Panasonic opracowuje bezprzewodowego Lumixa

0
Michal Grzegorczyk
8 Styczeń 2008
Artykuł na: minutę
CES 2008. Koncern Panasonic zapowiedział wprowadzenie aparatu komunikującego się bezprzewodowo i umożliwiającego umieszczanie zdjęć w serwisie Google Picasa Web Album za pośrednictwem hot-spotów sieci T-Mobile. Na razie nie podano żadnych szczegółów technicznych ani przewidywanego terminu realizacji tego pomysłu.

Targi CES w Las Vegas to miejsce przeznaczone nie tylko na premiery sprzętowe, lecz również przestrzeń dobra do prezentacji innowacyjnych rozwiązań. Panasonic nie przedstawił konkretnych rozwiązań i dat, lecz jedynie pomysł na uatrakcyjnienie przyszłych aparatów Lumix. Chodzi o umożliwienie bezprzewodowej transmisji zdjęć bezpośrednio z aparatu. Co więcej, koncern porozumiał się z siecią T-Mobile w sprawie udostępnienia użytkownikom aparatu hot-spotów w hotelach i na lotniskach. Panasonic planuje, że nabywca bezprzewodowego Lumixa dostanie do nich roczny, bezpłatny dostęp. Prawidłowe przesłanie plików będzie potwierdzane, a użytkownik dostanie e-maila z linkiem do zdjęć.

Co prawda ten projekt dotyczy na razie jedynie terenu Stanów Zjednoczonych, ale nie wykluczone, że ostatecznie obejmie swym zasięgiem inne kraje. Poza tym warto wiedzieć o jakich kierunkach rozwoju myślą producenci sprzętu fotograficznego.
Komentarze
Powiązane artykuły
Powiązane artykuły
Powiązane artykuły
Powiązane artykuły
Powiązane artykuły