Pomysł na nudę: tarka do sera, plastikowa folia i woda

0

Autor: Andrzej Wencel

26 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

I nie chodzi tu wcale o najlepszą i bezbolesną metodę na odebranie sobie życia.

Większość z nas zmuszona jest obecnie do siedzenia w domu. Na początku każdy skakał pewnie z radości, ale po kilku dniach, gdy wszystko jest już wysprzątane, ubrania w szafie ułożone kolorami, a z podłogi w kuchni można jeść jak z talerza, pojawia się pustka.

Mama dzwoni co kilka godzin przypomnieć żebyśmy nigdzie nie wychodzili i sprawdzić jak bardzo żałujemy, że nie wybraliśmy jakiegoś potrzebniejszego społecznie zawodu. To idealny moment na drobny fotograficzny kryzys egzystencjalny.

Rzeczy codziennego użytku to wszystko, czego potrzebujesz do wykonania ciekawego zdjęcia. 

Jeśli więc zrobiliście już zapas papieru toaletowego, a przeglądanie kolejnych doniesień o zakazach i pandemii sprawiają, że czujecie się coraz gorzej, być może przyszedł czas na fotograficzne eksperymentowanie. Na filmie powyżej vloger i fotograf Marc Klaus sprzedaje kilka fajnych rad, jak wykorzystać popularne kuchenne przedmioty do osiągnięcia nietypowych efektów na zdjęciach i stworzenie oryginalnego autoportretu. W końcu z tego typu  zdjęciami fotografowie mają często największy problem.

Obejrzyjcie materiał i sami przekonajcie się, jakie ciekawe rezultaty uda się wam uzyskać. Nie przejmujcie się jeśli nie macie wszystkich wymienionych narzędzi na wyposażeniu. Pozwólcie sobie na kreatywność, a jestem pewien, że inspiracje pokazane przez Marca zapewnią wam kilka godzin zapomnienia i dobrej zabawy.

Autor: Andrzej Wencel

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
31
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0
Powiązane artykuły