Canon EOS 77D - amatorska lustrzanka z wyższej półki

Canon EOS 77D - amatorska lustrzanka z wyższej półki

W dwucyfrowej serii lustrzanek producenta pojawił się nowy model, który dzieli lwią część specyfikacji z zaawansowanym EOS-em 80D. Nie jest to jednak zupełnie nowa konstrukcja.

Co musisz wiedzieć:
  • 24-milionowa matryca CMOS wspomagana najnowszym procesorem DIGIC 7 zapewnić ma wysoką jakość obrazu
  • 45-punktowy system Dual Pixel AF według zapewnień producenta ustawiać ma ostrość w czasie 0,003 s
  • Dwa pokrętła funkcyjne i przycisk AF-On to dużo większa wygoda obsługi
  • Pomocniczy ekran LCD ułatwi zorientowanie się w ustawieniach bez konieczności włączania ekranu lub przystawiania aparatu do oka
  • Brak uszczelnień
  • Cena: 899 dolarów

Canon EOS 77D to nowy przybytek w kierowanej do zaawansowanych entuzjastów, ale cieszącej się uznaniem również wśród zawodowców dwucyfrowej serii lustrzanek producenta, w której króluje obecnie model 80D. Nie jest to jednak nic innego jak aktualizacja zaprezentowanego przed dwoma laty EOS-a 760D - bardziej zaawansowanego z dwóch pokazanych wówczas amatorskich modeli.

Nie oznacza to jednak, że aparatem zainteresują się wyłącznie amatorzy. Dzieli on bowiem doskonałą cześć specyfikacji z modelem EOS 80D. Otrzymujemy 24-milionową matrycę CMOS w rozmiarze APS-C (crop 1,6 x), wspomaganą najnowszym procesorem obrazu DIGIC 7, 45-punktowy system autofokusa Dual Pixel AF mający ostrzyć z czasem 0,003 s, 3-calowy obracany monitor dotykowy, czujnik pomiaru RGB+IR o rozdzielczości 7650 punktów i pomocniczy ekran LCD na górnym panelu.

Aparat pozwoli ponadto na wykonywanie zdjęć seryjnych z maksymalną prędkością 6 kl./s (4,5 kl./s w trybie Live View), fotografowanie w zakresie czułości ISO 100 - 25600 oraz rejestrację filmów w jakości Full HD 1080p, z prędkością 60 kl./s, przy której będziemy mogli skorzystać z elektronicznej stabilizacji obrazu. Oprócz tego, otrzymujemy także systemy łączności Wi-Fi, NFC i Bluetooth. Aparat nie oferuje jednak uszczelnień.

Główną różnicą między zaprezentowanym dzisiaj, niżej plasującym się EOS-em 800D jest obecność wspomnianego pomocniczego ekranu LCD, a także bardzo istotny fakt, że otrzymujemy 2 pokrętła funkcyjne, co znacznie usprawni pracę z aparatem. Oprócz tego, aparat oferuje osobny przycisk AF-On, tryb zdjęć z interwałem czasowym, funkcję HDR Movie i większe możliwości personalizacji.

Wraz z nowymi aparatami producent zaprezentował także nową wersję obiektywu kitowego - EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS STM. Szkło ma być o 20% mniejsze i lżejsze od swojego poprzednika, mniejsze gabaryty mają jednak swoją cenę. Światłosiła obiektywu zmalała z f/3.5 do f/4. Ofertę akcesoriów wzbogaci także opcjonalny pilot zdalnego sterowania BR-E1, który pozwoli na bezprzewodowe sterowanie aparatem bez konieczności łączenia się z aplikacją mobilną.

Jak na swoje możliwości, aparat oferowany jest w całkiem atrakcyjnej cenie. Za samo body zapłacimy bowiem 3999 zł, a w zestawie z obiektywami EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS STM lub 18-135 mm f/3.5-5.6 IS USM kolejno 1050 i 1500 dolarów. Niestety polskim cen zestawów na razie nie znamy. Na sklepowe półki nowy Canon trafić ma już w kwietniu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1