Nauka fotografii bez wychodzenia z domu? Tak, dzięki nowej aplikacji Canona

0
Michał Chrzanowski
10 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Camera Simulator to darmowa aplikacja edukacyjna opracowana przez inżynierów Canona. Zapewnia wirtualne środowisko, w którym nauczycie się kompozycji i podstaw fotografii, a także wypróbujecie najnowsze aparaty i obiektywy.

Wirtualna rzeczywistość to jeden z najważniejszych wschodzących rynków ostatnich lat. I choć z założenia ma służyć głównie rozrywce, może okazać się także ciekawym medium edukacyjnym, za pomocą którego szybko i bezpiecznie nauczymy się większości znanych nam technik i zawodów. To właśnie w tej dziedzinie VR swoje pierwsze kroki postawił Canon, który zaprezentował autorską aplikację kompatybilną z goglami Oculus Rift.

Camera Simulator by Canon Labs to program prezentujący dosyć prosty wirtualny świat, w którym będziemy mogli okiełznać podstawy fotografii. „Teleportuj się do wielu lokalizacji i miejsc widokowych oraz skomponuj swój idealny kadr poprzez pochylanie, kucanie i pracę z zoomem obiektywu. Wznieś się na wyżyny kreatywności“ - czytamy w opisie aplikacji.  

 

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste i tak naprawdę sprowadza się do kilku kroków: wyboru aparatu, na przykład flagowego Canona EOS-1D X Mark II, dobranie jednego z trzech dostępnych obiektywów oraz ustawienie parametrów ekspozycji. Gdy mamy to już za sobą, zaczyna się prawdziwa fotograficzna zabawa w cyfrowym świecie.

Tak więc jeśli jesteście w posiadaniu gogli Oculus Rift, to wystarczy pobrać bezpłatną aplikację i cieszyć się fotografią w różnych wirtualnych warunkach. Więcej o Camera Simulator by Canon Labs dowiecie się na stronie www.oculus.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Phase One zaprezentowało najnowszą generację programu do edycji zdjęć, który upodobali sobie profesjonaliści. Aplikacja wprowadza ponad 10 ważnych...
12
0
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Powiązane artykuły