Fujifilm Instax Mini 70 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
7
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7
Nasza ocena:

0%

Mini 70 to najnowszy aparat z cieszącej się rosnącą popularnością kompaktowej linii Instax. Nowy model wyróżnia stylowy, nowoczesny design, ale także wiele trybów fotografowania i automatyczna kontrola ekspozycji. Otrzymujemy też specjalny tryb ‘selfie’. Zobaczcie jak aparat wypada na tle poprzednich Instaxów!

1
Maciej Luśtyk
11 Grudzień 2015
Artykuł na: 9-16 minut

4. Podsumowanie i zdjęcia przykładowe

Najnowszy Instax Mini 70 to aparat, dla którego przede wszystkim widzę jedno główne zastosowanie - wszelkiego rodzaju imprezy i spotkania towarzyskie. W takich sytuacjach sprawdzi się doskonale, a w uzyskaniu zamierzonych efektów pomoże nam elektroniczne sterowanie aparatem, automatyczne wyrównywanie ekspozycji oraz tryb selfie. Ważny jest też sam efekt jaki wywołuje wyjęcie Instaksa w towarzystwie. Wszyscy chcą się nim fotografować, co z pewnością zaowocuje ciekawymi kadrami. Każdy też chciałby otrzymać zdjęcie na pamiątkę, w czym pomaga kompaktowy, wizytówkowy format wkładów. Jedno jest pewne, z nowym Instaksem na pewno znajdziemy się w centrum zainteresowania. Pod względem fotografii towarzyskiej to chyba obecnie najciekawszy model z oferty Fujifilm.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Warto też podkreślić, że aparat z powodzeniem wykorzystamy również w innych zastosowaniach. Dzięki trzem zakresom ostrzenia, od zdjęć makro po krajobrazy, otrzymujemy niezłą funkcjonalność, która pozwoli nam fotografować zarówno detale jak i otwarte sceny. W tym wypadku pewnym problemem może okazać się jedynie automatycznie wyzwalana lampa błyskowa, której podobnie jak w pozostałych aparatach z serii Instax Mini nie możemy zupełnie wyłączyć. Brakuje nam też trybu Bulb, pozwalającego na skorzystanie z dłuższych czasów naświetlania i trybu podwójnej ekspozycji, który z pewnością spodobałby się osobom z bardziej artystycznym zacięciem. Problematyczne jest także wykonywanie zdjęć w poziomie.

Mimo wszystko po modelu Mini 90 to obecnie najbardziej zaawansowany Instax w ofercie producenta i na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy zdecydują się na jego zakup. Po wystrzelaniu kilku wkładów bardzo pozytywnie oceniamy jego możliwości. Jeśli jednak imprezy nie stanowią dla nas głównego tematu zdjęć, warto zastanowić się nad nieco tańszym, a oferującym podobne możliwości modelem Mini 50s.

Zdjęcia przykładowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (28)


Podsumowanie
+ solidne wykonanie
+ elegancki, stylowy design
+ wygodne ładowanie wkładów
+ gwint statywu
+ wygodne sterowanie
+ tryb Hi Key
+ zakres ostrzenia od 30 cm do nieskończoności
+ tryb selfie
+ wyzwalacz czasowy
+ dobrze działająca automatyka
+ automatyczna korekcja ekspozycji
+ szybki czas gotowości
+ lusterko do selfie

- zasilanie niezbyt popularnymi bateriami CR2
- niewygodne fotografowanie w poziomie
- brak podświetlenia ekranu LCD
- brak możliwości wyłączenia flasha
- opóźnienie spustu migawki
- niezbyt wygodny, mały wizjer
- brak trybu Bulb 

Spis treści
Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
7
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7
Nasza ocena:

0%

nast.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-T30 - test aparatu
Fujifilm X-T30 - test aparatu
Lwia część specyfikacji zapożyczona z X-T3, wyraźnie poprawiony AF z funkcją wykrywania oka oraz dobrze znany korpus z jeszcze bardziej uproszczoną obsługą - czy to...
10
14
Olympus OM-D E-M1X - test aparatu
Olympus OM-D E-M1X - test aparatu
Pierwszy reporterski korpus Olympusa wzbudził wiele kontrowersji. Dla jednych to aparat, na który czekali od dawna, dla innych - zaprzeczenie idei Mikro 4/3. Czy na...
0
4
Sony RX100 VII - zdjęcia przykładowe
Sony RX100 VII - zdjęcia przykładowe
Najnowszy kompakt z rodziny RX100 wprowadza matrycę bazującą na tej samej technologii co we flagowym modelu A9 oraz zoom o uniwersalnym zakresie 24-200 mm. Jak ten mały gigant sprawdza się w...
10
13
Powiązane artykuły