Pomysł na nudę: tarka do sera, plastikowa folia i woda

0
Andrzej Wencel
26 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

I nie chodzi tu wcale o najlepszą i bezbolesną metodę na odebranie sobie życia.

Większość z nas zmuszona jest obecnie do siedzenia w domu. Na początku każdy skakał pewnie z radości, ale po kilku dniach, gdy wszystko jest już wysprzątane, ubrania w szafie ułożone kolorami, a z podłogi w kuchni można jeść jak z talerza, pojawia się pustka.

Mama dzwoni co kilka godzin przypomnieć żebyśmy nigdzie nie wychodzili i sprawdzić jak bardzo żałujemy, że nie wybraliśmy jakiegoś potrzebniejszego społecznie zawodu. To idealny moment na drobny fotograficzny kryzys egzystencjalny.

Rzeczy codziennego użytku to wszystko, czego potrzebujesz do wykonania ciekawego zdjęcia. 

Jeśli więc zrobiliście już zapas papieru toaletowego, a przeglądanie kolejnych doniesień o zakazach i pandemii sprawiają, że czujecie się coraz gorzej, być może przyszedł czas na fotograficzne eksperymentowanie. Na filmie powyżej vloger i fotograf Marc Klaus sprzedaje kilka fajnych rad, jak wykorzystać popularne kuchenne przedmioty do osiągnięcia nietypowych efektów na zdjęciach i stworzenie oryginalnego autoportretu. W końcu z tego typu  zdjęciami fotografowie mają często największy problem.

Obejrzyjcie materiał i sami przekonajcie się, jakie ciekawe rezultaty uda się wam uzyskać. Nie przejmujcie się jeśli nie macie wszystkich wymienionych narzędzi na wyposażeniu. Pozwólcie sobie na kreatywność, a jestem pewien, że inspiracje pokazane przez Marca zapewnią wam kilka godzin zapomnienia i dobrej zabawy.

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Cyjanotypia - zobacz, jak stworzyć szlachetne odbitki z własnych zdjęć
Cyjanotypia - zobacz, jak stworzyć szlachetne odbitki z własnych zdjęć
Mathieu Stern powraca z ciekawym poradnikiem na temat tego, jak zamienić zdjęcia cyfrowe w cyjanotypie. Sam mam za sobą eksperymenty w tej technice, dlatego też postaram się w...
0
0
Soda, kawa, witamina C i sól, to wszystko czego potrzebujesz żeby wywołać odbitkę
Soda, kawa, witamina C i sól, to wszystko czego potrzebujesz żeby wywołać odbitkę
Nie wiesz już co robić? W tym tygodniu warto spróbować stworzyć chemię fotograficzną własnym sumptem. Okazuje się, że większość z nas ma pod ręką wszystko, co jest potrzebne do samodzielnego...
315
0
Jak muzyka może sprawić, że wasze zdjęcia będą lepsze?
Jak muzyka może sprawić, że wasze zdjęcia będą lepsze?
Jeżeli nie wiecie co to histogram, albo słyszeliście to sformułowanie wiele razy i nadal nic nie rozumiecie, ten film jest zdecydowanie dla Was.
12
0
Powiązane artykuły