Canon EOS 77D - amatorska lustrzanka z wyższej półki

0
Maciej Luśtyk
15 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

W dwucyfrowej serii lustrzanek producenta pojawił się nowy model, który dzieli lwią część specyfikacji z zaawansowanym EOS-em 80D. Nie jest to jednak zupełnie nowa konstrukcja.

Co musisz wiedzieć:
  • 24-milionowa matryca CMOS wspomagana najnowszym procesorem DIGIC 7 zapewnić ma wysoką jakość obrazu
  • 45-punktowy system Dual Pixel AF według zapewnień producenta ustawiać ma ostrość w czasie 0,003 s
  • Dwa pokrętła funkcyjne i przycisk AF-On to dużo większa wygoda obsługi
  • Pomocniczy ekran LCD ułatwi zorientowanie się w ustawieniach bez konieczności włączania ekranu lub przystawiania aparatu do oka
  • Brak uszczelnień
  • Cena: 899 dolarów

Canon EOS 77D to nowy przybytek w kierowanej do zaawansowanych entuzjastów, ale cieszącej się uznaniem również wśród zawodowców dwucyfrowej serii lustrzanek producenta, w której króluje obecnie model 80D. Nie jest to jednak nic innego jak aktualizacja zaprezentowanego przed dwoma laty EOS-a 760D - bardziej zaawansowanego z dwóch pokazanych wówczas amatorskich modeli.

Nie oznacza to jednak, że aparatem zainteresują się wyłącznie amatorzy. Dzieli on bowiem doskonałą cześć specyfikacji z modelem EOS 80D. Otrzymujemy 24-milionową matrycę CMOS w rozmiarze APS-C (crop 1,6 x), wspomaganą najnowszym procesorem obrazu DIGIC 7, 45-punktowy system autofokusa Dual Pixel AF mający ostrzyć z czasem 0,003 s, 3-calowy obracany monitor dotykowy, czujnik pomiaru RGB+IR o rozdzielczości 7650 punktów i pomocniczy ekran LCD na górnym panelu.

Aparat pozwoli ponadto na wykonywanie zdjęć seryjnych z maksymalną prędkością 6 kl./s (4,5 kl./s w trybie Live View), fotografowanie w zakresie czułości ISO 100 - 25600 oraz rejestrację filmów w jakości Full HD 1080p, z prędkością 60 kl./s, przy której będziemy mogli skorzystać z elektronicznej stabilizacji obrazu. Oprócz tego, otrzymujemy także systemy łączności Wi-Fi, NFC i Bluetooth. Aparat nie oferuje jednak uszczelnień.

Główną różnicą między zaprezentowanym dzisiaj, niżej plasującym się EOS-em 800D jest obecność wspomnianego pomocniczego ekranu LCD, a także bardzo istotny fakt, że otrzymujemy 2 pokrętła funkcyjne, co znacznie usprawni pracę z aparatem. Oprócz tego, aparat oferuje osobny przycisk AF-On, tryb zdjęć z interwałem czasowym, funkcję HDR Movie i większe możliwości personalizacji.

Wraz z nowymi aparatami producent zaprezentował także nową wersję obiektywu kitowego - EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS STM. Szkło ma być o 20% mniejsze i lżejsze od swojego poprzednika, mniejsze gabaryty mają jednak swoją cenę. Światłosiła obiektywu zmalała z f/3.5 do f/4. Ofertę akcesoriów wzbogaci także opcjonalny pilot zdalnego sterowania BR-E1, który pozwoli na bezprzewodowe sterowanie aparatem bez konieczności łączenia się z aplikacją mobilną.

Jak na swoje możliwości, aparat oferowany jest w całkiem atrakcyjnej cenie. Za samo body zapłacimy bowiem 3999 zł, a w zestawie z obiektywami EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS STM lub 18-135 mm f/3.5-5.6 IS USM kolejno 1050 i 1500 dolarów. Niestety polskim cen zestawów na razie nie znamy. Na sklepowe półki nowy Canon trafić ma już w kwietniu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
11
11
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
16
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)