Canon IXUS 185 i IXUS 190 - odświeżona linia płaskich kompaktów

0
Maciej Luśtyk
4 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

CES 2017: Oprócz modelu G9 X Mark II producent pokazał dziś także nowe aparaty z najbardziej podstawowej serii kompaktów w ofercie. Najnowsze aparaty IXUS oferują 20-milionowe matryce, łatwą obsługę i długi zoom.

Za sprawą smartfonów od kilku lat proste kompakty umierają śmiercią naturalną, ale póki co nie powstrzymuje to producentów od corocznego odświeżania ich oferty. Najnowsze aparaty z serii IXUS są niewielką aktualizacją względem modeli z zeszłego roku i niczym specjalnym też nie zaskakują.

Aparaty wyposażono w 20-megapikselowe matryce CMOS i szerokokątne obiektywy z 8- (IXUS 185) lub 10-krotnym zoomem optycznym (IXUS 190), a dzięki kompaktowej, wyjątkowo płaskiej konstrukcji bez problemu zmieszczą się w kieszeni lub torebce. Z racji tego, że podobne konstrukcje kierowane są do zupełnych nowicjuszy, producent wyposażył obydwa modele w tryb Easy Auto, który automatycznie dobiera ustawienia aparatu do otoczenia czy warunków oświetleniowych i blokuje przyciski, co pozwala uniknąć przypadkowej zmiany parametrów.

Canon IXUS 190

W fotografowaniu pomoże także 8 trybów scenerii, które dopasowują ustawienia do charakteru fotografowanej sceny oraz funkcja Auto Zoom, która inteligentnie określa liczbę osób w kadrze i dobiera optymalne zbliżenie.

Aparaty pozwalają także na rejestrację filmów, ale tylko w jakości HD 720p, co w dzisiejszych czasach jest już raczej przeżytkiem. Otrzymujemy jednak moduł łączności Wi-Fi, za pośrednictwem którego łatwo i szybko prześlemy zdjęcia na urządzenia mobilne. IXUS 190 dodatkowo oferuje moduł NFC, który pozwoli sparować smartfona z aparatem poprzez zbliżenie ich do siebie.

Canon IXUS 185

Aparaty trafią do sprzedaży w lutym w cenach 109 i 179 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)