Nowe aparaty Kodaka na CES 2008 - wszystkie z HD

0
Michał Sułkiewicz
7 Styczeń 2008
Artykuł na: 6-9 minut
CES 2008. Na odbywających się w Las Vegas targach elektroniki użytkowej CES 2008 nie mogło zabraknąć premier firmy Kodak. Firma przedstawiła interesujące kompakty cyfrowe serii EasyShare: V1273, M1033 i Z1085 IS. Wszystkie umożliwiają wyświetlanie zdjęć na telewizorach HDTV. Dodatkowo pokazano nowe, proste modele z rodziny M: M763, M863 i M893.
Trzy nowe kodaki skierowane zajmują różne, jednak niezyt odległe od siebie segmenty rynku. Kodak EasyShare V1273 to model kieszonkowy skierowany do osób szukających eleganckiego kompaktu oferującego wysoką rozdzielczość (12 Mp) i wygodną, nowoczesną obsługę za pomocą ekranu dotykowego. Z kolei model EasyShare M1033 to typowy podstawowy kompakt, który mimo to oferuje rozdzielczość 10 Mp. No i wreszcie EasyShare Z1085 IS wyposażony w 5-krotny zoom i stabilizację optyczną. Cechą łączącą te modele jest możliwość wyświetlania zdjęć w rozdzielczości HDTV.

Kodak EasyShare V1273

Oprócz wymienionych powyżej modeli firma pokazała także trzy nowe proste kompakty: M763, M863 i M893, które są prostszymi wersjami M1033 oraz model V1073 z matrycą 10 Mp. Analogicznie mają się modele Kodak EasyShare Z1285 i Kodak EasyShare Z8612 - odmiany modelu Z1085 IS. Jednak nie mamy więcej informacji o powyższych modelach. Uff... trzeba przyznać, że Kodak nie ułatwił nam zadania.

Więcej na temat dzisiejszych premier mówi cytowana poniżej informacja prasowa producenta:

Kodak prezentuje inteligentne rozwiązania technologiczne
na międzynarodowych targach elektroniki użytkowej CES 2008


Kodak przedstawia bogatą ofertę cyfrowych aparatów fotograficznych High Definition
z ekranami dotykowymi


Warszawa, 7 stycznia 2008 r. - Firma Eastman Kodak Company zaprezentowała dziś pakiet nowych produktów po raz kolejny potwierdzających renomę marki, dzięki której fotografowanie może być zajęciem zarówno łatwym, jak i dającym wiele przyjemności. Tym razem inteligentna technologia cyfrowa ma zachęcić klientów do jeszcze większej kreatywności bez uszczerbku dla jakości obrazu.

"Prezentując dziś nowe produkty na targach CES, Kodak kontynuuje wprowadzanie innowacji i inteligentnej technologii, która realizuje hasło: "Ty naciskasz guzik, my robimy resztę" - powiedział Pierre Schaeffer, dyrektor ds. Marketingu, Kodak Consumer Digital Imaging Group. "Od 120 lat Kodak pomaga użytkownikom utrwalać wspomnienia. Teraz, w erze cyfrowej, mogą one powrócić w technologii High Definition (HD) na monitorach HD, w elektronicznych ramkach do zdjęć oraz na dużych i wyraźnych wydrukach - łatwo dostępnych, niedrogich i wykonanych bez uszczerbku dla jakości obrazu".

- Nowy cyfrowy aparat fotograficzny Kodak EasyShare V1273 posiada ekran dotykowy (Touch Screen Technology), ułatwiający fotografowanie oraz przeglądanie i edycję zdjęć. V1273 o rozdzielczości 12 MP, z trzykrotnym zoomem optycznym jest wyposażony w duży wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali, ułatwiający regulację ustawień i sterowanie aparatem. V1273 obsługuje format HD i umożliwia wykonywanie zdjęć i filmów wideo w niezwykle wysokiej rozdzielczości. Obrazy te można następnie wyświetlać na ekranie telewizora HD, korzystając ze stacji dokującej Kodak EasyShare HDTV. Oprócz aparatu V1273 Kodak wprowadza także model Kodak EasyShare V1073 z ekranem dotykowym.]

Kodak EasyShare V1273

- Nowy cyfrowy aparat fotograficzny Kodak EasyShare M1033 to kolorowy, płaski i elegancki aparat o rozdzielczości 10 MP. Urządzenie wyposażone jest w 3-krotny zoom optyczny i 3-calowy ekran LCD. Oferuje liczne funkcje umożliwiające zrobienie wysokiej jakości zdjęć w niemal każdych warunkach. M1033 rejestruje także zdjęcia i filmy wideo w formacie HD. Kodak wprowadza na rynek również cyfrowe aparaty Kodak EasyShare M763, M863 i M893.

Kodak EasyShare M1033

- Nowy cyfrowy aparat fotograficzny Kodak EasyShare Z1085 IS to aparat o rozdzielczości 10 MP, z 5-krotnym zoomem optycznym i optyczną stabilizacją obrazu. Z1085 IS pozwala na większą kreatywność w fotografowaniu, dzięki opcji manualnej lub automatycznej regulacji ustawień, ułatwiającej robienie zdjęć i filmów. Z1085 IS rejestruje zdjęcia i filmy wideo w formacie HD, podnosząc ogólny poziom efektów pracy fotografa-amatora. Firma Kodak wprowadza także cyfrowe aparaty fotograficzne Kodak EasyShare Z1285 i Kodak EasyShare Z8612.

Kodak EasyShare Z1085 IS

Twoje zdjęcia i filmy w technologii High Definition
Wszystkie cyfrowe aparaty fotograficzne Kodak EasyShare zaprezentowane na targach CES obsługują format HD, to znaczy umożliwiają robienie zdjęć i rejestrację filmów w technologii High Definition. Oglądanie zdjęć HD jest proste dzięki stacji dokującej Kodak EasyShare HDTV. Stacja dokująca HDTV, dostępna jako opcjonalne urządzenie systemu Kodak EasyShare, umożliwia obróbkę i wyświetlanie na ekranie telewizora HD zdjęć z obsługujących format HD cyfrowych aparatów fotograficznych Kodak, kart pamięci SD lub pamięci USB, dostarczając wyjątkowych wrażeń wizualnych.

Kodak EasyShare Z1085 IS - tylna ścianka

Ceny i dostępność oferty
Wszystkie produkty Kodak wymienione w niniejszej informacji będą dostępne w sprzedaży detalicznej w pierwszej połowie 2008 r.
- Cyfrowy aparat fotograficzny Kodak EasyShare V1273: cena ok. 300 euro;
- Cyfrowy aparat fotograficzny Kodak EasyShare Z1085: cena ok. 230 euro;
- Cyfrowy aparat fotograficzny Kodak EasyShare M1033: cena ok. 200 euro.

Powyższe ceny są cenami detalicznymi sugerowanymi przez producenta.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły