Kodak EasyShare Z1015 IS - rozsądny superzoom

Kolejny aparat zaprezentowany przez Kodaka to EasyShare Z1015 IS - kompakt z szerokokątnym obiektywem o 15-krotnym zoomie, stabilizacji optycznej, 10-megapikselowej matrycy oferującej dość wysoką czułość i możliwości nagrywania filmów HD. Ważnym atutem tego modelu będzie też z pewnością niezbyt wygórowana cena.
EasyShare Z1015 IS to kolejny superzoom w ofercie Kodaka. Trzeba przyznać, że producent postarał się o dość bogate wyposażenie aparatu. Wykorzystuje on 10-megapikselową matrycę pozwalającą na pracę z czułościami od ISO 80 do ISO 3200, a po zmniejszeniu rozdzielczości nawet do ISO 6400. Ciekawie zapowiada się obiektyw Variogon sygnowany przez firmę SCHNEIDER-KREUZNACH. Oferuje zakres ogniskowych odpowiadający małoobrazkowym 28-420 milimetrom (15-krotny zoom). Szczególnie cieszy obecność tych 28 milimetrów na szerokim kącie. Obiektyw wyposażono też w optyczną stabilizację obrazu.


Na tylnej ściance aparatu znalazło się miejsce dla 3-calowego ekranu LCD. Będzie go można wykorzystać na przykład do odtwarzania filmów w rozdzielczości HD, które można rejestrować Kodakiem EasyShare Z1015 IS. Jak przystało na aparat, który może trafić również do zaawansowanych fotoamatorów nowy Kodak oferuje manualne i półautomatyczne tryby ekspozycji. Oprócz tego dostępnych jest też kilkanaście trybów tematycznych, logicznie podzielonych w grupy, np.: tryby jasnych scenerii - sport, plaża, śnieg, tryby akcji - sport, dzieci itd. W aparacie nie zabrakło obowiązkowych ostatnio systemów: rozpoznawania twarzy i "inteligentnego" rozpoznawania scenerii. Aparat ma 64 MB wbudowanej pamięci oraz wykorzystuje karty SD/SDHC.

Kodak EasyShare Z1015 IS do sprzedaży ma trafić we wrześniu. Będzie kosztował około 1000 złotych. Poniżej przytaczamy informację prasową:

Kodak wprowadza nowy cyfrowy aparat fotograficzny z serii Z wyposażony w ultrazoom

Uniwersalny obiektyw, stabilizacja obrazu i technologia Smart Capture gwarantują znakomite zdjęcia i optymalną ostrość.

Warszawa, 10 lipca 2008 r. -
Kodak poinformował dziś o wprowadzeniu najnowszego modelu aparatu cyfrowego z serii Z, zapewniającego użytkownikom skuteczniejszą kontrolę fotografowania przy zróżnicowanym oświetleniu i odległości od obiektu. Aparat cyfrowy Kodak EasyShare Z1015 IS to maksymalnie uniwersalny produkt dla fotoamatorów, którzy poważnie traktują swoje hobby - znakomicie sprawdza się zarówno przy fotografowaniu z dużej odległości, jak i w ujęciach szerokokątnych, a innowacyjna funkcja Smart Capture automatycznie reguluje ustawienia aparatu, gwarantując doskonałą jakość zdjęć w praktycznie każdych warunkach.

"Za pomocą najnowszego produktu z rodziny EasyShare konsumenci mogą z łatwością uzyskać znakomite zdjęcie za każdym razem" - powiedział John Blake, dyrektor generalny działu Digital Capture and Devices i wiceprezes Eastman Kodak Company. "Uniwersalny obiektyw w połączeniu z naszą unikatową technologią Smart Capture gwarantuje wysoki poziom zdjęć przez całą dobę, w dzień i w nocy, zarówno w przypadku zbliżeń, jak i rozległych krajobrazów - aparat po prostu myśli za użytkownika".


Cyfrowy aparat fotograficzny Kodak Easyshare Z1015 IS

Cyfrowy aparat fotograficzny Kodak Easyshare Z1015 IS wyposażony jest w szereg profesjonalnych funkcji idealnych dla użytkowników poszukujących zaawansowanego aparatu z uniwersalnym obiektywem i najkrótszym w tej klasie produktów* czasem reakcji. Kompaktowy, oferowany w przystępnej cenie i łatwy w obsłudze Z1015 IS przeznaczony jest dla użytkowników, którzy chcą na poważnie i z doskonałymi wynikami oddawać się swojemu fotograficznemu hobby:

- Wyraźne i ostre ujęcia rejestrowane przez obiektyw o profesjonalnych parametrach SCHNEIDER KREUZNACH VARIOGON z 15-krotnym zoomem optycznym i stabilizacją obrazu.
- Dynamiczne ujęcia w niewielkich pomieszczeniach lub malownicze zdjęcia krajobrazu za pomocą szerokokątnego obiektywu o ogniskowej f/2,8 28 mm.
- Doskonałe zdjęcia niemal w każdych warunkach dzięki innowacyjnej funkcji Smart Capture, automatycznie rozpoznającej typ ujęcia i dostosowującej ustawienia aparatu.
- Fotografowanie dynamicznych ujęć w ruchu bez opóźnień, z najkrótszym w tej klasie produktów* czasem reakcji (< 0,22 s) i automatyczną regulacją ostrości.
- Rejestracja szczegółów przy słabym oświetleniu i fotografowanie szybko poruszających się obiektów dzięki wysokiej czułości ISO (do 6400**).
- Atrakcyjne zdjęcia i filmy w formacie HD oraz możliwość ich przeglądania na ekranie telewizora HD za pomocą opcjonalnej stacji dokującej Kodak EasyShare HDTV.
- Kreatywne fotografowanie dzięki zaawansowanym ustawieniom programu, przesłony i priorytetu migawki, a także w pełnym trybie manualnym (PASM).

*W segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych z 15-krotnym zoomem optycznym i stabilizacją obrazu, według stanu z listopada 2007 r.
**Czułość ISO 6400 dostępna przy rozdzielczości 3,1 MP lub mniejszej.

Cena i dostępność: Aparat fotograficzny Kodak EasyShare Z1015 IS będzie dostępny od września 2008 w cenie ok. 1000 zł.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12