Wystawa przedaukcyjna II Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej

28 listopada 2007 roku w Galerii Senatorskiej w Warszawie odbędzie się Druga Aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej przygotowana przez portal Artinfo.pl i Dom Aukcyjny Rempex. Aukcja zostanie poprzedzona wystawą, na której przez czternaście dni prezentowane będą prace ukazujące bogatą histoię polskiej fotografii, począwszy od fotografii piktorialnej po współczesne prace artystów. Wernisaż wystawy przedaukcyjnej odbędzie się już jutro, we wtorek, 13 listopada 2007 roku w Galerii Senatorskiej. Polecamy!
Po udanej pierwszej edycji portal Artinfo.pl i Dom Aukcyjny Rempex postanowiły jeszcze raz zorganizować dużą wystawę i aukcję fotografii. Na przedaukcyjnej ekspozycji będzie można zobaczyć z bliska prace, które 28 listopada pójdą pod młotek. Aukcja, jak i wystawa obejmuje prace polskich artystów w sposób przekrojowy, bowiem zaprezentowanych zostanie ponad 200 prac reprezentatywnych dla wszystkich nurtów fotografii: od piktorializmu i fotografii ojczystej poprzez kreacje awangardowe, fotografię gestu, dokumentacje działań artystycznych lat 70. i 80., aż po prace artystów współczesnych, w tym dokument i fotografię kreacyjną.

fot. Marek Gardulski

Pomimo tego, że na aukcji znajdą się zdjęcia właściwie z każdego okresu polskiej historii fotografii, to organizatiorzy położyli nacisk głównie na dorobek twórców z okresu ostatnich 40 lat. Do drugiej udziału w drugiej edycji zaprosiliśmy zarówno tych, których fotografie zyskały nabywców, jak i tych, którzy jeszcze nie zostali docenieni przez kolekcjonerów, a wartość artystyczna ich prac zdecydowanie ich do tego predestynuje. Uzupełniliśmy też ofertę o prace nowych fotografów należących do różnych pokoleń.

fot. Bogdan Konopka

Wśród autorów prac prezentowanych na wystawie znajdą się między innymi: Ireneusz Zjeżdzałka, Ewa Andrzejewska, Wojciech Plewiński, Wojtek Wieteska, Zygmunt Rytka, Ryszard Waśko, Paweł Kwiek, Tomasz Niewiadomski, Andrzej Tyszko, Jerzy Truszkowski, Zofia Kulik, Zbigniew Libera, Ireneusz Pierzgalski, Edward Hartwig, Benedykt Jerzy Dorys, Zdzisław Beksiński oraz wielu innych.


Wystawa przedaukcyjna II Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej
13-28 listopada 2007
Wernisaż wystawy: 13 listopada 2007 godzina 19

Senatorska - Galeria Sztuki Współczesnej
ul. Senatorska 11, Warszawa
tel.: 022 826 64 82

senatorska@rempex.com.pl
Godziny otwarcia:
pon.-pt.: 11-19; sob.: 12-15
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0