Canon EOS M5 - test aparatu

Pierwszy zaawansowany bezlusterkowiec producenta ma być alternatywą dla lustrzanek ze średniej półki cenowej i wreszcie godną konkurencją dla aparatów innych firm. Czy obietnice te znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00
Wynik testu
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
8
Cena / Jakość:
7
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7
Nasza ocena
75%
Spis treści
Canon EOS M5 - test aparatu Specyfikacja Budowa i wykonanie Ergonomia i obsługa Funkcje dodatkowe Fotografowanie Jakość zdjęć (Laboratorium DxO) Jakość zdjęć w praktyce Filmowanie Podsumowanie Zdjęcia przykładowe

Zaprezentowany w połowie września Canon EOS M5 ma być punktem zwrotnym w ofercie bezlusterkowców producenta. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że na tym rynku fotograficzny gigant pojawił się mocno spóźniony. Zaawansowany bezlusterkowciec był więc pozycją długo wyczekiwaną przez użytkowników. Czy będzie w stanie spełnić pokładane w nim nadzieje?

Specyfikacja aparatu na pierwszy rzut oka robi bardzo pozytywne wrażenie. Oprócz atrakcyjnej ergonomii, otrzymujemy m.in. 24-milionowa matrycę APS-C, wspieraną najnowszym procesorem DIGIC 7, co wiązać ma się z dużą wydajnością i da nam możliwość fotografowania z prędkością aż 9 kl./s. Nieźle jak na aparat ze średniej półki cenowej.

Do tego wyposażono go w bardzo dobrze oceniany przez nas w przypadku innych modeli system autofokusa Dual Pixel AF, odchylany i dotykowy 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921 tys. punktów, a także pojawiający się w bezlusterkowcach producenta po raz pierwszy, duży wizjer elektroniczny 2,36 Mp. Na pokładzie znajdziemy także moduły łączności Wi-Fi i NFC oraz Bluetooth, który znacznie obniżyć ma zużycie baterii podczas połączenia bezprzewodowego. Aparat pozwala także na wygodne korzystanie z pełnoklatkowych szkieł EF za sprawą dołączanego do zestawu adaptera, co na pewno nie umknie uwadze osób szukających kompana dla swojej lustrzanki.

Na rynku aparat będzie konkurować z takimi modelami jak Sony A6300, Fujifilm X-T10, czy wyposażonymi w matryce Mikro Cztery Trzecie aparatami Olympus OM-D E-M5 Mark II i Panasonic GX80. Ma być także realną konkurencją dla lustrzanek ze średniej półki cenowej, czyli dla takich modeli jak Sony A68, Nikon D7200, czy sam Canon 80D.

Na polskim rynku za aparat zapłacimy 4550 zł.

W zestawie handlowym, oprócz aparaty znajdziemy:

  • pasek na ramię
  • ładowarkę
  • instrukcję
  • adapter na obiektywy EF i EF-S

Linki:

Oficjalny news o aparacie: Canon EOS M5 - bezlusterkowiec dla wymagających

Pierwsze wrażenia: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia

Spis treści
Canon EOS M5 - test aparatu Specyfikacja Budowa i wykonanie Ergonomia i obsługa Funkcje dodatkowe Fotografowanie Jakość zdjęć (Laboratorium DxO) Jakość zdjęć w praktyce Filmowanie Podsumowanie Zdjęcia przykładowe
Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: Canon
logo logo
Magazyny
Zamów