Fujifilm Instax Mini 70 - test aparatu

Fujifilm Instax Mini 70 - test aparatu ocena 0%

Mini 70 to najnowszy aparat z cieszącej się rosnącą popularnością kompaktowej linii Instax. Nowy model wyróżnia stylowy, nowoczesny design, ale także wiele trybów fotografowania i automatyczna kontrola ekspozycji. Otrzymujemy też specjalny tryb ‘selfie’. Zobaczcie jak aparat wypada na tle poprzednich Instaxów!

4. Podsumowanie i zdjęcia przykładowe

Najnowszy Instax Mini 70 to aparat, dla którego przede wszystkim widzę jedno główne zastosowanie - wszelkiego rodzaju imprezy i spotkania towarzyskie. W takich sytuacjach sprawdzi się doskonale, a w uzyskaniu zamierzonych efektów pomoże nam elektroniczne sterowanie aparatem, automatyczne wyrównywanie ekspozycji oraz tryb selfie. Ważny jest też sam efekt jaki wywołuje wyjęcie Instaksa w towarzystwie. Wszyscy chcą się nim fotografować, co z pewnością zaowocuje ciekawymi kadrami. Każdy też chciałby otrzymać zdjęcie na pamiątkę, w czym pomaga kompaktowy, wizytówkowy format wkładów. Jedno jest pewne, z nowym Instaksem na pewno znajdziemy się w centrum zainteresowania. Pod względem fotografii towarzyskiej to chyba obecnie najciekawszy model z oferty Fujifilm.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)
Warto też podkreślić, że aparat z powodzeniem wykorzystamy również w innych zastosowaniach. Dzięki trzem zakresom ostrzenia, od zdjęć makro po krajobrazy, otrzymujemy niezłą funkcjonalność, która pozwoli nam fotografować zarówno detale jak i otwarte sceny. W tym wypadku pewnym problemem może okazać się jedynie automatycznie wyzwalana lampa błyskowa, której podobnie jak w pozostałych aparatach z serii Instax Mini nie możemy zupełnie wyłączyć. Brakuje nam też trybu Bulb, pozwalającego na skorzystanie z dłuższych czasów naświetlania i trybu podwójnej ekspozycji, który z pewnością spodobałby się osobom z bardziej artystycznym zacięciem. Problematyczne jest także wykonywanie zdjęć w poziomie.

Mimo wszystko po modelu Mini 90 to obecnie najbardziej zaawansowany Instax w ofercie producenta i na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy zdecydują się na jego zakup. Po wystrzelaniu kilku wkładów bardzo pozytywnie oceniamy jego możliwości. Jeśli jednak imprezy nie stanowią dla nas głównego tematu zdjęć, warto zastanowić się nad nieco tańszym, a oferującym podobne możliwości modelem Mini 50s.

Zdjęcia przykładowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (28)

Podsumowanie
+ solidne wykonanie
+ elegancki, stylowy design
+ wygodne ładowanie wkładów
+ gwint statywu
+ wygodne sterowanie
+ tryb Hi Key
+ zakres ostrzenia od 30 cm do nieskończoności
+ tryb selfie
+ wyzwalacz czasowy
+ dobrze działająca automatyka
+ automatyczna korekcja ekspozycji
+ szybki czas gotowości
+ lusterko do selfie

- zasilanie niezbyt popularnymi bateriami CR2
- niewygodne fotografowanie w poziomie
- brak podświetlenia ekranu LCD
- brak możliwości wyłączenia flasha
- opóźnienie spustu migawki
- niezbyt wygodny, mały wizjer
- brak trybu Bulb 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0