Ridata SMART Compact Flash - sprytne karty

Firma Ritek zaprezentowała nową serię pamięci Compact Flash SMART. Zgodnie ze swoją nazwą nowe karty są rzeczywiście sprytne. Potrafią dokonać autodiagnozy, a użytkownik może w łatwy sposób sprawdzić status karty i w razie czego uchronić swoje dane przed zniszczeniem.
SMART w nazwie karty to skrót od Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology co można przetłumaczyć jako Technologia autokontroli i raportowania. Ridata SMART CF wykorzystują podobną technologię autokontrolną do tej z dysków twardych czy pamięci RAM. Umożliwia ona szybkie skontrolowanie statusu karty oraz wczesne zauważenie ewentualnych błędów.
Ridata SMART Compact Flash

Karty Ridata SMART będą dostępne w dwóch rodzajach - Supreme oraz Lightning. Pierwsze będą oferowały do 8 GB pojemności i prędkość 150x, drugie będą miały do 16 GB i prędkość 120x. Producent zapewnia, że nowe karty będą energooszczędne
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8