Ramki cyfrowe Sony - HDMI i Bionz na pokładzie

PMA 08. Koncern Sony oprócz pełnoklatkowej matrycy oraz nowych lustrzanek i obiektywów zaprezentował też na trwających w Las Vegas targach PMA trzy nowe ramki cyfrowe. Dwie z nich wyposażono w wyjście HDMI i procesor Bionz. Jako dodatkowe akcesorium użytkownik może dokupić moduł do bezprzewodowej transmisji Bluetooth. Największa z całej trójki ma 9 cali, a dwie pozostałe są 7-calowe.
Seria eleganckich ramek cyfrowych {ITL|S-Frame zaprezentowanych przez Sony wyróżnia się bogatym wyposażeniem. 9-calowy model DPF-V900 (o rozdzielczości ponad miliona punktów) i 7-calowy DPF-V700 wyposażono w procesor Bionz, do tej pory używany w aparatatach japońskiego producenta. Dzięki niemu ramki mają sobie dobrze radzić z otwieraniem i przetwarzaniem plików o dużej wielkości (wg Sony - do 100MB). Możliwy też będzie podstawowy retusz - wyostrzanie, usuwanie efektu czerwonych oczu czy korekta jasności.

ramki Sony S-Frame

Bardzo przydatną cechą modeli DPF-V900/V700 jest obecność wyjścia HDMI. Dzieki niemu użytkownicy aparatów nie wyposażonych w to złącze zyskają możliwość łatwego wyświetlania zdjęć w rozdzielczości HD na telewizorach czy za pomocą odpowiednich rzutników. Ramki posiadają wewnętrzną 500-megabajtową pamięć. Zdjęcia można przenosić na karcie pamięci, kopiować z komputera lub przesyłać bezprzewodowo za pomocą sprzedawanewgo osobno adaptera Bluetooth DPPA-BT1.

Polski oddział Sony poinformował, że wszystkie ramki trafią do sprzedaży w maju. Model DPF-V900 będzie kosztował około 1000 złotych, DPF-V700 850 złotych, a DPF-V700 600 złotych.]

Poniżej prezentujemy informację prasową:

Cyfrowe ramki na zdjęcia "S-Frame"

Eleganckie cyfrowe ramki na zdjęcia "S-Frame" DPF-V900, DPF-V700 i DPF-D70 mogą stanowić subtelny, dyskretny akcent w każdym salonie i biurze. Nowoczesny wygląd idzie w parze z bogatym zestawem funkcji, dzięki którym przeglądanie fotografii może sprawiać jeszcze więcej przyjemności.

Duży, 9-calowy ekran ramki DPF-V900 ma ponad milion punktów rozdzielczości (WVGA). Wyświetlany na nim obraz wygląda jak zdjęcie i cechuje się świetnym kontrastem, szczegółowością i wiernością barw. Ekran ramek DPF-V700 i DPF-D70 ma 7 cali.

Oglądanie zdjęć można rozpocząć natychmiast po przełożeniu karty pamięci z aparatu do ramki. O ile w innych urządzeniach tego typu mogą zdarzać się problemy z wyświetlaniem dużych zdjęć, wydajny procesor Sony BIONZ w modelach DPF V900/V700 w kilka sekund upora się z otwarciem pliku o wielkości do 100 MB.

Procesor BIONZ odpowiada także za działanie szeregu przydatnych funkcji automatycznego retuszu. Umożliwia osłabianie efektu czerwonych oczu, wygładzanie skóry, korygowanie naświetlenia i korygowanie ostrości w celu nadania zdjęciom pięknego wyglądu - bez użycia komputera i specjalnych programów. Wszystkie modele są wyposażone w inteligentny czujnik ustawienia. Automatycznie wykrywa on, czy ramka stoi pionowo, czy poziomo, i na tej podstawie odpowiednio koryguje sposób wyświetlania.

Chcąc przesłać obrazy do wewnętrznej pamięci ramki, wystarczy podłączyć komputer - nie jest do tego potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie. Modele DPF-V900 i DPF-V700 są ponadto przystosowane do bezprzewodowej transmisji zdjęć z telefonu komputerowego wyposażonego w aparat, przy użyciu oferowanego oddzielnie adaptera Bluetooth DPPA-BT1. W sprzedaży będzie również zestaw DPF V700BT, zawierający ramkę DPF-V700 i adapter DPPA-BT1.

Wewnętrzna pamięć ma 512 MB pojemności i umożliwia zapis do 1 000 obrazów (DPF-D700: do 500 obrazów).

Aby w albumie mieściło się jak najwięcej zdjęć, duże pliki są automatycznie przeskalowywane do rozmiaru HD. Po włączeniu każda z ramek rozpoczyna wyświetlanie pokazu obrazów z wewnętrznego albumu, nawet gdy nie jest zainstalowana karta pamięci z aparatu.

Wyjście HDMI w modelach DPF-V900 i DPF-V700 - bardzo cenne dla posiadaczy aparatów bez wyjścia HD - umożliwia podłączenie każdego telewizora HD ready i oglądanie pokazu slajdów na dużym ekranie. Najlepszy wygląd zdjęć uzyskuje się po podłączeniu telewizora lub monitora BRAVIA z funkcją PhotoTV HD, która optymalizuje wyświetlany obraz fotograficzny.

Dla zapewnienia maksymalnej wygody, funkcja BRAVIA Sync pozwala na wyświetlenie pokazu slajdów i sterowanie innymi podstawowymi funkcjami ramki za pomocą pilota od telewizora BRAVIA (uwaga: dotyczy modeli wprowadzonych na wiosnę 2008 i późniejszych).

Prostota i elegancja cechują nie tylko wygląd ramki, ale i jej sposób obsługi. Zamiast wybierać ustawienia za pomocą menu i przełączników, wystarczy dotykać przycisku wyświetlania, pozwalającego na prezentowanie indeksu zdjęć i pokazu slajdów.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0