Ridata SMART Compact Flash - sprytne karty

Firma Ritek zaprezentowała nową serię pamięci Compact Flash SMART. Zgodnie ze swoją nazwą nowe karty są rzeczywiście sprytne. Potrafią dokonać autodiagnozy, a użytkownik może w łatwy sposób sprawdzić status karty i w razie czego uchronić swoje dane przed zniszczeniem.
SMART w nazwie karty to skrót od Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology co można przetłumaczyć jako Technologia autokontroli i raportowania. Ridata SMART CF wykorzystują podobną technologię autokontrolną do tej z dysków twardych czy pamięci RAM. Umożliwia ona szybkie skontrolowanie statusu karty oraz wczesne zauważenie ewentualnych błędów.
Ridata SMART Compact Flash

Karty Ridata SMART będą dostępne w dwóch rodzajach - Supreme oraz Lightning. Pierwsze będą oferowały do 8 GB pojemności i prędkość 150x, drugie będą miały do 16 GB i prędkość 120x. Producent zapewnia, że nowe karty będą energooszczędne
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0