Canon IXUS 185 i IXUS 190 - odświeżona linia płaskich kompaktów

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

CES 2017: Oprócz modelu G9 X Mark II producent pokazał dziś także nowe aparaty z najbardziej podstawowej serii kompaktów w ofercie. Najnowsze aparaty IXUS oferują 20-milionowe matryce, łatwą obsługę i długi zoom.

Za sprawą smartfonów od kilku lat proste kompakty umierają śmiercią naturalną, ale póki co nie powstrzymuje to producentów od corocznego odświeżania ich oferty. Najnowsze aparaty z serii IXUS są niewielką aktualizacją względem modeli z zeszłego roku i niczym specjalnym też nie zaskakują.

Aparaty wyposażono w 20-megapikselowe matryce CMOS i szerokokątne obiektywy z 8- (IXUS 185) lub 10-krotnym zoomem optycznym (IXUS 190), a dzięki kompaktowej, wyjątkowo płaskiej konstrukcji bez problemu zmieszczą się w kieszeni lub torebce. Z racji tego, że podobne konstrukcje kierowane są do zupełnych nowicjuszy, producent wyposażył obydwa modele w tryb Easy Auto, który automatycznie dobiera ustawienia aparatu do otoczenia czy warunków oświetleniowych i blokuje przyciski, co pozwala uniknąć przypadkowej zmiany parametrów.

Canon IXUS 190

W fotografowaniu pomoże także 8 trybów scenerii, które dopasowują ustawienia do charakteru fotografowanej sceny oraz funkcja Auto Zoom, która inteligentnie określa liczbę osób w kadrze i dobiera optymalne zbliżenie.

Aparaty pozwalają także na rejestrację filmów, ale tylko w jakości HD 720p, co w dzisiejszych czasach jest już raczej przeżytkiem. Otrzymujemy jednak moduł łączności Wi-Fi, za pośrednictwem którego łatwo i szybko prześlemy zdjęcia na urządzenia mobilne. IXUS 190 dodatkowo oferuje moduł NFC, który pozwoli sparować smartfona z aparatem poprzez zbliżenie ich do siebie.

Canon IXUS 185

Aparaty trafią do sprzedaży w lutym w cenach 109 i 179 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Podczas gdy większość producentów wygasza systemy lustrzankowe, Pentax szykuje się na premierę kolejnej odsłony ich popularnej serii. Czy w 2020 roku lustro i to...
54
8
Leica M10-P Reporter - kuloodporna „M-ka” z kevlarowym pancerzem
Leica M10-P Reporter - kuloodporna „M-ka” z kevlarowym pancerzem
Jak tłumaczy producent, inspiracją do stworzenia tej unikalnej konstrukcji, była historia fotografa wojennego, któremu Leica mogła uratować życie.
8
0
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)