Panasonic opracowuje bezprzewodowego Lumixa

CES 2008. Koncern Panasonic zapowiedział wprowadzenie aparatu komunikującego się bezprzewodowo i umożliwiającego umieszczanie zdjęć w serwisie Google Picasa Web Album za pośrednictwem hot-spotów sieci T-Mobile. Na razie nie podano żadnych szczegółów technicznych ani przewidywanego terminu realizacji tego pomysłu.

Targi CES w Las Vegas to miejsce przeznaczone nie tylko na premiery sprzętowe, lecz również przestrzeń dobra do prezentacji innowacyjnych rozwiązań. Panasonic nie przedstawił konkretnych rozwiązań i dat, lecz jedynie pomysł na uatrakcyjnienie przyszłych aparatów Lumix. Chodzi o umożliwienie bezprzewodowej transmisji zdjęć bezpośrednio z aparatu. Co więcej, koncern porozumiał się z siecią T-Mobile w sprawie udostępnienia użytkownikom aparatu hot-spotów w hotelach i na lotniskach. Panasonic planuje, że nabywca bezprzewodowego Lumixa dostanie do nich roczny, bezpłatny dostęp. Prawidłowe przesłanie plików będzie potwierdzane, a użytkownik dostanie e-maila z linkiem do zdjęć.

Co prawda ten projekt dotyczy na razie jedynie terenu Stanów Zjednoczonych, ale nie wykluczone, że ostatecznie obejmie swym zasięgiem inne kraje. Poza tym warto wiedzieć o jakich kierunkach rozwoju myślą producenci sprzętu fotograficznego.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0