Oppo Find X7 Ultra – duże matryce i dwa peryskopowe zoomy optyczne

Autor: Maciej Zieliński

9 Styczeń 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Najnowszy flagowiec chińskiego producenta to już 4 obiektywy i duża 1-calowa matryca głównego modułu. A wszystko pod okiem inżynierów Hasselblad.

Oppo Find X7 Ultra to potężniejszy z dwóch zaprezentowanych właśnie flagowców. Wyróżnia go większy ekran AMOLED 6,82” (3168 × 1440px jasność 4500 nitów), procesor Snapdragon 8 Gen 3 z 16 GB pamięci RAM, oraz przede wszyskim bardziej zaawansowana sekcja foto.

Główny, 50-milionowy moduł wykorzystuje 1-calową matrycę Sony LYT-900, czyli najlepszy aktualnie sensor klasy Lytia tego producenta. Sprzężony z jasnym (f/1,8) i stabilizowanym optycznie (OIS) obiektywem 23 mm ma zapewniać nie tylko lepsze osiągi w słabym świetle, ale również bardziej plastyczny obraz dzięki dużej fizycznie matrycy.

W tej samej technologii (Sony LYT-600; 1/1.95”) wykonano moduł ultraszerokokątny 14 mm (pole widzenia 123°, macro 4 cm) o jasności f/2, ale najciekawsze wydają się tu aparaty tele, również 50-milionowe i optycznie stabilizowane: 3x zoom 65 mm z przysłoną f/2,6 (1/1.56” a więc całkiem duży) i 6x zoom 135 mm f/4,3. W połączeniu ze wspieranym przez AI zoomem cyfrowym do dyspozycji mamy więc bardzo szeroki zakres ogniskowych 14-270 mm.

Niemniej ważny jest oczywiście software. Potężny silnik graficzny HyperTone Image Engine ma zapewniać nie tylko idealnie dobraną ekspozycję i naturalne kolory ale również bardziej naturalny efekt HDR i nieprzeostrzone zdjęcia. Dobrą wiadomością jest to, że zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli OPPO, ma on zawitać również do serii Reno jaki Find N.

Do tego Hasselblad Portrait Mode z jeszcze dokładniejszą separacją i bardziej „kinowym” rozmyciem oraz Hasselblad Master Mode, bazujący na sposobie przetwarzania zdjęć ze średnioformatowego Hasselblada X2D 100C. Format RAW i manualna kontrola parametrów wydają się oczywistością.

Telefon zadebiutował właśnie na rynku Chińskim w cenie 5999 juanów (ok. 4000 zł). Nie wiadomo na razie kiedy pojawi się na rynku europejskim oraz czy będzie dostępny w polskiej dystrybucji.

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i kwartalnika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to jeszcze smartfon?
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to...
Xiaomi zaprezentowało najnowszego flagowego smartfona. Model 14 Ultra obiecuje najlepsze do tej pory możliwości fotograficzne na rynku mobile i podpiera to imponującą specyfikacją. Z...
13
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
5
Powiązane artykuły