Ridata SMART Compact Flash - sprytne karty

Firma Ritek zaprezentowała nową serię pamięci Compact Flash SMART. Zgodnie ze swoją nazwą nowe karty są rzeczywiście sprytne. Potrafią dokonać autodiagnozy, a użytkownik może w łatwy sposób sprawdzić status karty i w razie czego uchronić swoje dane przed zniszczeniem.
SMART w nazwie karty to skrót od Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology co można przetłumaczyć jako Technologia autokontroli i raportowania. Ridata SMART CF wykorzystują podobną technologię autokontrolną do tej z dysków twardych czy pamięci RAM. Umożliwia ona szybkie skontrolowanie statusu karty oraz wczesne zauważenie ewentualnych błędów.
Ridata SMART Compact Flash

Karty Ridata SMART będą dostępne w dwóch rodzajach - Supreme oraz Lightning. Pierwsze będą oferowały do 8 GB pojemności i prędkość 150x, drugie będą miały do 16 GB i prędkość 120x. Producent zapewnia, że nowe karty będą energooszczędne
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13