Zobacz, jak tworzyć autoportrety pozbawione sztampy i kiczu [WIDEO]

0
Michał Chrzanowski
10 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Autoportrety wcale nie muszą być banalne i pozbawione wyrazu. Zdjęcia Fiony Lark są tego całkowitym zaprzeczeniem. Są pełne głębi, tajemnicy i uroku. Zobacz jej podejście do fotografii i dowiedz się, w jaki sposób odkryła magię autoportretu.

W czasach, gdy niemal z każdego zakamarku mediów społecznościowych zalewają nas selfie, które przez wielu są uznawane za synonim ogromnego kiczu, wydaje się, że takie zdjęcia nigdy nie będą odbierane jako sztuka. W znacznym procencie przypadków jest to oczywiście prawdą. Jednak niekiedy w sieci możemy natrafić na prace osób, które formę autoportretu wyniosły na znacznie wyższy - galaktyczny wręcz - poziom.

Jedną z nich jest Fiona Lark - fotografka artystyczna. Cała jej praca jest ukierunkowana przeważnie wokół autoportretu, ale czasami zajmuje się także innymi tematami lub fotografią krajobrazową. Jednak jest najbardziej znana ze swoich pięknych i tajemniczych autoportretów, które sama opisuje jako „Dark Souls Poetry“.

 

W swoim ostatnim filmie, który jest początkiem nowego cyklu, Sean Tucker - uznany fotograf i filmowiec, miłośnik streeta i portretu oraz autor dziesiątek wideoporadników - postanowił porozmawiać z Fioną Lark o istocie kreacji takich zdjęć.

- Udałem się do Lake District, aby przeprowadzić wywiad z Fioną Lark na temat jej dramatycznych autoportretów. W rozmowie podzieliła się tym, jak i dlaczego w taki sposób wykonuje swoje zdjęcia oraz jak odkryła swój własny styl. W erze selfie ma odświeżające, ziemskie podejście do fotografowania siebie. Jej prace mają głębię i fakturę, jak również przekazują osobowość oraz historię - powiedział Sean Tucker.

Po więcej inspiracji, ciekawych poradników i tutoriali odsyłamy na kanał Seana Tuckera. Oczywiście wszystkie udostępnione filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinny być zrozumiałe dla wszystkich. Natomiast jeśli zaciekawiły Cię prace Fiony Lark to koniecznie odwiedź jej profil na Instagramie.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0