Kodak EasyShare Z1015 IS - rozsądny superzoom

Kolejny aparat zaprezentowany przez Kodaka to EasyShare Z1015 IS - kompakt z szerokokątnym obiektywem o 15-krotnym zoomie, stabilizacji optycznej, 10-megapikselowej matrycy oferującej dość wysoką czułość i możliwości nagrywania filmów HD. Ważnym atutem tego modelu będzie też z pewnością niezbyt wygórowana cena.
EasyShare Z1015 IS to kolejny superzoom w ofercie Kodaka. Trzeba przyznać, że producent postarał się o dość bogate wyposażenie aparatu. Wykorzystuje on 10-megapikselową matrycę pozwalającą na pracę z czułościami od ISO 80 do ISO 3200, a po zmniejszeniu rozdzielczości nawet do ISO 6400. Ciekawie zapowiada się obiektyw Variogon sygnowany przez firmę SCHNEIDER-KREUZNACH. Oferuje zakres ogniskowych odpowiadający małoobrazkowym 28-420 milimetrom (15-krotny zoom). Szczególnie cieszy obecność tych 28 milimetrów na szerokim kącie. Obiektyw wyposażono też w optyczną stabilizację obrazu.


Na tylnej ściance aparatu znalazło się miejsce dla 3-calowego ekranu LCD. Będzie go można wykorzystać na przykład do odtwarzania filmów w rozdzielczości HD, które można rejestrować Kodakiem EasyShare Z1015 IS. Jak przystało na aparat, który może trafić również do zaawansowanych fotoamatorów nowy Kodak oferuje manualne i półautomatyczne tryby ekspozycji. Oprócz tego dostępnych jest też kilkanaście trybów tematycznych, logicznie podzielonych w grupy, np.: tryby jasnych scenerii - sport, plaża, śnieg, tryby akcji - sport, dzieci itd. W aparacie nie zabrakło obowiązkowych ostatnio systemów: rozpoznawania twarzy i "inteligentnego" rozpoznawania scenerii. Aparat ma 64 MB wbudowanej pamięci oraz wykorzystuje karty SD/SDHC.

Kodak EasyShare Z1015 IS do sprzedaży ma trafić we wrześniu. Będzie kosztował około 1000 złotych. Poniżej przytaczamy informację prasową:

Kodak wprowadza nowy cyfrowy aparat fotograficzny z serii Z wyposażony w ultrazoom

Uniwersalny obiektyw, stabilizacja obrazu i technologia Smart Capture gwarantują znakomite zdjęcia i optymalną ostrość.

Warszawa, 10 lipca 2008 r. -
Kodak poinformował dziś o wprowadzeniu najnowszego modelu aparatu cyfrowego z serii Z, zapewniającego użytkownikom skuteczniejszą kontrolę fotografowania przy zróżnicowanym oświetleniu i odległości od obiektu. Aparat cyfrowy Kodak EasyShare Z1015 IS to maksymalnie uniwersalny produkt dla fotoamatorów, którzy poważnie traktują swoje hobby - znakomicie sprawdza się zarówno przy fotografowaniu z dużej odległości, jak i w ujęciach szerokokątnych, a innowacyjna funkcja Smart Capture automatycznie reguluje ustawienia aparatu, gwarantując doskonałą jakość zdjęć w praktycznie każdych warunkach.

"Za pomocą najnowszego produktu z rodziny EasyShare konsumenci mogą z łatwością uzyskać znakomite zdjęcie za każdym razem" - powiedział John Blake, dyrektor generalny działu Digital Capture and Devices i wiceprezes Eastman Kodak Company. "Uniwersalny obiektyw w połączeniu z naszą unikatową technologią Smart Capture gwarantuje wysoki poziom zdjęć przez całą dobę, w dzień i w nocy, zarówno w przypadku zbliżeń, jak i rozległych krajobrazów - aparat po prostu myśli za użytkownika".


Cyfrowy aparat fotograficzny Kodak Easyshare Z1015 IS

Cyfrowy aparat fotograficzny Kodak Easyshare Z1015 IS wyposażony jest w szereg profesjonalnych funkcji idealnych dla użytkowników poszukujących zaawansowanego aparatu z uniwersalnym obiektywem i najkrótszym w tej klasie produktów* czasem reakcji. Kompaktowy, oferowany w przystępnej cenie i łatwy w obsłudze Z1015 IS przeznaczony jest dla użytkowników, którzy chcą na poważnie i z doskonałymi wynikami oddawać się swojemu fotograficznemu hobby:

- Wyraźne i ostre ujęcia rejestrowane przez obiektyw o profesjonalnych parametrach SCHNEIDER KREUZNACH VARIOGON z 15-krotnym zoomem optycznym i stabilizacją obrazu.
- Dynamiczne ujęcia w niewielkich pomieszczeniach lub malownicze zdjęcia krajobrazu za pomocą szerokokątnego obiektywu o ogniskowej f/2,8 28 mm.
- Doskonałe zdjęcia niemal w każdych warunkach dzięki innowacyjnej funkcji Smart Capture, automatycznie rozpoznającej typ ujęcia i dostosowującej ustawienia aparatu.
- Fotografowanie dynamicznych ujęć w ruchu bez opóźnień, z najkrótszym w tej klasie produktów* czasem reakcji (< 0,22 s) i automatyczną regulacją ostrości.
- Rejestracja szczegółów przy słabym oświetleniu i fotografowanie szybko poruszających się obiektów dzięki wysokiej czułości ISO (do 6400**).
- Atrakcyjne zdjęcia i filmy w formacie HD oraz możliwość ich przeglądania na ekranie telewizora HD za pomocą opcjonalnej stacji dokującej Kodak EasyShare HDTV.
- Kreatywne fotografowanie dzięki zaawansowanym ustawieniom programu, przesłony i priorytetu migawki, a także w pełnym trybie manualnym (PASM).

*W segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych z 15-krotnym zoomem optycznym i stabilizacją obrazu, według stanu z listopada 2007 r.
**Czułość ISO 6400 dostępna przy rozdzielczości 3,1 MP lub mniejszej.

Cena i dostępność: Aparat fotograficzny Kodak EasyShare Z1015 IS będzie dostępny od września 2008 w cenie ok. 1000 zł.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!