Nowe ramki cyfrowe Kodaka

0
Michal Grzegorczyk
2 Kwiecień 2008
Artykuł na: 6-9 minut
Kodak zaprezentował trzy nowe cyfrowe ramki. Wyróżniają się ciekawie rozwiązanym sterowaniem i kolorystyką, która zależy od użytkownika. Największa ma mieć rozmiar 10 cali, a najmniejsza 7 cali. Dwie z nich oprócz zdjęć odtwarzają również muzykę i sekwencje wideo. Do sprzedaży trafią w drugim kwartale tego roku.
Dwie większe ramki, o rozmiarze 10 cali (M1020) i 8 cali (M820), to urządzenia multimedialne. Odtwarzają pliki JPEG, większość formatów wideo oraz pliki MP3. Najmniejsza, 7-calowa (P720), radzi sobie tylko ze zdjęciami. Cała trójka została natomiast wyposażona w sterowanie {ITL|Quick Touch Order za pomocą dotykowego panelu na marginesie zdjęcia. Producent podkreśla, że w ten sposób obszar fotografii znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Inną ciekawostką jest system wymiennych, kolorowych nakładek. W zestawie handlowym znajdują się dwie - czerwona i srebrna. Dodatkowo można kupić je w kolorze mahoniowym ze złotą nakładką, srebrnym z błękitną nakładką, czarnym z nakładką w kolorze szampana i kawowym z czarną nakładką. Zdjęcia wyświetlają się w formacie 16:9.

Kodak M820

Ramki mają trafić do sprzedaży w drugim kwartale roku. Sugerowane ceny detaliczne wyniosą:
  • Kodak EasyShare P720 - ok. 370 PLN
  • Kodak EasyShare M820 - ok. 660 PLN
  • Kodak EasyShare M1020 - ok. 850 PLN
]Poniżej przytaczamy informację prasową:

Kodak rozszerza ofertę elektronicznych ramek do zdjęć, nadając nowy wymiar oglądaniu i dzieleniu się fotografią.

Nowość w gamie ramek do zdjęć Kodaka: nowe dotykowe obudowy ramek "Quick Touch Border" i pakiet funkcji ułatwiających oglądanie zdjęć i filmów.


Warszawa 31 marca 2008 r. - Kodak rozszerza ofertę elektronicznych ramek do zdjęć o nowe produkty umożliwiające większe zindywidualizowanie prezentacji zdjęć i łatwiejszą intuicyjną obsługę. Nowe eleganckie i cienkie ramki Kodak, dostępne w wersji multimedialnej (10- i 8-calowej) oraz standardowej (7-calowej), wyposażone są w liczne funkcje, w tym dotykowe obudowy "Quick Touch Order", a także akcesoria mogące być elementem wyposażenia wnętrz.

Znacznie ułatwiono sterowanie ramką przy użyciu funkcji dotykowej obudowy Quick Touch Border. Przyciski uruchamiane za pomocą dotknięcia lub przesunięcia palca znajdują się na marginesie zdjęcia, dzięki czemu strefa obrazu nie ulega zabrudzeniu.

Uproszczono kopiowanie zdjęć z komputera do elektronicznej ramki Kodak EasyShare za pomocą nowego oprogramowania Kodak EasyShare Digital Display. Oprogramowanie umożliwia nie tylko sortowanie i edycję zdjęć, ale także bezpośrednie kopiowanie zdjęć i pokazu slajdów z komputera do ramki.

Elektroniczne ramki do zdjęć Kodak wyświetlają obraz w formacie HD (proporcje ekranu 16:9). Odwzorowanie kolorów jest zgodne ze standardami Kodaka, a system Kodak Color Science gwarantuje nasycenie barw i estetykę kadru – kolory na zdjęciach są nieskazitelne, a szczegóły wyraźne.

"Cieszące się uznaniem i będące jednymi z najlepszych na rynku elektroniczne ramki do zdjęć firmy Kodak pomagają klientom ożywić ulubione wspomnienia i przywołać ich obraz w domu lub w biurze bez pośrednictwa komputera, za pomocą wysokiej jakości kolorowych obrazów" - powiedział John Blake, General Manager Digital Capture and Devices, wiceprezes Eastman Kodak Company. "Dzięki funkcji Quick Touch Border obsługa ramek Kodak będzie jeszcze bardziej intuicyjna i atrakcyjna" - dodał.

Dopasowanie ramki Kodak do wystroju wnętrza ułatwiają dołączone do każdego egzemplarza dwie ozdobne nakładki w kolorze czerwonym i srebrnym. Dodatkowo można także kupić opcjonalne obudowy elektronicznych ramek do zdjęć Kodak, dostępne w kolorze mahoniowym ze złotą nakładką, srebrnym z błękitną nakładką, czarnym z nakładką w kolorze szampana i kawowym z czarną nakładką. Łatwo wymienialne obudowy można nałożyć na ramkę, dostosowując jej wygląd do własnych upodobań.

Funkcje elektronicznych ramek do zdjęć Kodak EasyShare

Ramki Kodak EasyShare M820 i M1020 wyświetlają wyraźne obrazy nieruchome lub sekwencje wideo w żywych kolorach na ekranach o przekątnej 8 lub 10 cali. Ustawienie parametrów wyświetlania trwa chwilę, a za pomocą podświetlanej dotykowej obudowy Quick Touch Border i unikatowej funkcji przewijania można oglądać zdjęcia w formie slajdów. Wbudowane głośniki mogą odtwarzać dźwięk zapisany w formacie MP3, będący znakomitym podkładem muzycznym. Ramki obsługują format zdjęć JPEG, większość formatów video (MPEG 1 i 4) oraz pliki dźwiękowe MP3, które mogą zostać zapisane na dowolnej z popularnych kart pamięci (CF, SD, MMC, xD i MS). 128 MB pamięci wewnętrznej mieści do 300 zdjęć. Kolejne obrazy można pobierać z kart pamięci umieszczonych w dwóch gniazdach albo z plików cyfrowych zapisanych w pamięci aparatu cyfrowego, domowego komputera lub na nośniku podłączanym przez port USB.

Ramka Kodak EasyShare P720 wyposażona jest w wysokiej jakości wyświetlacz o przekątnej 7 cali oraz dotykową obudowę Quick Touch Border. Oprócz gniazda USB pamięci flash, Kodak EasyShare P720 ma także gniazda kart SD, MMC, xD i MS oraz dodatkowe gniazdo SD, umożliwiające skonfigurowanie żądanej pojemności pamięci. Ramkę można ustawić na biurku albo, dzięki nowemu, dyskretnemu, białemu przewodowi zasilającemu, łatwo powiesić na ścianie.

Ceny i dostępność produktów

Wszystkie produkty Kodaka wymienione w niniejszym komunikacie będą dostępne w sprzedaży detalicznej w drugim kwartale 2008 r. Nowe elektroniczne ramki do zdjęć Kodak EasyShare będą dostępne w sugerowanych cenach detalicznych:
Kodak EasyShare P720 - ok. 370 PLN;
Kodak EasyShare M820 - ok. 660 PLN;
Kodak EasyShare M1020 - ok. 850 PLN.

Oprogramowanie Kodak EasyShare Digital Frames Edition, z modułem Digital Display Software, będzie dostępne wraz ze wszystkimi modelami elektronicznych ramek do zdjęć Kodak EasyShare. Można je także pobrać bezpłatnie ze strony kodak.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Powiązane artykuły