Wystawa przedaukcyjna II Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej

28 listopada 2007 roku w Galerii Senatorskiej w Warszawie odbędzie się Druga Aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej przygotowana przez portal Artinfo.pl i Dom Aukcyjny Rempex. Aukcja zostanie poprzedzona wystawą, na której przez czternaście dni prezentowane będą prace ukazujące bogatą histoię polskiej fotografii, począwszy od fotografii piktorialnej po współczesne prace artystów. Wernisaż wystawy przedaukcyjnej odbędzie się już jutro, we wtorek, 13 listopada 2007 roku w Galerii Senatorskiej. Polecamy!
Po udanej pierwszej edycji portal Artinfo.pl i Dom Aukcyjny Rempex postanowiły jeszcze raz zorganizować dużą wystawę i aukcję fotografii. Na przedaukcyjnej ekspozycji będzie można zobaczyć z bliska prace, które 28 listopada pójdą pod młotek. Aukcja, jak i wystawa obejmuje prace polskich artystów w sposób przekrojowy, bowiem zaprezentowanych zostanie ponad 200 prac reprezentatywnych dla wszystkich nurtów fotografii: od piktorializmu i fotografii ojczystej poprzez kreacje awangardowe, fotografię gestu, dokumentacje działań artystycznych lat 70. i 80., aż po prace artystów współczesnych, w tym dokument i fotografię kreacyjną.

fot. Marek Gardulski

Pomimo tego, że na aukcji znajdą się zdjęcia właściwie z każdego okresu polskiej historii fotografii, to organizatiorzy położyli nacisk głównie na dorobek twórców z okresu ostatnich 40 lat. Do drugiej udziału w drugiej edycji zaprosiliśmy zarówno tych, których fotografie zyskały nabywców, jak i tych, którzy jeszcze nie zostali docenieni przez kolekcjonerów, a wartość artystyczna ich prac zdecydowanie ich do tego predestynuje. Uzupełniliśmy też ofertę o prace nowych fotografów należących do różnych pokoleń.

fot. Bogdan Konopka

Wśród autorów prac prezentowanych na wystawie znajdą się między innymi: Ireneusz Zjeżdzałka, Ewa Andrzejewska, Wojciech Plewiński, Wojtek Wieteska, Zygmunt Rytka, Ryszard Waśko, Paweł Kwiek, Tomasz Niewiadomski, Andrzej Tyszko, Jerzy Truszkowski, Zofia Kulik, Zbigniew Libera, Ireneusz Pierzgalski, Edward Hartwig, Benedykt Jerzy Dorys, Zdzisław Beksiński oraz wielu innych.


Wystawa przedaukcyjna II Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej
13-28 listopada 2007
Wernisaż wystawy: 13 listopada 2007 godzina 19

Senatorska - Galeria Sztuki Współczesnej
ul. Senatorska 11, Warszawa
tel.: 022 826 64 82

senatorska@rempex.com.pl
Godziny otwarcia:
pon.-pt.: 11-19; sob.: 12-15
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8