Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon IXUS 185 i IXUS 190 - odświeżona linia płaskich kompaktów

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

CES 2017: Oprócz modelu G9 X Mark II producent pokazał dziś także nowe aparaty z najbardziej podstawowej serii kompaktów w ofercie. Najnowsze aparaty IXUS oferują 20-milionowe matryce, łatwą obsługę i długi zoom.

Za sprawą smartfonów od kilku lat proste kompakty umierają śmiercią naturalną, ale póki co nie powstrzymuje to producentów od corocznego odświeżania ich oferty. Najnowsze aparaty z serii IXUS są niewielką aktualizacją względem modeli z zeszłego roku i niczym specjalnym też nie zaskakują.

Aparaty wyposażono w 20-megapikselowe matryce CMOS i szerokokątne obiektywy z 8- (IXUS 185) lub 10-krotnym zoomem optycznym (IXUS 190), a dzięki kompaktowej, wyjątkowo płaskiej konstrukcji bez problemu zmieszczą się w kieszeni lub torebce. Z racji tego, że podobne konstrukcje kierowane są do zupełnych nowicjuszy, producent wyposażył obydwa modele w tryb Easy Auto, który automatycznie dobiera ustawienia aparatu do otoczenia czy warunków oświetleniowych i blokuje przyciski, co pozwala uniknąć przypadkowej zmiany parametrów.

Canon IXUS 190

W fotografowaniu pomoże także 8 trybów scenerii, które dopasowują ustawienia do charakteru fotografowanej sceny oraz funkcja Auto Zoom, która inteligentnie określa liczbę osób w kadrze i dobiera optymalne zbliżenie.

Aparaty pozwalają także na rejestrację filmów, ale tylko w jakości HD 720p, co w dzisiejszych czasach jest już raczej przeżytkiem. Otrzymujemy jednak moduł łączności Wi-Fi, za pośrednictwem którego łatwo i szybko prześlemy zdjęcia na urządzenia mobilne. IXUS 190 dodatkowo oferuje moduł NFC, który pozwoli sparować smartfona z aparatem poprzez zbliżenie ich do siebie.

Canon IXUS 185

Aparaty trafią do sprzedaży w lutym w cenach 109 i 179 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Sony zapowiada premierę nowego aparatu. Czy zobaczymy topowy model Sony A9 III lub A9R?
6
0
Canon PowerShot Pick - nadchodzi „inteligentna” kamerka osobista. Czy odmieni media społecznościowe?
Canon PowerShot Pick - nadchodzi „inteligentna” kamerka osobista. Czy odmieni media społecznościowe?
W ostatnich dniach plotkowało się o nowej kamerze Canona, mającej wykorzystywać rozwiązania AI, która miałaby bazować na koncepcie pokazanym w 2018 roku. Dziś wiemy...
4
1
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)