Jedno selfie codziennie, przez 20 lat. Ten film sprawi, że poczujesz się staro

0
Maciej Luśtyk
14 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Gdy ma się dobry pomysł, nawet ze zdjęć selfie da się stworzyć coś wartościowego. Fotograf Noah Kalina robił sobie jedno zdjęcie codziennie przez dwadzieścia lat. Zobaczcie efekt.

Jeśli pamiętacie jeszcze czasy początków Youtube’a, gdy serwis nie należał jeszcze do google, gdy tym, co oglądaliśmy nie władał algorytm, o monetyzacji internetowych treści wideo nikt jeszcze nie myślał na poważnie, a sekcja filmów polecanych gwarantowała, że obejrzymy coś oryginalnego i ciekawego, z pewnością kojarzycie film „Everyday”, który w połowie 2006 roku stał się internetową sensacją.

20 lat w 8 minut

Jego autorem był fotograf Noah Kalina, który od początku 2000 roku wykonywał sobie jedno zdjęcie dziennie, a z gotowego materiału złożył film poklatkowy, ukazujący jak zmieniał się przez ostatnie 6 lat. Choć do dzisiaj widzieliście już zapewne conajmniej kilka podobnych projektów, warto wspomnień, że wszystko to działo się jeszcze na długo przed erą serwisów społecznościowych, gdy takie pojęcie jak „selfie” jeszcze nawet nie istniało. Do dzisiaj film obejrzano już prawie 27 mln razy a sam Noah rozwinął fotograficzną karierę, pracując jako fotograf w Nowym Jorku.

Nie porzucił też projektu, który przed laty przyniósł mu popularność. Na jego Youtube’owym profilu właśnie pojawił się film ukazujący jego przemianę, dzień po dniu przez ostatnie 20 lat. Na materiał składają się łącznie 7263 fotografię, które posłużyły do stworzenia 8-minutowego filmu. Na kanale fotografa znajdziecie także wcześniejsze odsłony projektu.

Feel old yet?

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Nie żyje wybitny trójmiejski fotoreporter Maciej Kosycarz. Przez lata dokumentował życie Pomorza
Nie żyje wybitny trójmiejski fotoreporter Maciej Kosycarz. Przez lata dokumentował życie Pomorza
Związany z Pomorzem fotograf od lat zmagał się z chorobą nowotworową. W kwietniu skończyłby 56 lat.
22
0
Odwołano wystawę, na którą czekałeś? Oto fantastyczne zbiory fotografii, które obejrzysz za darmo z domu
Odwołano wystawę, na którą czekałeś? Oto fantastyczne zbiory fotografii, które obejrzysz za darmo...
Przez weekend zdążyłeś już obejrzeć całego Netflixa? Teraz pora na nieco kultury. Polecamy świetne kolekcje zdjęć, które obejrzysz bez wychodzenia z domu.
5146
0
Zamknięte szkoły, kwarantanna? Zobacz, jak w Polsce walczono z epidemią 60 lat temu
Zamknięte szkoły, kwarantanna? Zobacz, jak w Polsce walczono z epidemią 60 lat temu
Dziś temat epidemii kojarzy nam się jednoznacznie. Koronawirus to jednak nie pierwsza zaraza, z jaką boryka się współczesna Polska. Zobacz, jak radzono sobie podczas...
566
0
Powiązane artykuły