Panasonic opracowuje bezprzewodowego Lumixa

CES 2008. Koncern Panasonic zapowiedział wprowadzenie aparatu komunikującego się bezprzewodowo i umożliwiającego umieszczanie zdjęć w serwisie Google Picasa Web Album za pośrednictwem hot-spotów sieci T-Mobile. Na razie nie podano żadnych szczegółów technicznych ani przewidywanego terminu realizacji tego pomysłu.

Targi CES w Las Vegas to miejsce przeznaczone nie tylko na premiery sprzętowe, lecz również przestrzeń dobra do prezentacji innowacyjnych rozwiązań. Panasonic nie przedstawił konkretnych rozwiązań i dat, lecz jedynie pomysł na uatrakcyjnienie przyszłych aparatów Lumix. Chodzi o umożliwienie bezprzewodowej transmisji zdjęć bezpośrednio z aparatu. Co więcej, koncern porozumiał się z siecią T-Mobile w sprawie udostępnienia użytkownikom aparatu hot-spotów w hotelach i na lotniskach. Panasonic planuje, że nabywca bezprzewodowego Lumixa dostanie do nich roczny, bezpłatny dostęp. Prawidłowe przesłanie plików będzie potwierdzane, a użytkownik dostanie e-maila z linkiem do zdjęć.

Co prawda ten projekt dotyczy na razie jedynie terenu Stanów Zjednoczonych, ale nie wykluczone, że ostatecznie obejmie swym zasięgiem inne kraje. Poza tym warto wiedzieć o jakich kierunkach rozwoju myślą producenci sprzętu fotograficznego.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0