Panasonic opracowuje bezprzewodowego Lumixa

CES 2008. Koncern Panasonic zapowiedział wprowadzenie aparatu komunikującego się bezprzewodowo i umożliwiającego umieszczanie zdjęć w serwisie Google Picasa Web Album za pośrednictwem hot-spotów sieci T-Mobile. Na razie nie podano żadnych szczegółów technicznych ani przewidywanego terminu realizacji tego pomysłu.

Targi CES w Las Vegas to miejsce przeznaczone nie tylko na premiery sprzętowe, lecz również przestrzeń dobra do prezentacji innowacyjnych rozwiązań. Panasonic nie przedstawił konkretnych rozwiązań i dat, lecz jedynie pomysł na uatrakcyjnienie przyszłych aparatów Lumix. Chodzi o umożliwienie bezprzewodowej transmisji zdjęć bezpośrednio z aparatu. Co więcej, koncern porozumiał się z siecią T-Mobile w sprawie udostępnienia użytkownikom aparatu hot-spotów w hotelach i na lotniskach. Panasonic planuje, że nabywca bezprzewodowego Lumixa dostanie do nich roczny, bezpłatny dostęp. Prawidłowe przesłanie plików będzie potwierdzane, a użytkownik dostanie e-maila z linkiem do zdjęć.

Co prawda ten projekt dotyczy na razie jedynie terenu Stanów Zjednoczonych, ale nie wykluczone, że ostatecznie obejmie swym zasięgiem inne kraje. Poza tym warto wiedzieć o jakich kierunkach rozwoju myślą producenci sprzętu fotograficznego.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7