Nowe smartfony Samsung z serii Galaxy S24 ze sztuczną inteligencją na pokładzie

Autor:

18 Styczeń 2024
Artykuł na: 9-16 minut

Samsung prezentuje najnowsze smartfony Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24+ oraz Galaxy S24, oferując użytkownikom nowe możliwości wraz z Galaxy AI, czyli najnowszą technologią wspieraną algorytmami sztucznej inteligencji.

Technolgia AI w nowej serii Galaxy S24 przewija się na każdym kroku – od inteligentnych tłumaczeń tekstu i rozmów telefonicznych, przez kreatywne narzędzia Galaxy ProVisual Engine, aż po wprowadzenie nowego standardu wyszukiwania.

„Galaxy S24 zmienia sposób, w jaki doświadczamy rzeczywistości i zapowiada kolejną dekadę mobilnych innowacji” – stwierdza TM Roh, prezes i szef Mobile eXperience Business w Samsung Electronics. „Galaxy AI bazuje na naszym innowacyjnym dziedzictwie i głębokim zrozumieniu sposobu, w jaki korzystamy ze smartfonów. Cieszymy się, że możemy obserwować, jak technologia Galaxy ułatwia życie użytkowników na całym świecie, otwierając przed nimi nowe możliwości”.

Komunikacja bez barier językowych

Galaxy S24 ma pokonywać bariery językowe łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko dzięki funkcji Live Translate (Tłumaczenie na żywo), czyli dwukierunkowemu tłumaczeniu głosowemu i tekstowemu rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym w aplikacji natywnej. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych aplikacji, a wbudowana w urządzenie technologia AI zapewnia całkowitą prywatność rozmów.

Dodatkowo funkcja Interpreter (Tłumacz) umożliwia natychmiastowe tłumaczenie rozmów na żywo na podzielonym ekranie, pozwalając rozmówcom na przeczytanie prowadzonego dialogu. Co więcej, nie potrzebuje ona do działania danych mobilnych ani Wi-Fi.

W przypadku takich aplikacji jak Wiadomości, funkcja Chat Assist (Asystent pisania) oferuje pomoc w dobraniu tonu rozmowy, aby wymiana informacji odbywała się z zachowaniem odpowiednich norm, w zależności od tego, czy będzie to uprzejma wiadomość do współpracownika czy krótki i chwytliwy wpis w mediach społecznościowych.

Wbudowana w klawiaturę Samsung technologia AI potrafi też tłumaczyć wiadomości, e-maile i inne treści w czasie rzeczywistym w 13 językach, a w samochodzie funkcja Android Auto automatycznie streści przychodzące wiadomości i zasugeruje przykładowe odpowiedzi i działania, takie jak wysłanie przewidywanego czasu przyjazdu do celu, umożliwiając pozostanie w kontakcie i skupienie się na drodze.

Duże wsparcie AI znajdziemy także w aplikacji Samsung Notes, a w przypadku nagrań głosowych, nawet gdy mamy do czynienia z wieloma rozmówcami, funkcja Transcript Assist (Asystent transkrypcji) pozwoli tworzyć transkrypcje, streszczenia, a nawet tłumaczenia nagrań.

Inteligentne wyszukiwanie

Galaxy S24 jako pierwszy smartfon będzie oferował intuicyjną wyszukiwarkę sterowaną gestami o nazwie Circle to Search (Zakreśl, by wyszukać) opracowaną wraz z Google. Długie naciśnięcie przycisku Home pozwala zakreślić, zaznaczyć, podświetlić lub dotknąć czegokolwiek na ekranie smartfonów z serii Galaxy S24, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Jeśli zobaczysz interesujący obiekt w tle postu znajomego w mediach społecznościowych lub coś przykuje Twoją uwagę na kanale YouTube Shorts, możesz w szybki sposób dowiedzieć się o tym więcej – bez opuszczania aplikacji, z której aktualnie korzystasz. Ponadto, w zależności od lokalizacji, możliwe będzie wyświetlanie podsumowań opartych na AI, które będą zawierać pomocne informacje i kontekst zebrane z całej sieci. Ponadto można będzie zadawać bardziej złożone i zniuansowane pytania.

ProVisual Engine, czyli funkcje dla kreatywnych

Seria Galaxy S24 oferuje ProVisual Engine, czyli rozbudowany zestaw narzędzi opartych na AI, które przekształcają możliwości rejestrowania obrazu i maksymalizują swobodę twórczą na każdym etapie, od ustawienia ujęcia po udostępnienie go w mediach społecznościowych.

Flagowy Galaxy S24 Ultra jest wyposażony w Quad Tele System z nowym obiektywem z 5-krotnym zoomem optycznym i współpracuje z matrycą 50 MP, zapewniając optyczne powiększenie obrazu na poziomach 2x, 3x, 5x i 10x dzięki funkcji Adaptive Pixel Sensor. Użytkownicy mają również możliwość fotografowania przy 100-krotnym powiększeniu dzięki funkcji udoskonalonego zoomu cyfrowego. W sumie moduł fotograficzny w modelu Galaxy S24 Ultra składa się z 5 zestawów:

  • Aparat ultraszerokokątny 12 Mp - f/2.2, FOV 120˚
  • Aparat szerokokątny 200 Mp - OIS f1.7, FOV 85˚
  • Aparat z teleobiektywem 50 Mp - zoom optyczny 5x, OIS ff3.4, FOV 22˚
  • Aparat z teleobiektywem 10 Mp - zoom optyczny 3x, OIS f/2.4, FOV 36˚
  • Aparat przedni 12 Mp · f/2.2, FOV 80˚

Z kolei w Galaxy S24+ i Galaxy S24 znajdziemy po 4 moduły:

  • Aparat ultraszerokokątny 12 Mp - f/2.2, FOV 120˚
  • Aparat szerokokątny 50 Mp · OIS f/1.8, FOV 85˚
  • Aparat z teleobiektywem 10 Mp - zoom optyczny 3x, f2.4, FOV 36˚
  • Aparat przedni 12 Mp - f/2.2, FOV 80˚

Dzięki ulepszonym możliwościom funkcji Nightography lepiej mają wyglądać zdjęcia i filmy nocne. Galaxy S24 Ultra pozwala uchwycić więcej światła w przyciemnionych sceneriach dzięki większemu rozmiarowi piksela, który obecnie wynosi 1,4 um i jest o 60% większy w porównaniu z poprzednim modelem.

W Galaxy S24 Ultra bardziej wydajna ma być także optyczna stabilizacja obrazu. Ponadto przedni, jak i tylny aparat są wyposażone w dedykowany blok ISP zapewniający redukcję szumów, a analiza danych żyroskopowych ma odróżnić poruszanie się osoby filmującej od ruchu filmowanego obiektu, by skuteczniej usuwać zakłócenia.

Proste poprawki i edycja generatywna dzięki Galaxy AI

Po wykonaniu zdjęć narzędzia do edycji Galaxy AI umożliwiają dokonywanie prostej edycji obrazu, takiej jak wymazywanie, rekomponowanie i remastering zdjęć. Podczas łatwiejszych i bardziej wydajnych optymalizacji funkcja Edit Suggestion wykorzystuje sugestie Galaxy AI dotyczące poprawek każdego zdjęcia. Aby umożliwić użytkownikom jeszcze większą kreatywną kontrolę i swobodę działania, funkcja Generative Edit (Edycja generatywna) potrafi wypełniać części tła zdjęcia za pomocą AI. Jeśli fotografia jest przekrzywiona, AI wypełni braki. Gdy coś na zdjęciu musi zostać nieznacznie przesunięte, aby znaleźć się w idealnej pozycji, AI pozwala użytkownikom dokonać korekty pozycji i wygenerować idealnie wkomponowane tło w miejsce oryginalnego obiektu.

Zawsze, gdy Galaxy S24 wykorzystuje możliwości AI do ulepszenia zdjęcia, na obrazie i w metadanych pojawi się znak wodny, a jeśli szybkie migawki wymagają spowolnienia, nowa funkcja Instant Slow-mo może wygenerować dodatkowe klatki na podstawie zarejestrowanych ruchów, aby płynnie spowolnić dynamiczne sceny, oferując bardziej szczegółowy widok.

A co pod maską? W nowej serii ulepszono chipsety i wyświetlacz

Flagowy Galaxy S24 Ultra jest wyposażony w 8-rdzeniowy Snapdragon® 8 Gen 3 (3.39GHz, 3.1GHz, 2.9GHz, 2.2GHz). Ten zoptymalizowany chipset ma gwarantować niewiarygodnie wydajne przetwarzanie AI. W dwóch pozostałych modelach zastosowano procesory 10-rdzeniowe (3.2GHz, 2.9GHz, 2.6GHz, 1.95GHz). Wydajność wszystkich trzech modeli Galaxy S24 poprawiają także adaptacyjne częstotliwości odświeżania w zakresie 1–120 Hz.

Galaxy S24 Ultra oferuje przy tym optymalny system kontroli termicznej wraz z 1,9 razy większą komorą chłodzenia, a technologia Ray Tracing zapewnia realistyczne efekty wizualne oraz doskonały efekt cieni i odbić.

Nowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X w Galaxy S24 oferuje jasność szczytową na poziomie 2600 nitów, zapewniając lepszą jakość obrazu na zewnątrz dzięki funkcji Vision Booster. Wzmocniono go przy tym powłoką Corning® Gorilla® Armor, która chroni smartfon przed przed zarysowaniem. Wyświetlacz oferuje redukcję odblasków nawet o 75% w szerokim zakresie warunków oświetleniowych, zapewniając płynną i komfortową obsługę.

We wszystkich modelach z serii Galaxy S24 udoskonalenia konstrukcyjne w postaci smuklejszych ramek ułatwiają oglądanie i oferują większe rozmiary ekranów: ekran Galaxy S24+ mierzy 6,7 cala, a ekran Galaxy S24 – 6,2 cala – przy zachowaniu tych samych rozmiarów. Galaxy S24 Ultra oferuje bardziej płaski wyświetlacz o przekątnej 6,8 cala, który został zoptymalizowany nie tylko pod kątem oglądania, ale także produktywności. Ponadto model Galaxy S24+ obsługuje teraz ten sam poziom rozdzielczości QHD+, co Galaxy S24 Ultra.

Galaxy S24 Ultra to pierwszy smartfon Galaxy z tytanową ramką. Znacznie cieńsza obudowa Galaxy S24 Ultra oferuje wyższy komfort użytkowania i wygodniejszy chwyt, a opływowy design Galaxy S24+ i Galaxy S24 podnosi wizualną estetykę poprzez płynne połączenie tylnej pokrywy urządzenia z ramką boczną.

Samsung Galaxy S24 - jakie ceny?

Modele z serii Galaxy S24 dostępne są w następujących kolorach inspirowanych minerałami: szarym, czarnym, fioletowym i żółtym. Wszystkie trzy modele będą oferowane także w innych odcieniach dostępnych wyłącznie online: zielonym, pomarańczowym, błękitnym.

Flagowy Samsung Galaxy S24 Ultra ma kosztować 6599, 7199 lub 8249 zł odpowiednio w wersji 256 GB, 512 GB i 1 TB.

Cena Samsung S24+ to 5199 lub 5799 zł za wersję 256 lub 512 GB. Natomiast Samsung S24 w wersji 128 GB kosztuje 4099 zł lub w wersji 256 GB 4399 zł. W przedsprzedaży można liczyć na atrakcyjne promocje.

Więcej informacji o urządzeniach z serii Galaxy S24 można znaleźć na samsung.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to jeszcze smartfon?
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to...
Xiaomi zaprezentowało najnowszego flagowego smartfona. Model 14 Ultra obiecuje najlepsze do tej pory możliwości fotograficzne na rynku mobile i podpiera to imponującą specyfikacją. Z...
13
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
5
Powiązane artykuły