Panasonic opracowuje bezprzewodowego Lumixa

CES 2008. Koncern Panasonic zapowiedział wprowadzenie aparatu komunikującego się bezprzewodowo i umożliwiającego umieszczanie zdjęć w serwisie Google Picasa Web Album za pośrednictwem hot-spotów sieci T-Mobile. Na razie nie podano żadnych szczegółów technicznych ani przewidywanego terminu realizacji tego pomysłu.

Targi CES w Las Vegas to miejsce przeznaczone nie tylko na premiery sprzętowe, lecz również przestrzeń dobra do prezentacji innowacyjnych rozwiązań. Panasonic nie przedstawił konkretnych rozwiązań i dat, lecz jedynie pomysł na uatrakcyjnienie przyszłych aparatów Lumix. Chodzi o umożliwienie bezprzewodowej transmisji zdjęć bezpośrednio z aparatu. Co więcej, koncern porozumiał się z siecią T-Mobile w sprawie udostępnienia użytkownikom aparatu hot-spotów w hotelach i na lotniskach. Panasonic planuje, że nabywca bezprzewodowego Lumixa dostanie do nich roczny, bezpłatny dostęp. Prawidłowe przesłanie plików będzie potwierdzane, a użytkownik dostanie e-maila z linkiem do zdjęć.

Co prawda ten projekt dotyczy na razie jedynie terenu Stanów Zjednoczonych, ale nie wykluczone, że ostatecznie obejmie swym zasięgiem inne kraje. Poza tym warto wiedzieć o jakich kierunkach rozwoju myślą producenci sprzętu fotograficznego.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8