Fotograficzne Mistrzostwa Polski 2002 - rozstrzygnięcie konkursu
0
Przemysław Pokrycki w Galerii Luksfera
9 październik 2002
W Galerii Luksfera zawisły wczoraj czarno-białe fotografie Przemysława Pokryckiego. Wystawa "Moja Ojczyzna" jest pierwszą z cyklu ekspozycji, prezentujących i promujących twórczość młodych i utalentowanych polskich fotografów.
0
Domowy minilab Fuji Printpix CX-400
8 październik 2002
Fujifilm pokazał produkt będący kolejnym argumentem dla wszystkich, którzy twierdzą, że chodzenie do labów fotograficznych nie jest konieczne. Printpix CX-400 to niewielkie urządzenie drukujące zdjęcia w formacie pocztówkowym bez konieczności łączenia przez komputer.
0
4800 metrów kwadratowych fotografii w centrum Warszawy
8 październik 2002
Na zewnętrznej elewacji Pałacu Kultury i Nauki zawisły cztery fotografie o łącznej powierzchni 4800 metrów kwadratowych. Są one częścią wystawy "Powiększenie. Fotografie w czasach zgiełku", organizowanej w ramach Festiwalu Fotografii Czarno-Białej.
0
"System 4/3"... historii ciąg dalszy
7 październik 2002
Przybliżony przez nas "System 4/3" będący wspólnym przedsięwzięciem Kodaka i Olympusa wzbudził spore zainteresowanie... i wątpliwości. Dotyczą one po pierwsze rzeczywistych powodów ustanawiania nowego standardu, a po drugie jego technicznych aspektów.
0
Nikon odmładza swoje cyfrowe lustrzanki
7 październik 2002
Dobra wiadomość, dla użytkowników cyfrowych lustrzanek Nikona. Modele D1X i D1H otrzymają uaktualnienie oprogramowania, a D1X dodatkowo rozszerzenie pamięci. Nowy firmware otrzyma także D100.
0
Powarsztatowa wystawa w Domu Muz
7 październik 2002
W piątek, 11 października w toruńskim Domu Muz zostanie otwarta wystawa Cyfrówka. Swoje fotografie pokażą uczestnicy Warsztatów Fotografii Cyfrowej.
0
3 + 1 - nowe obiektywy Sigmy
7 październik 2002
Sigma zaprezentowała na niedawnych Targach Photokina cztery nowe modele obiektywów zmiennoogniskowych. Trzy z nich to profesjonalne konstrukcje o wyjątkowo dużej rozpiętości, a czwarty to obiektyw amatorski interesujący ze względu na nietypowe parametry.
0
Minolta przedstawia dwa nowe światłomierze
4 październik 2002
PHOTOKINA 2002. W cieniu premier cyfrowych aparatów Minolta pokazała dwa nowe modele elektronicznych światłomierzy. Oba modele Autometer VF i Flashmeter VI mogą dokonywać pomiaru światła błyskowego jak i zastanego.
0
Wysoko nagrodzona fotografia
0
Dwie mocne lampy w ofercie Sigmy
3 październik 2002
Sigma wprowadza do swojej oferty dwie zaawansowane lampy błyskowe o maksymalnej liczbie przewodniej 50 (m, 105mm, ISO 100). EF-500 DG Super to nieco bardziej rozbudowana wersja modelu EF-500 DG ST.
0
Wystawy fotograficzne w październiku
3 październik 2002
Co, gdzie i kiedy czyli o wystawach fotograficznych w największych miastach Polski.
0
Sanyo DSC-AZ3 - lepszy choć słabszy...
2 październik 2002
Sanyo prezentuje kompaktowy aparat cyfrowy DSC-AZ3 będący niemalże kopią pokazanego przed miesiącem DSC-MZ3. Główne różnice to wyższa rozdzielczość wraz z wynikającymi z tego ograniczeniami.
0
Nikon Coolpix 5000 - uaktualnienie oprogramowania do wersji 1.7
2 październik 2002
Nikon udostępnił aktualizację firmware do modelu Coolpix 5000. Oprogramowanie ma wersję 1.7 i dodaje do aparatu wiele przydatnych funkcji.
0
Nowości w Phase One
1 październik 2002
Duński producent systemów cyfrowych Phase One opublikował w ostatnim tygodniu września aż pięć informacji prasowych. Trzy dotyczą nowych produktów, jedna nowego oprogramowania, a ostatnia konkursu fotograficznego.
0
Cypr w czerni i bieli. Krajobrazy Tomasza Mościckiego
1 październik 2002
W najbliższy piątek w Bielsku-Białej rozpocznie się wystawa czarno-białych krajobrazów Tomasza Mościckiego "Cypr - wspomnienie"
0
Festiwal Dialogu Czterech Kultur w Łodzi
30 wrzesień 2002
W piątek, w Łodzi rozpoczął się "Festiwal Dialogu Czterech Kultur" polskiej, żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Program przewiduje wystawy fotograficzne i plastyczne, pokazy filmów oraz koncerty jazzowe.
0
Wystawy na Photokinie
28 wrzesień 2002
PHOTOKINA 2002: Różnorodność wystaw fotograficznych, które można obejrzeć na Photokinie, jest zaskakująca. Nie sposób dokładnie opisać każdej z prezentowanych ekspozycji. Jedyne, o co można się pokusić, to pobieżny przegląd tego, co pokazane zostało w Kolonii.
0