Fotopolis oficjalnym patronem internetowym targów Film Video Foto
0
Ziemia z nieba
4 lipiec 2002
Niesamowita wystawa Ziemia z nieba, na którą składa się 120 fotografii Yanna Arthus-Bertranda, powstawała w ciągu ostatnich dziesięciu lat, po spędzeniu trzech tysięcy godzin w helikopterze. Warto obejrzeć oblicze Ziemi, które przedstawia.
0
HP inwestuje
3 lipiec 2002
Gdyby ktoś rozpisał konkurs na najaktywniejszą firmę miesiąca to w czerwcu bezapelacyjnym zwycięzcą ogłoszono by Hewlett-Packard. Po całej masie premier w dziale "Imaging & Printing" dowiadujemy się o planach inwestycyjnych firmy...
0
Foto - lipiec 2002
3 lipiec 2002
Lipcowy numer Foto trafił już do sprzedaży. Tradycyjnie można w nim znaleźć obszerne testy sprzętu, zaskoczyć może natomiast ilość galerii fotografii.
0
Informator - wystawy fotograficzne w lipcu
2 lipiec 2002
Przedstawiamy kalendarium Fotopolis czyli lipcowe wystawy fotograficzne w największych miastach Polski.
0
Coraz więcej cyfrowych zdjęć
1 lipiec 2002
Tego, że fotografia cyfrowa rozwija się w zawrotnym tempie nie trzeba nikomu udowadniać. Niemniej rzadko mamy do czynienia z liczbami, które to obrazują. Jak donosi IDC wzrost liczby wykonanych cyfrowo zdjęć będzie wynosił 26% rocznie.
0
Wystawa "Following The Rain" Tomasza Gudzowatego
1 lipiec 2002
Dziś w warszawskiej Zachęcie odbył się wernisaż wystawy "Following The Rain" przedstawiającej afrykańskie zdjęcia Tomasza Gudzowatego
0
Sony DSC-U10 różowy, niebieski i srebrny
28 czerwiec 2002
{IMG|dscu10.jpg Japoński oddział Sony zaprezentował najmniejszy aparat jaki dotąd pojawił się w ofercie firmy, DSC-U10. To maleństwo dysponuje 1.3-megowym CCD, stałym obiektywem i sprzedawany będzie w trzech kolorach.
0
Odpowiedź ZPAF-u
27 czerwiec 2002
Przedstawiamy odpowiedź Związku Polskich Artystów Fotografików na zamieszczony kilka dni temu w Fotopolis artykuł Wojna ZPAF-u.
0
3 x HP Photosmart
0
Fotografie weteranów ulic
27 czerwiec 2002
Toruń: Wystawa fotografii Jacka Chmielewskiego, eksponowana w warsztacie samochodowym, jest efektem powstającej od dosyć dawna serii zdjęć samochodów - weteranów ulic.
0
Sławomir Kostucha "W stronę natury"
26 czerwiec 2002
Fotografie Sławomira Kostuchy zaprezentowane na wystawie W stronę natury podkreślają uroki szczegółu i stanowią spojrzenie na przyrodę z niecodziennej perspektywy. Ekspozycję można oglądać tylko przez kilka najbliższych dni.
0
Zdjęcia samplowe z Fujifilm Finepix S2 Pro
26 czerwiec 2002
Dzięki uprzejmości Fujifilm Polska umieściliśmy na naszym serwerze osiem zdjęć w wysokiej rozdzielczości z aparatu FinePix S2 Pro. Premiera rynkowa niedługo więc warto zapoznać się z możliwościami tego potencjalnego hitu sezonu.
0
Wojna ZPAF-u
25 czerwiec 2002
Związek Polskich Artystów Fotografików wypowiedział wojnę Izbie Wydawców Prasy. W ten sposób można interpretować treść ulotek rozdawanych na warszawskiej giełdzie fotograficznej w Stodole i artykułu na stronie internetowej ZPAF-u.
0
Olympus CAMEDIA C-4000ZOOM - znajdź różnice
24 czerwiec 2002
Olympus zaprezentował w dniu dzisiejszym aparat bliźniaczo podobny do doskonałego modelu C-4040ZOOM. Mimo "gorszego" numeru w nazwie CAMEDIA C-4000 ZOOM charakteryzuje się równie dobrymi parametrami i mnogością interesujących funkcji.
0
Dwa razy cyfrowe Casio - QV-R3 i QV-R4
24 czerwiec 2002
Firma Casio zaprezentowała dziś dwa aparaty cyfrowe, różniące się między sobą przede wszystkim rozdzielczością - QV-R4 posiada 4.0-megapikselowy sensor CCD natomiast QV-R3 3.2-megowy. Oba wyposażono w obiektywy Pentaxa z 3-krotnym zoomem optycznym.
0
Foto Kurier - czerwiec 2002
24 czerwiec 2002
Czerwcowy numer Foto Kuriera pojawił się wczoraj na giełdzie fotograficznej w Stodole. Znajdziemy w nim miedzy innymi testy zoomów Nikona i filmów Konica Centuria.
0
"W cieniu Andów"
22 czerwiec 2002
Wystawa fotografii Andrzeja Wasilewskiego W cieniu Andów jest czymś więcej niż tylko reporterskim zapisem podróży do Ameryki Południowej - jest rodzajem impresji o kulturze i przyrodzie.
0