Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Porównanie z iPhonem 6s i Samsungiem Galaxy S7

Najnowszy flagowiec Huawei pewnie wkroczył do boju o miano najlepszego fotograficznego smartfona roku. Nad konkurencją ma sporą przewagę - jako pierwszy na rynku oferuje dwa tylne aparaty, które mogą się nawzajem uzupełniać. Sprawdziliśmy jak smartfon spisuje się w praktyce.

3

Autor: Maciej Luśtyk

15 Lipiec 2016
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Porównanie z Samsungiem Galaxy S7 i iPhonem 6s

Poniżej możecie zobaczyć jak flagowiec Huaweia wypada w zestawieniu z topowymi modelami Apple i Samsunga. Jak mogliście przekonać się w opublikowanym przez nas niedawno teście, model S7 bił iPhone'a na głowę pod względem szczegółowości obrazu. Obawialiśmy, że Huaweiowi ciężko będzie z nim konkurować. Jak się okazało, nie było o co. Model P9 w zestawieniu wypada fenomenalnie. Choć na niskich wartościach ISO nie zauważymy większej różnicy w jakości obrazu, to smartfon prawdziwą klasę pokazuje przy wzroście czułości. W przypadku Samsunga, ostatnia używalna czułość to ISO 400. Zdjęcia z Huaweia natomiast będą prezentować się całkiem dobrze nawet w granicach ISO 1600.

Szumy (Samsung Galaxy S7, iPhone 6s, Huawei P9):

Zdjęcia z Huaweia są jednak nieco ciemniejsze, bardziej kontrastowe i wpadają w cieplejsza, zielonkawą tonację, co jest dość charakterystyczne dla obrazka generowanego przez aparaty Leica. Widać, że inżynierowie firmy mieli duży udział w oprogramowywaniu matryc. Co ciekawe, przy ISO 50 aparat ma lekką tendencję do niedoświetlania zdjęć.

Reprodukcja szczegółów (Samsung Galaxy S7, iPhone 6s, Huawei P9):

Lepiej od Samsunga aparat wypada także w kwestii balansu bieli. Lepsze efekty obserwujemy zarówno przy świetle mieszanym, żarowym i jarzeniowym. W świetle dziennym zaobserwujemy lekko zielonkawą tintę, o czym wspomnieliśmy powyżej. Mimo wszystko i tak wydaje się, że najbardziej naturalne efekty pod tym względem oferuje jednak smartfon Apple.

Balans bieli (Samsung Galaxy S7, iPhone 6s, Huawei P9):

Test odzworowania barw potwierdza nasze wcześniejsze obserwacje. W przypadku każdego rodzaju oświetlenia aparat mocniej podbija zielone tony, jednak samo odchylenie barw w każdym smartfonie stoi na bardzo podobnym poziomie.

Odwzorowanie barw (Samsung Galaxy S7, iPhone 6s, Huawei P9):

Niestety w zestawieniu osiągów lamp błyskowych Huawei wypada najsłabiej. Różnica w tym jak lampy wypełniają kadr światłem jest drastyczna. Liderem pod tym względem pozostaje iPhone 6s.

Flash:

Ogólnie rzecz biorąc porównanie bardzo miło nas zaskoczyło i wygląda na to, że Huawei P9 najlepiej wypada pod względem szczegółowości obrazu i pracy w słabym oświetleniu, które to dla większości użytkowników są głównym kryterium przy wyborze aparatu. Szkoda jedynie, że telefonu nie wyposażono w lepszą lampę błyskową.

Spis treści

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Sony Xperia 1 II - zdjęcia przykładowe
Sony Xperia 1 II - zdjęcia przykładowe
Najnowsza flagowa Xperia to telefon, którym producent wracać ma do boju o miano najlepszego fotograficznego smartfona. Mieliśmy już okazję sprawdzić, jak radzi sobie w...
14
4
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3...
5
2
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro, który jako pierwszy na rynku wyposażony został w 3 moduły aparatów i “sztuczną inteligencję”, na nowo definiować ma pojęcie fotograficznego smartfona....
18
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)