Zobacz, jak tworzyć autoportrety pozbawione sztampy i kiczu [WIDEO]

0

Autor: Michał Chrzanowski

10 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Autoportrety wcale nie muszą być banalne i pozbawione wyrazu. Zdjęcia Fiony Lark są tego całkowitym zaprzeczeniem. Są pełne głębi, tajemnicy i uroku. Zobacz jej podejście do fotografii i dowiedz się, w jaki sposób odkryła magię autoportretu.

W czasach, gdy niemal z każdego zakamarku mediów społecznościowych zalewają nas selfie, które przez wielu są uznawane za synonim ogromnego kiczu, wydaje się, że takie zdjęcia nigdy nie będą odbierane jako sztuka. W znacznym procencie przypadków jest to oczywiście prawdą. Jednak niekiedy w sieci możemy natrafić na prace osób, które formę autoportretu wyniosły na znacznie wyższy - galaktyczny wręcz - poziom.

Jedną z nich jest Fiona Lark - fotografka artystyczna. Cała jej praca jest ukierunkowana przeważnie wokół autoportretu, ale czasami zajmuje się także innymi tematami lub fotografią krajobrazową. Jednak jest najbardziej znana ze swoich pięknych i tajemniczych autoportretów, które sama opisuje jako „Dark Souls Poetry“.

 

W swoim ostatnim filmie, który jest początkiem nowego cyklu, Sean Tucker - uznany fotograf i filmowiec, miłośnik streeta i portretu oraz autor dziesiątek wideoporadników - postanowił porozmawiać z Fioną Lark o istocie kreacji takich zdjęć.

- Udałem się do Lake District, aby przeprowadzić wywiad z Fioną Lark na temat jej dramatycznych autoportretów. W rozmowie podzieliła się tym, jak i dlaczego w taki sposób wykonuje swoje zdjęcia oraz jak odkryła swój własny styl. W erze selfie ma odświeżające, ziemskie podejście do fotografowania siebie. Jej prace mają głębię i fakturę, jak również przekazują osobowość oraz historię - powiedział Sean Tucker.

Po więcej inspiracji, ciekawych poradników i tutoriali odsyłamy na kanał Seana Tuckera. Oczywiście wszystkie udostępnione filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinny być zrozumiałe dla wszystkich. Natomiast jeśli zaciekawiły Cię prace Fiony Lark to koniecznie odwiedź jej profil na Instagramie.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
31
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0
Powiązane artykuły