Wystawa przedaukcyjna II Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej

28 listopada 2007 roku w Galerii Senatorskiej w Warszawie odbędzie się Druga Aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej przygotowana przez portal Artinfo.pl i Dom Aukcyjny Rempex. Aukcja zostanie poprzedzona wystawą, na której przez czternaście dni prezentowane będą prace ukazujące bogatą histoię polskiej fotografii, począwszy od fotografii piktorialnej po współczesne prace artystów. Wernisaż wystawy przedaukcyjnej odbędzie się już jutro, we wtorek, 13 listopada 2007 roku w Galerii Senatorskiej. Polecamy!
Po udanej pierwszej edycji portal Artinfo.pl i Dom Aukcyjny Rempex postanowiły jeszcze raz zorganizować dużą wystawę i aukcję fotografii. Na przedaukcyjnej ekspozycji będzie można zobaczyć z bliska prace, które 28 listopada pójdą pod młotek. Aukcja, jak i wystawa obejmuje prace polskich artystów w sposób przekrojowy, bowiem zaprezentowanych zostanie ponad 200 prac reprezentatywnych dla wszystkich nurtów fotografii: od piktorializmu i fotografii ojczystej poprzez kreacje awangardowe, fotografię gestu, dokumentacje działań artystycznych lat 70. i 80., aż po prace artystów współczesnych, w tym dokument i fotografię kreacyjną.

fot. Marek Gardulski

Pomimo tego, że na aukcji znajdą się zdjęcia właściwie z każdego okresu polskiej historii fotografii, to organizatiorzy położyli nacisk głównie na dorobek twórców z okresu ostatnich 40 lat. Do drugiej udziału w drugiej edycji zaprosiliśmy zarówno tych, których fotografie zyskały nabywców, jak i tych, którzy jeszcze nie zostali docenieni przez kolekcjonerów, a wartość artystyczna ich prac zdecydowanie ich do tego predestynuje. Uzupełniliśmy też ofertę o prace nowych fotografów należących do różnych pokoleń.

fot. Bogdan Konopka

Wśród autorów prac prezentowanych na wystawie znajdą się między innymi: Ireneusz Zjeżdzałka, Ewa Andrzejewska, Wojciech Plewiński, Wojtek Wieteska, Zygmunt Rytka, Ryszard Waśko, Paweł Kwiek, Tomasz Niewiadomski, Andrzej Tyszko, Jerzy Truszkowski, Zofia Kulik, Zbigniew Libera, Ireneusz Pierzgalski, Edward Hartwig, Benedykt Jerzy Dorys, Zdzisław Beksiński oraz wielu innych.


Wystawa przedaukcyjna II Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej
13-28 listopada 2007
Wernisaż wystawy: 13 listopada 2007 godzina 19

Senatorska - Galeria Sztuki Współczesnej
ul. Senatorska 11, Warszawa
tel.: 022 826 64 82

senatorska@rempex.com.pl
Godziny otwarcia:
pon.-pt.: 11-19; sob.: 12-15
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0