPhonem 6s

Poniżej możecie zobaczyć jak flagowiec Huaweia wypada w zestawieniu z topowymi modelami Apple i Samsunga. Jak mogliście przekonać się w opublikowanym przez nas niedawno teście, model S7 bił iPhone'a na głowę pod względem szczegółowości obrazu. Obawialiśmy, że Huaweiowi ciężko będzie z nim konkurować. Jak się okazało, nie było o co. Model P9 w zestawieniu wypada fenomenalnie. Choć na niskich wartościach ISO nie zauważymy większej różnicy w jakości obrazu, to smartfon prawdziwą klasę pokazuje przy wzroście czułości. W przypadku Samsunga, ostatnia używalna czułość to ISO 400. Zdjęcia z Huaweia natomiast będą prezentować się całkiem dobrze nawet w granicach ISO 1600.

Szumy (Samsung Galaxy S7, iPhone 6s, Huawei P9):

Zdjęcia z Huaweia są jednak nieco ciemniejsze, bardziej kontrastowe i wpadają w cieplejsza, zielonkawą tonację, co jest dość charakterystyczne dla obrazka generowanego przez aparaty Leica. Widać, że inżynierowie firmy mieli duży udział w oprogramowywaniu matryc. Co ciekawe, przy ISO 50 aparat ma lekką tendencję do niedoświetlania zdjęć.

Reprodukcja szczegółów (Samsung Galaxy S7, iPhone 6s, Huawei P9):

Lepiej od Samsunga aparat wypada także w kwestii balansu bieli. Lepsze efekty obserwujemy zarówno przy świetle mieszanym, żarowym i jarzeniowym. W świetle dziennym zaobserwujemy lekko zielonkawą tintę, o czym wspomnieliśmy powyżej. Mimo wszystko i tak wydaje się, że najbardziej naturalne efekty pod tym względem oferuje jednak smartfon Apple.

Balans bieli (Samsung Galaxy S7, iPhone 6s, Huawei P9):

Test odzworowania barw potwierdza nasze wcześniejsze obserwacje. W przypadku każdego rodzaju oświetlenia aparat mocniej podbija zielone tony, jednak samo odchylenie barw w każdym smartfonie stoi na bardzo podobnym poziomie.

Odwzorowanie barw (Samsung Galaxy S7, iPhone 6s, Huawei P9):

Niestety w zestawieniu osiągów lamp błyskowych Huawei wypada najsłabiej. Różnica w tym jak lampy wypełniają kadr światłem jest drastyczna. Liderem pod tym względem pozostaje iPhone 6s.

Flash:

Ogólnie rzecz biorąc porównanie bardzo miło nas zaskoczyło i wygląda na to, że Huawei P9 najlepiej wypada pod względem szczegółowości obrazu i pracy w słabym oświetleniu, które to dla większości użytkowników są głównym kryterium przy wyborze aparatu. Szkoda jedynie, że telefonu nie wyposażono w lepszą lampę błyskową.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Czy fotografia i zjawiska nadprzyrodzone to dobrana para? Odwiedziliśmy tegoroczny Fotofestiwal
3 Lip 2019
Z niektórymi miesiącami związane są nieodłącznie pewne wydarzenia. I tak czerwiec od razu kojarzy nam się z łódzkim Fotofestiwalem. Staramy się go odwiedzić co roku, choć na chwilę. Przyglądamy się tegorocznej edycji wydarzenia.
0
Fujifilm GFX 50R - w podróży po bezdrożach Jordanii
25 Cze 2019
Jordania. Kraj skał i piasku, cały mieniący się w żółciach i czerwieniach. O tym Google Maps powiedziało mi jeszcze przed wyjazdem. Nie wiedziałam natomiast, że jest to kraj głównie górzysty. W tygodniowej podróży towarzyszył mi kompaktowy średni format Fujifilm GFX 50R. Jak sprawdził się w niełatwych warunkach fotografii podróżniczej?
3
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0