Gillian Laub „Najlepsze zdjęcia prześladują i spędzają sen z powiek“
0
Obrazy, których nigdy nie zapomnisz. 100 najbardziej wpływowych fotografii według "Time"
18 listopad 2016
Magazyn Time właśnie uruchomił zapowiadaną od kilku tygodni platformę, która oferuje wyjątkowy wgląd w 100 najważniejszych zdaniem tygodnika fotografii wszechczasów.
0
Hank Willis Thomas o celu w fotografii
14 listopad 2016
Hank Willis Thomas to jeden z bardziej rozpoznawalnych amerykańskich fotografów konceptualnych. W kolejnym odcinku serii „First Take“ wyjaśnia czym dla niego jest fotografia i dlaczego zdjęcia muszą zapadać w pamięć.
0
"The Camera Collector" - opowieść o pasji
9 listopad 2016
Co sprawia, że niektóre rzeczy mają dla nas szczególną wartość? Jak duży wpływ mają na to związane z nimi historie? Zobaczcie krótkometrażowy film “The Camera Collector”.
0
Ruddy Roye: „W fotografii poszukuję godności“
7 listopad 2016
„Na zdjęciach pragnę ukazać większą całość“ - mówi Ruddy Roye, nowojorski dokumentalista. W kolejnym odcinku serii „First Take“ wyjaśnia czym dla niego jest fotografia.
0
Wspominamy fotografów, którzy odeszli
2 listopad 2016
W mijającym roku odeszło wiele wybitnych osobistości ze świata fotografii. Dziś przywołujemy ich pamięć.
0
Donna Ferrato o wadze fotografii
31 październik 2016
"Chcę być zabrana na samą krawędź ludzkiej egzystencji" - mówi Donna Ferrato, kolejny gość zaproszony do cotygodniowej serii „First Take" przygotowanej przez TIME.
0
Zobacz, jak fotografia wojenna rozwinęła się podczas I wojny światowej
25 październik 2016
Mimo, że początki fotografii wojennej sięgają połowy XIX wieku, dopiero podczas I wojny światowej aparaty były na tyle małe, by móc zabrać je na linię frontu i pozostać mobilnym. Zobaczcie jak rozwój sprzętu wpłynął na postrzeganie wojny.
0
Bruce Gilden o znaczeniu fotografii
24 październik 2016
Bruce Gilden to jeden z bardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych fotografów ulicznych na świecie. W kolejnym odcinku cotygodniowej serii „First Take” przygotowanej przez TIME wyjaśnia czym dla niego jest fotografia.
0
Zobacz, jak powstawały zdjęcia do tegorocznego kalendarza Lavazza
0