xD-Picture Card od Fujifilm!
0
xD-Picture Card od Olympusa!
30 lipiec 2002
Olympus we współpracy z Fujifilm wprowadza na rynek nowy typ pamięci flash nazwany xD-Picture Card. Potwierdza się zatem informacja sprzed kilku dni - los popularnej pamięci Smart Media jest przesądzony.
0
Śladami Edwarda Hartwiga
30 lipiec 2002
Jutro o godzinie 17 w Izabelinie odbędzie się wernisaż wystawy Śladami Edwarda Hartwiga. Zaprezentowane zostaną fotografie inspirowane twórczością Hartwiga oraz prace samego mistrza. Ekspozycję przygotowało Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego oraz Związek Polskich Fotografików Przyrodniczych.
0
Galeria Bezdomna w Stoczni
30 lipiec 2002
Już w najbliższą sobotę w jednej z hal Stoczni Gdańskiej odbędzie się druga ekspozycja Galerii Bezdomnej. Podajemy kilka użytecznych informacji i rad, przygotowanych przez organizatorów, które pomogą zaplanować dojazd, pobyt i dobrą zabawę w Trójmieście.
0
Techniczne nowości w Nikonie
29 lipiec 2002
Pojawiły się pierwsze poprawki do wchodzącego dopiero na rynek Nikona D100. Informujemy też o nowym zintegrowanym systemie pomocy technicznej oraz uzupełniamy namiary na upgrade oprogramowania w starszych aparatach.
0
HP psc 2110 czyli wszystko w jednym
29 lipiec 2002
Niedawno pisaliśmy o planach inwestycyjnych HP oraz licznych premierach jakie czekają nas w najbliższym półroczu. Tym razem firma przedstawia interesujące urządzenie drukująco - skanująco - kopiujące HP psc 2110.
0
Ile Polaroida w Polaroidzie ?
26 lipiec 2002
Okazuje się, że ogłoszenie bankructwa przez firmę Polaroid, największego producenta materiałów eksploatacyjnych, było początkiem walki... o utrzymanie się na rynku. Obserwujemy kolejne ruchy.
0
Foto Kurier - lipiec 2002
25 lipiec 2002
Lipcowy numer Foto Kuriera pojawił się w sprzedaży w nieco odmiennej formie. Zdecydowanie zmienił się układ czasopisma, treść uległa nieznacznym modyfikacjom, a szata graficzna pozostała niezmieniona.
0
Nowy firmware do Coolpix'ów
24 lipiec 2002
Nikon Europe udostępnił nowe wersje oprogramowania do aparatów Coolpix 2000 i Coolpix 995. (poprawiony...)
0
Sharp VL-DD10 - aparat, kamera, telewizor...?
0
Wielki i cyfrowy Sinar p3
23 lipiec 2002
Aparaty wielkoformatowe, coraz rzadziej używane w studiach fotograficznych, dzięki technologii cyfrowej mają szanse powrócić do łask. Najwięcej starań czyni w tej sprawie szwajcarski Sinar, którego ostatni produkt p3 uhonorowano nagrodą TIPA za najlepszy profesjonalny produkt w Europie.
0
xD-Picture Card - koniec kart SmartMedia ?
22 lipiec 2002
Od mniej więcej tygodnia po sieci krążą plotki na temat nowej karty pamięci xD-Picture Card, która miałaby zastąpić popularny standard SmartMedia. Coraz więcej wskazuje na to, że nie są to tylko plotki.
0
3 x HP Photosmart (suplement)
19 lipiec 2002
Hewlett-Packard zaprezentował trzy aparaty cyfrowe poszerzając linię "dwudziestek" o modele z większą rozdzielczością i wydatniejszym zbliżeniem optycznym. Ciągle jednak jest to sprzęt oparty na prostej i przejrzystej obsłudze. Uzupełniamy artykuł o pełne dane techniczne.
0
Adobe Photoshop Elements 2.0
18 lipiec 2002
Adobe wprowadził na rynek nową wersję programu graficznego Photoshop Elements. Największą nowością jest wsparcie dla nowych systemów MacOS X i Windows XP. Jednak wersja 2.0 zawiera także inne, interesujące nowości.
0
"Tu, tam, wszędzie" - fotografia Bartka Śliwy
17 lipiec 2002
Bartek Śliwa zaprosił nas na wernisaż wystawy fotografii "Tu, tam, wszędzie". Czarno - białe zdjęcia można oglądać od 29 lipca w galerii "Suguba" przy Wilczej 18 w Warszawie.
0
Memory Stick Duo - mniejszy i cieńszy
17 lipiec 2002
Sony wprowadziło do sprzedaży w Japonii, nową generację swojego nośnika pamięci Memory Stick. Nowa wersja jest prawie o połowe mniejsza od poprzednika.
0
Katarzyna Fortuna w Małej Galerii ZPAF-CSW
16 lipiec 2002
Tytuł wystawy fotografii Katarzyny Fortuny Jestem można interpretować na wiele sposobów. Ekspozycja prezentowana jest w Małej Galerii ZPAF-CSW w Warszawie.
0
Uaktualnienie oprogramowania do D60
15 lipiec 2002
Canon na swojej stronie BeBit udostępnił uaktualnienie firmware EOSa D60. Nowa wersja to 1.0.2.
0