- 24-milionowa matryca CMOS wspomagana najnowszym procesorem DIGIC 7 zapewnić ma wysoką jakość obrazu
- 45-punktowy system Dual Pixel AF według zapewnień producenta ustawiać ma ostrość w czasie 0,003 s
- Prędkość trybu seryjnego wzrosła do 6 kl./s, a filmy Full HD możemy nagrywać z prędkością 60 kl./s
- Łączność Bluetooth pozwoli na komunikację z nowym pilotem zdalnego sterowania
- Cena: 749 dolarów
Najnowszy Canon EOS 800D wprowadza niewielkie, ale ważne usprawnienia względem pokazanego dwa lata temu poprzednika. Przede wszystkim jest to znany ze znacznie bardziej zaawansowanych konstrukcji 45-punktowy system autofokusa Dual Pixel AF, który odznacza się wysoką skutecznością (także w trybie Live View) i jest znacznym usprawnieniem wobec 19-punktowego systemu używanego przez poprzednika.
Oprócz tego, otrzymujemy najnowszy procesor obrazu DIGIC 7, nieco usprawniony tryb seryjny (6 kl./s), możliwość filmowania w jakości Full HD z prędkością 60 kl./s oraz dedykowany przycisk do nawiązywania łączności bezprzewodowej z urządzeniami mobilnymi oraz nowym pilotem zdalnego sterowania BR-E1, z którym aparat łączy się za pośrednictwem technologii Bluetooth, która pojawia się w serii po raz pierwszy.
Nic nie zmieniło się natomiast pod względem matrycy. To nadal ten sam 24-milionowy sensor CMOS o rozmiarze APS-C (crop 1,6x), pozwalający na pracę w zakresie czułości ISO 100-25600. Na pokładzie znalazł się także znany z wcześniejszych konstrukcji 3-calowy, obrotowy i dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 1,04 Mp.
Wraz z nowymi aparatami producent zaprezentował także nową wersję obiektywu kitowego - EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS STM. Szkło ma być o 20% mniejsze i lżejsze od swojego poprzednika, mniejsze gabaryty mają jednak swoją cenę. Światłosiła obiektywu zmalała z f/3.5 do f/4. Ofertę akcesoriów wzbogaci także opcjonalny pilot zdalnego sterowania BR-E1, który pozwoli na bezprzewodowe sterowanie aparatem bez konieczności łączenia się z aplikacją mobilną.
Aparat trafić ma na rynek na początku kwietnia, w cenie 749 dolarów za samo body. Z kolei w zestawie z obiektywem kitowym EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS STM lub EF-S 18-135 mm f/3.5-5.6 IS STM zapłacimy za niego kolejno 899 i 1299 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy.
Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.