Ramki cyfrowe Sony - HDMI i Bionz na pokładzie

0
Michal Grzegorczyk
1 Luty 2008
Artykuł na: 4-5 minut
PMA 08. Koncern Sony oprócz pełnoklatkowej matrycy oraz nowych lustrzanek i obiektywów zaprezentował też na trwających w Las Vegas targach PMA trzy nowe ramki cyfrowe. Dwie z nich wyposażono w wyjście HDMI i procesor Bionz. Jako dodatkowe akcesorium użytkownik może dokupić moduł do bezprzewodowej transmisji Bluetooth. Największa z całej trójki ma 9 cali, a dwie pozostałe są 7-calowe.
Seria eleganckich ramek cyfrowych {ITL|S-Frame zaprezentowanych przez Sony wyróżnia się bogatym wyposażeniem. 9-calowy model DPF-V900 (o rozdzielczości ponad miliona punktów) i 7-calowy DPF-V700 wyposażono w procesor Bionz, do tej pory używany w aparatatach japońskiego producenta. Dzięki niemu ramki mają sobie dobrze radzić z otwieraniem i przetwarzaniem plików o dużej wielkości (wg Sony - do 100MB). Możliwy też będzie podstawowy retusz - wyostrzanie, usuwanie efektu czerwonych oczu czy korekta jasności.

ramki Sony S-Frame

Bardzo przydatną cechą modeli DPF-V900/V700 jest obecność wyjścia HDMI. Dzieki niemu użytkownicy aparatów nie wyposażonych w to złącze zyskają możliwość łatwego wyświetlania zdjęć w rozdzielczości HD na telewizorach czy za pomocą odpowiednich rzutników. Ramki posiadają wewnętrzną 500-megabajtową pamięć. Zdjęcia można przenosić na karcie pamięci, kopiować z komputera lub przesyłać bezprzewodowo za pomocą sprzedawanewgo osobno adaptera Bluetooth DPPA-BT1.

Polski oddział Sony poinformował, że wszystkie ramki trafią do sprzedaży w maju. Model DPF-V900 będzie kosztował około 1000 złotych, DPF-V700 850 złotych, a DPF-V700 600 złotych.]

Poniżej prezentujemy informację prasową:

Cyfrowe ramki na zdjęcia "S-Frame"

Eleganckie cyfrowe ramki na zdjęcia "S-Frame" DPF-V900, DPF-V700 i DPF-D70 mogą stanowić subtelny, dyskretny akcent w każdym salonie i biurze. Nowoczesny wygląd idzie w parze z bogatym zestawem funkcji, dzięki którym przeglądanie fotografii może sprawiać jeszcze więcej przyjemności.

Duży, 9-calowy ekran ramki DPF-V900 ma ponad milion punktów rozdzielczości (WVGA). Wyświetlany na nim obraz wygląda jak zdjęcie i cechuje się świetnym kontrastem, szczegółowością i wiernością barw. Ekran ramek DPF-V700 i DPF-D70 ma 7 cali.

Oglądanie zdjęć można rozpocząć natychmiast po przełożeniu karty pamięci z aparatu do ramki. O ile w innych urządzeniach tego typu mogą zdarzać się problemy z wyświetlaniem dużych zdjęć, wydajny procesor Sony BIONZ w modelach DPF V900/V700 w kilka sekund upora się z otwarciem pliku o wielkości do 100 MB.

Procesor BIONZ odpowiada także za działanie szeregu przydatnych funkcji automatycznego retuszu. Umożliwia osłabianie efektu czerwonych oczu, wygładzanie skóry, korygowanie naświetlenia i korygowanie ostrości w celu nadania zdjęciom pięknego wyglądu - bez użycia komputera i specjalnych programów. Wszystkie modele są wyposażone w inteligentny czujnik ustawienia. Automatycznie wykrywa on, czy ramka stoi pionowo, czy poziomo, i na tej podstawie odpowiednio koryguje sposób wyświetlania.

Chcąc przesłać obrazy do wewnętrznej pamięci ramki, wystarczy podłączyć komputer - nie jest do tego potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie. Modele DPF-V900 i DPF-V700 są ponadto przystosowane do bezprzewodowej transmisji zdjęć z telefonu komputerowego wyposażonego w aparat, przy użyciu oferowanego oddzielnie adaptera Bluetooth DPPA-BT1. W sprzedaży będzie również zestaw DPF V700BT, zawierający ramkę DPF-V700 i adapter DPPA-BT1.

Wewnętrzna pamięć ma 512 MB pojemności i umożliwia zapis do 1 000 obrazów (DPF-D700: do 500 obrazów).

Aby w albumie mieściło się jak najwięcej zdjęć, duże pliki są automatycznie przeskalowywane do rozmiaru HD. Po włączeniu każda z ramek rozpoczyna wyświetlanie pokazu obrazów z wewnętrznego albumu, nawet gdy nie jest zainstalowana karta pamięci z aparatu.

Wyjście HDMI w modelach DPF-V900 i DPF-V700 - bardzo cenne dla posiadaczy aparatów bez wyjścia HD - umożliwia podłączenie każdego telewizora HD ready i oglądanie pokazu slajdów na dużym ekranie. Najlepszy wygląd zdjęć uzyskuje się po podłączeniu telewizora lub monitora BRAVIA z funkcją PhotoTV HD, która optymalizuje wyświetlany obraz fotograficzny.

Dla zapewnienia maksymalnej wygody, funkcja BRAVIA Sync pozwala na wyświetlenie pokazu slajdów i sterowanie innymi podstawowymi funkcjami ramki za pomocą pilota od telewizora BRAVIA (uwaga: dotyczy modeli wprowadzonych na wiosnę 2008 i późniejszych).

Prostota i elegancja cechują nie tylko wygląd ramki, ale i jej sposób obsługi. Zamiast wybierać ustawienia za pomocą menu i przełączników, wystarczy dotykać przycisku wyświetlania, pozwalającego na prezentowanie indeksu zdjęć i pokazu slajdów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
2
0
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
Do rodziny produktów X-Rite dołączają dwa nowe, udoskonalone technologicznie kalibratory, które zadowolić mają najbardziej wymagających, w tym także filmowców...
3
0
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski SSD z kolekcji LaCie zaspokoić mają wymagania zarówno filmowców pracujących z rozdzielczościami 8K, jak i fotografów potrzebujących wygodnego rozwiązania do...
13
0
Powiązane artykuły