Nowe ramki cyfrowe Kodaka

Kodak zaprezentował trzy nowe cyfrowe ramki. Wyróżniają się ciekawie rozwiązanym sterowaniem i kolorystyką, która zależy od użytkownika. Największa ma mieć rozmiar 10 cali, a najmniejsza 7 cali. Dwie z nich oprócz zdjęć odtwarzają również muzykę i sekwencje wideo. Do sprzedaży trafią w drugim kwartale tego roku.
Dwie większe ramki, o rozmiarze 10 cali (M1020) i 8 cali (M820), to urządzenia multimedialne. Odtwarzają pliki JPEG, większość formatów wideo oraz pliki MP3. Najmniejsza, 7-calowa (P720), radzi sobie tylko ze zdjęciami. Cała trójka została natomiast wyposażona w sterowanie {ITL|Quick Touch Order za pomocą dotykowego panelu na marginesie zdjęcia. Producent podkreśla, że w ten sposób obszar fotografii znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Inną ciekawostką jest system wymiennych, kolorowych nakładek. W zestawie handlowym znajdują się dwie - czerwona i srebrna. Dodatkowo można kupić je w kolorze mahoniowym ze złotą nakładką, srebrnym z błękitną nakładką, czarnym z nakładką w kolorze szampana i kawowym z czarną nakładką. Zdjęcia wyświetlają się w formacie 16:9.

Kodak M820

Ramki mają trafić do sprzedaży w drugim kwartale roku. Sugerowane ceny detaliczne wyniosą:
  • Kodak EasyShare P720 - ok. 370 PLN
  • Kodak EasyShare M820 - ok. 660 PLN
  • Kodak EasyShare M1020 - ok. 850 PLN
]Poniżej przytaczamy informację prasową:

Kodak rozszerza ofertę elektronicznych ramek do zdjęć, nadając nowy wymiar oglądaniu i dzieleniu się fotografią.

Nowość w gamie ramek do zdjęć Kodaka: nowe dotykowe obudowy ramek "Quick Touch Border" i pakiet funkcji ułatwiających oglądanie zdjęć i filmów.


Warszawa 31 marca 2008 r. - Kodak rozszerza ofertę elektronicznych ramek do zdjęć o nowe produkty umożliwiające większe zindywidualizowanie prezentacji zdjęć i łatwiejszą intuicyjną obsługę. Nowe eleganckie i cienkie ramki Kodak, dostępne w wersji multimedialnej (10- i 8-calowej) oraz standardowej (7-calowej), wyposażone są w liczne funkcje, w tym dotykowe obudowy "Quick Touch Order", a także akcesoria mogące być elementem wyposażenia wnętrz.

Znacznie ułatwiono sterowanie ramką przy użyciu funkcji dotykowej obudowy Quick Touch Border. Przyciski uruchamiane za pomocą dotknięcia lub przesunięcia palca znajdują się na marginesie zdjęcia, dzięki czemu strefa obrazu nie ulega zabrudzeniu.

Uproszczono kopiowanie zdjęć z komputera do elektronicznej ramki Kodak EasyShare za pomocą nowego oprogramowania Kodak EasyShare Digital Display. Oprogramowanie umożliwia nie tylko sortowanie i edycję zdjęć, ale także bezpośrednie kopiowanie zdjęć i pokazu slajdów z komputera do ramki.

Elektroniczne ramki do zdjęć Kodak wyświetlają obraz w formacie HD (proporcje ekranu 16:9). Odwzorowanie kolorów jest zgodne ze standardami Kodaka, a system Kodak Color Science gwarantuje nasycenie barw i estetykę kadru – kolory na zdjęciach są nieskazitelne, a szczegóły wyraźne.

"Cieszące się uznaniem i będące jednymi z najlepszych na rynku elektroniczne ramki do zdjęć firmy Kodak pomagają klientom ożywić ulubione wspomnienia i przywołać ich obraz w domu lub w biurze bez pośrednictwa komputera, za pomocą wysokiej jakości kolorowych obrazów" - powiedział John Blake, General Manager Digital Capture and Devices, wiceprezes Eastman Kodak Company. "Dzięki funkcji Quick Touch Border obsługa ramek Kodak będzie jeszcze bardziej intuicyjna i atrakcyjna" - dodał.

Dopasowanie ramki Kodak do wystroju wnętrza ułatwiają dołączone do każdego egzemplarza dwie ozdobne nakładki w kolorze czerwonym i srebrnym. Dodatkowo można także kupić opcjonalne obudowy elektronicznych ramek do zdjęć Kodak, dostępne w kolorze mahoniowym ze złotą nakładką, srebrnym z błękitną nakładką, czarnym z nakładką w kolorze szampana i kawowym z czarną nakładką. Łatwo wymienialne obudowy można nałożyć na ramkę, dostosowując jej wygląd do własnych upodobań.

Funkcje elektronicznych ramek do zdjęć Kodak EasyShare

Ramki Kodak EasyShare M820 i M1020 wyświetlają wyraźne obrazy nieruchome lub sekwencje wideo w żywych kolorach na ekranach o przekątnej 8 lub 10 cali. Ustawienie parametrów wyświetlania trwa chwilę, a za pomocą podświetlanej dotykowej obudowy Quick Touch Border i unikatowej funkcji przewijania można oglądać zdjęcia w formie slajdów. Wbudowane głośniki mogą odtwarzać dźwięk zapisany w formacie MP3, będący znakomitym podkładem muzycznym. Ramki obsługują format zdjęć JPEG, większość formatów video (MPEG 1 i 4) oraz pliki dźwiękowe MP3, które mogą zostać zapisane na dowolnej z popularnych kart pamięci (CF, SD, MMC, xD i MS). 128 MB pamięci wewnętrznej mieści do 300 zdjęć. Kolejne obrazy można pobierać z kart pamięci umieszczonych w dwóch gniazdach albo z plików cyfrowych zapisanych w pamięci aparatu cyfrowego, domowego komputera lub na nośniku podłączanym przez port USB.

Ramka Kodak EasyShare P720 wyposażona jest w wysokiej jakości wyświetlacz o przekątnej 7 cali oraz dotykową obudowę Quick Touch Border. Oprócz gniazda USB pamięci flash, Kodak EasyShare P720 ma także gniazda kart SD, MMC, xD i MS oraz dodatkowe gniazdo SD, umożliwiające skonfigurowanie żądanej pojemności pamięci. Ramkę można ustawić na biurku albo, dzięki nowemu, dyskretnemu, białemu przewodowi zasilającemu, łatwo powiesić na ścianie.

Ceny i dostępność produktów

Wszystkie produkty Kodaka wymienione w niniejszym komunikacie będą dostępne w sprzedaży detalicznej w drugim kwartale 2008 r. Nowe elektroniczne ramki do zdjęć Kodak EasyShare będą dostępne w sugerowanych cenach detalicznych:
Kodak EasyShare P720 - ok. 370 PLN;
Kodak EasyShare M820 - ok. 660 PLN;
Kodak EasyShare M1020 - ok. 850 PLN.

Oprogramowanie Kodak EasyShare Digital Frames Edition, z modułem Digital Display Software, będzie dostępne wraz ze wszystkimi modelami elektronicznych ramek do zdjęć Kodak EasyShare. Można je także pobrać bezpłatnie ze strony kodak.com.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
0
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0