HP Photosmart 120 - "szybko, tanio i przyjemnie"
0
Ciało w estońskiej sztuce współczesnej - wystawa "Closing the distance"
18 kwiecień 2002
Wystawa Closing the distance, podczas której obszernie zostanie zaprezentowana współczesna sztuka estońska (fotografia, instalacje, wideo), koncentruje się na wizerunku i przesłaniu ciała w dziele artystycznym.
0
Nowa wersja przeglądarki Nikon View 5.0.1.
18 kwiecień 2002
Nikon umieścił na swojej stronie najnowszą wersję oprogramowania Nikon View 5.0.1. Zmieniono wygląd, dodano trochę funkcji i poprawiono ogólne właściwości programu.
0
Jasc After Shot - łatwa obróbka zdjęć na PC
18 kwiecień 2002
Łatwy i efektywny program do obróbki, przezentacji i archiwizowania zdjęć to marzenie wielu posiadaczy aparatów cyfrowych.
0
Fotografie Andrzeja Kramarza -
17 kwiecień 2002
Wystawa Andrzeja Kramarza Klinika prezentowana była już w Krakowie w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Maggha. Teraz można ją oglądać w Starej Galerii ZPAF w Warszawie.
0
Wernisaż wystawy "Nasze światy"
16 kwiecień 2002
Wystawa ogranizowana jest przez koło fotograficzne Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Gościem specjalnym wernisażu będzie fotoreporter Krzysztof Miller absolwent AWF.
0
Studio fotograficzne dla biura
16 kwiecień 2002
Fuji Photo Film zaprezentowało przenośny zestaw pełniący funkcję miniaturowego studia fotograficznego. W jego skład wchodzi oryginalnie wyglądający statyw oraz skrzynka wyłożona półprzepuszczalnym białym materiałem.
0
Nagrody Pulitzera 2002
15 kwiecień 2002
Nagrody Pulitzera zostały rozdane! W artykułach, reportażach i na fotografiach dominuje tematyka zamachu na World Trade Center i wojny w Afganistanie. Nagrody w siedmiu na czternaście kategorii zostały przyznane The New York Times, w tym dwie nagrody za fotoreportarze.
0
O Chinach na dwa sposoby.
14 kwiecień 2002
Obecnie można obejrzeć w Warszawie dwie interesujące wystawy fotograficzne poświęcone Chinom. Warto pójść na obie, gdyż każda z nich ukazuje ten niezwykły kraj z innej perspektywy.
0
Miesiąc Fotografii w Krakowie razem z Fotopolis
0
Casio GV-10 - na plażę, w góry i do wody
12 kwiecień 2002
Sezon wakacyjny zbliża się dużymi krokami, warto więc przypomnieć aparat, który miał swoją premierę jeszcze w zeszłym roku i niedawno trafił do sprzedaży.
0
Slajdy - kalendarz pokazów
12 kwiecień 2002
Syberia, Etiopia, Nepal, Peru, Indonezja... Prezentujemy kalendarz pokazów slajdów na najbliższe dwa tygodnie.
0
Kto słyszał o BenQ...?
11 kwiecień 2002
Z punktu widzenia producentów zaletą aparatów cyfrowych jest fakt, że przy ich montowaniu nie trzeba dużego doświadczenia w dziedzinie fotografii. O kolejnej elektronicznej zabawce informuje firma BenQ.
0
Profesjonalnie i cicho - nowe szkła Minolty
10 kwiecień 2002
Dokładnie 19 marca na japońskiej stronie Minolty pojawiła się notka na temat nowych profesjonalnych obiektywów z zastosowanym po raz pierwszy cichym silnikiem SSM.
0
Nikon v. Canon - wojny cenowej ciąg dalszy
10 kwiecień 2002
Tak jak można się było spodziewać sugerowana cena za Nikona D100 spadła do US $1999. "Współczujemy" tym, którzy stoją właśnie przed wyborem systemu cyfrowego.
0
Fujifilm Polska zaprasza
9 kwiecień 2002
Wszystkich zainteresowanych najnowszymi produktami Fujifilm zapraszamy do Krakowa 10 i 11 kwietnia na dni otwarte.
0
Atlantyda
9 kwiecień 2002
Kraków: W Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie będzie można oglądać wystawę czarno-białej fotografii o tematyce żydowskiej: Atlantyda. Autor zdjęć - Aleksander Ante, wnikliwie obserwuje ślady zapomnianej kultury i cywilizacji judaistycznej.
0
"Bibliografia fotografii polskiej za lata 1956-1981"
8 kwiecień 2002
Komputerowa publikacja, która pragniemy przybliżyć pochodzi sprzed 4 lat. Niemniej jest to wartościowa, choć mało znana baza, która powinna znaleźć się w kolekcji poszukującego fotoamatora.
0