Polskie premiery nowości Canona
0
Druga książka z cyklu "Szkoła fotografowania National Geographic"
9 grudzień 2002
Właśnie ukazała się druga książka z cyklu Szkoła fotografowania National Geographic. Opracowanie autorstwa Roberta Caputo nosi tytuł Ludzie i portrety.
0
Diapoteka - I Ogólnopolski Festiwal Diaporamy
9 grudzień 2002
W czwartek, 12 grudnia 2002 rozpocznie się w Warszawie I Ogólnopolski Festiwal Diaporamy - kreacji multimedialnej, polegającej na nakładaniu na siebie slajdów, rzutowanych na ekran z dwóch zsynchronizowanych projektorów. Prezentacji towarzyszyć będzie muzyka i efekty akustyczne.
0
Relacja z wernisażu Bezdomnej w Reform Plaza
8 grudzień 2002
W sobotę po godzinie 18 rozpoczął się wernisaż czwartej wystawy Galerii Bezdomnej. Przedstawiamy naszą relację.
0
Black & White Photography - grudzień 2002
7 grudzień 2002
W salonach prasowych pojawił się już kolejny numer brytyjskiego magazynu Black & White Photography. W grudniowym numerze znajdziemy m.in. reportaż, który zabierze nas za kulisy przygotowań do lotu w kosmos, pierwszy odcinek nowego cyklu o laborantach przygotowujących odbitki wystawowe i oczywiście jak zwykle wiele porad dotyczących pracy w ciemni.
0
Relacja z czwartej wystawy Galerii Bezdomnej, Warszawa, Reform Plaza
7 grudzień 2002
O godzinie 11 na ostatnich piętrach wieżowca Reform Plaza w Warszawie rozpoczęło się wielkie wieszanie zdjęć. Po kilku godzinach fotografie znalazły swoje miejsce w zaaranżowanej przestrzeni: od podłóg po sufity.
0
Plenerowa wystawa prac Tomasza Gudzowatego
7 grudzień 2002
Na ogrodzeniu Łazienek Królewskich znowu zawisną zdjęcia! Tym razem ulokuje się tam wystawa fotografii Tomasza Gudzowatego "Keep Smiling".
0
Deszczoodporny Ricoh Caplio 300G
6 grudzień 2002
Ricoh w ramach wczesnych przygotowań do sezonu letniego zaprezentowała wodoodporny aparat Caplio 300G w gumowanej obudowie. Niestety sprzęt ten możemy jedynie ochlapać, a nie zanurzyć pod wodą.
0
"Historie nieutracone". Fotoreportaże grupy OK_NO
6 grudzień 2002
We wtorek, 10 grudnia, rozpocznie się w Krakowie wystawa fotoreportaży grupy OK_NO Historie nieutracone.
0
II Festiwal Slajdów Podróżniczych Terra
0
Informator - wystawy fotograficzne w grudniu
5 grudzień 2002
Prezentujemy zestawienie wystaw fotograficznych w całej Polsce. Skończył się już co prawda festiwal "Miesiąc fotografii w Krakowie", ale i tak jest co oglądać.
0
Polska premiera Kalendarza Pirelli 2003
4 grudzień 2002
Dziś o godzinie 20.30 odbyła się uroczysta polska premiera słynnego Kalendarza Pirelli 2003. Zapraszamy do obejrzenia pięknych fotografii Bruce'a Webera i zapoznania się z kulisami powstawania tegorocznej edycji kalendarza.
0
DPS - standard bezpośredniego drukowania
4 grudzień 2002
Sześciu wielkich producentów technologii cyfrowych ogłosiło wstępne porozumienie w sprawie ustanowienia "Standardu Druku Bezpośredniego". Tymczasowa nazwa to DPS, a zainteresowane firmy to Canon, HP, Fujifilm, Epson, Olympus i Sony.
0
Fototapeta w wersji papierowej już od stycznia 2003!
3 grudzień 2002
Fototapeta - internetowy periodyk wydawany przez środowisko Małej Galerii pojawi się w formie drukowanego kwartalnika. Prezentujemy zapowiedź styczniowego numeru.
0
Easy Share za darmo
3 grudzień 2002
Kodak udostępnił na swojej stronie oprogramowanie EasyShare w wersji 2.1. Uwaga, nie jest to upgrade, ale pełna wersja bardzo przyjemnego programu do podstawowej edycji obrazu.
0
Nowy firmware do Canona D60 w wersji 1.0.4
2 grudzień 2002
Canon wypuścił kolejne uaktualnienie wewnętrznego oprogramowania do modelu EOS D60.
0
Nikon Capture w wersji 3.5
2 grudzień 2002
Nikon udostępnił aktualizację oprogramowania Nikon Capture w wersji 3.5 oraz update programu Nikon View 5.1.4. Główna poprawka to lepsza współpraca z plikami RAW (NEF).
0
Wystawa zdjęć Jakuba Lechowskiego
2 grudzień 2002
W Małej Galerii Fotografii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku prezentowana jest wystawa fotografii Jakuba Lechowskiego - jednego z założycieli i prezesa z lat 1967-1995 Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.
0