Ridata SMART Compact Flash - sprytne karty

Firma Ritek zaprezentowała nową serię pamięci Compact Flash SMART. Zgodnie ze swoją nazwą nowe karty są rzeczywiście sprytne. Potrafią dokonać autodiagnozy, a użytkownik może w łatwy sposób sprawdzić status karty i w razie czego uchronić swoje dane przed zniszczeniem.
SMART w nazwie karty to skrót od Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology co można przetłumaczyć jako Technologia autokontroli i raportowania. Ridata SMART CF wykorzystują podobną technologię autokontrolną do tej z dysków twardych czy pamięci RAM. Umożliwia ona szybkie skontrolowanie statusu karty oraz wczesne zauważenie ewentualnych błędów.
Ridata SMART Compact Flash

Karty Ridata SMART będą dostępne w dwóch rodzajach - Supreme oraz Lightning. Pierwsze będą oferowały do 8 GB pojemności i prędkość 150x, drugie będą miały do 16 GB i prędkość 120x. Producent zapewnia, że nowe karty będą energooszczędne
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
4
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0