Europejczycy w Paryżu - fotografie Agencji Metis
0
Czarny Dynax 5 w Media Markt
2 listopad 2002
Na Polski rynek trafiła właśnie "pewna ilości" czarnego Dynaxa 5 Minolty. Warto się zainteresować, tym bardziej, że wszystkie egzemplarze pochodzą z Japonii co jest najlepszą gwarancją jakości.
0
Fotografie Andrzeja Pilichowskiego-Ragno
2 listopad 2002
MFK. W ramach festiwalu Miesiąc fotografii w Krakowie zaprezentowane zostaną fotografie Andrzeja Pilichowskiego-Ragno.
0
Pomyślmy o tych, którzy odeszli...
1 listopad 2002
W tym specjalnym dniu pomyślmy o wszystkich fotografach i entuzjastach fotografii, których nie już ma wśród nas. Szczególnie pamiętajmy o reporterach, którzy zginęli przekazując nam obrazy wojen i konfliktów na całym świecie.
0
Nowy kolorowy negatyw Kodaka
1 listopad 2002
Kodak wprowadza na rynek kolejny profesjonalny kolorowy negatyw z rodziny Portra. Nowy film nazywa się Portra 400 UC i jest to wysokoczuła, drobnoziarnista emulsja cechująca się niezwykle nasyconymi kolorami.
0
Bezdomni i uliczny muzyk. Relacja z wernisażu w Katowicach
31 październik 2002
W miniony weekend rozpoczęła się w Katowicach kolejna, trzecia już wystawa Galerii Bezdomnej. Fotografie ponad 200 uczestników do 9 listopada można oglądać w Galerii Szyb Wilson.
0
Modułowy Sinar m
31 październik 2002
Szwajcarski producent profesjonalnego sprzętu studyjnego zaprezentował modułowy aparat systemowy Sinar m. Podstawowa cześć jest tu sercem, a pozostałe elementy mogą pochodzić z cyfry, aparatów mało, średnio i wielkoformatowych.
0
Targi Film Video Foto - nowości wystawców
30 październik 2002
Na naszej specjalnej stronie targowej umieściliśmy informacje o nowościach prezentowanych przez wybranych wystawców.
0
"Taniec współczesny" Jarosława Baranika
30 październik 2002
MFK. Jarosław Baranik fotografuje taniec współczesny współpracując z grupami tanecznymi w całej Polsce. 31 października w krakowskim pubie Alchemia odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej po prostu "Taniec współczesny".
0
Nowy Contax RXII - rzadki gatunek
0
Fotografie Berta  Houbrechtsa, Jefa Jacobsa i Kurta De Wita
29 październik 2002
MFK. W środę, 30 października odbędzie się w Krakowie wernisaż wystawy fotografii trzech belgijskich studentów The Royal Academy of Fine Arts "Arlac Trimula".
0
"Fotografia prasowa" Wiesława Majki
29 październik 2002
MFK. Muzeum Historyczne miasta Krakowa prezentuje wystawę prac Wiesława Majki "Fotografia prasowa".
0
Elegancki i cyfrowy Contax Tvs Digital
29 październik 2002
Do Polski trafił już pokazany po raz pierwszy na Photokinie elegancki aparat Contax Tvs Digital. Na początek warto wspomnieć 3-krotny obiektyw Zeissa oraz 5-megapikselową matrycę. Całość zamknięta jest w niewielkiej tytanowej obudowie.
0
Robo Kocan "Tiene Duchy"
29 październik 2002
Prace jednego z najciekawszych słowackich fotografików - Robo Kocana zaprezentowane zostaną w Galerii Rząsy w Zakopanem.
0
Fotografie Leszka Mądzika
28 październik 2002
MFK. W Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprezentowane zostaną fotografie Leszka Mądzika - twórcy jednego z najsłynniejszych polskich teatrów awangardowych "Scena Plastyczna KUL".
0
Oglądać zdjęcia palcami
28 październik 2002
Amerykański Narodowy Instytut Standardów i Technologii wraz z amerykańskim Stowarzyszeniem Niewidomych pracują nad prostym urządzeniem pozwalającym na manualne oglądanie zdjęć. Zasada działania oparta jest na Braille'u i ...zabawce dla dzieci.
0
Nowości na stronie targowej
27 październik 2002
Na naszej stronie poświęconej V Targom Film Video Foto rozpoczęliśmy prezentację najważniejszych wystawców oraz ich planów dotyczących oferty targowej (Contax N Digital na stoisku K-Consult!). Są też opisy wystaw, które będzie można obejrzeć w Łodzi.
0
Wampiry Arthura Schmidta
25 październik 2002
Warszawa. W czwartek, 23 października, odbył się wernisaż wystawy Arthura Schmidta "Kobiety -Wampiry".
0