Wystawa przedaukcyjna II Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej

28 listopada 2007 roku w Galerii Senatorskiej w Warszawie odbędzie się Druga Aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej przygotowana przez portal Artinfo.pl i Dom Aukcyjny Rempex. Aukcja zostanie poprzedzona wystawą, na której przez czternaście dni prezentowane będą prace ukazujące bogatą histoię polskiej fotografii, począwszy od fotografii piktorialnej po współczesne prace artystów. Wernisaż wystawy przedaukcyjnej odbędzie się już jutro, we wtorek, 13 listopada 2007 roku w Galerii Senatorskiej. Polecamy!
Po udanej pierwszej edycji portal Artinfo.pl i Dom Aukcyjny Rempex postanowiły jeszcze raz zorganizować dużą wystawę i aukcję fotografii. Na przedaukcyjnej ekspozycji będzie można zobaczyć z bliska prace, które 28 listopada pójdą pod młotek. Aukcja, jak i wystawa obejmuje prace polskich artystów w sposób przekrojowy, bowiem zaprezentowanych zostanie ponad 200 prac reprezentatywnych dla wszystkich nurtów fotografii: od piktorializmu i fotografii ojczystej poprzez kreacje awangardowe, fotografię gestu, dokumentacje działań artystycznych lat 70. i 80., aż po prace artystów współczesnych, w tym dokument i fotografię kreacyjną.

fot. Marek Gardulski

Pomimo tego, że na aukcji znajdą się zdjęcia właściwie z każdego okresu polskiej historii fotografii, to organizatiorzy położyli nacisk głównie na dorobek twórców z okresu ostatnich 40 lat. Do drugiej udziału w drugiej edycji zaprosiliśmy zarówno tych, których fotografie zyskały nabywców, jak i tych, którzy jeszcze nie zostali docenieni przez kolekcjonerów, a wartość artystyczna ich prac zdecydowanie ich do tego predestynuje. Uzupełniliśmy też ofertę o prace nowych fotografów należących do różnych pokoleń.

fot. Bogdan Konopka

Wśród autorów prac prezentowanych na wystawie znajdą się między innymi: Ireneusz Zjeżdzałka, Ewa Andrzejewska, Wojciech Plewiński, Wojtek Wieteska, Zygmunt Rytka, Ryszard Waśko, Paweł Kwiek, Tomasz Niewiadomski, Andrzej Tyszko, Jerzy Truszkowski, Zofia Kulik, Zbigniew Libera, Ireneusz Pierzgalski, Edward Hartwig, Benedykt Jerzy Dorys, Zdzisław Beksiński oraz wielu innych.


Wystawa przedaukcyjna II Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej
13-28 listopada 2007
Wernisaż wystawy: 13 listopada 2007 godzina 19

Senatorska - Galeria Sztuki Współczesnej
ul. Senatorska 11, Warszawa
tel.: 022 826 64 82

senatorska@rempex.com.pl
Godziny otwarcia:
pon.-pt.: 11-19; sob.: 12-15
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0