Canon EOS M6 - nowy kompaktowy model w rodzinie zaawansowanych bezlusterkowców

0
Maciej Luśtyk
15 Luty 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Oprócz nowych lustrzanek, Canon pokazał dziś też najmłodszego członka z rodziny bezlusterkowców. Względem poprzednika, modelu EOS M3, wprowadza niewielkie, aczkolwiek potrzebne zmiany.

Co musisz wiedzieć:
  • 24-milionowa matryca CMOS wspomagana najnowszym procesorem DIGIC 7 zapewnić ma wysoką jakość obrazu
  • System Dual Pixel AF zapewnić ma dużo większą skuteczność ostrzenia
  • Pojawienie się drugiego pokrętła nastaw oraz lepsze rozmieszczenie tylnych przycisków poprawia ergonomię i komfort pracy
  • Cena: 779 dolarów

Nazwa najnowszego bezlusterkowca w rodzinie aparatów Canona może być nieco myląca. Aparat plasuje się bowiem poniżej zaprezentowanego jesienią EOS-a M5 i jest bezpośrednią aktualizacją pokazanego przed dwoma laty modelu EOS M3. Dlaczego więc nie EOS M3 Mark II? Tego nie wiemy, ważne jednak, że otrzymujemy kilka istotnych usprawnień.

Po pierwsze, podobnie jak w przypadku pokazanych dziś lustrzanek, otrzymujemy szybki i bardzo dobrze oceniany przy okazji testów, oparty o piksele detekcji fazy system autofokusa Dual Pixel AF, co sprawia, że aparatem mamy być w stanie ostrzyć niemal tak szybko, jak lustrzankami. Oprócz tego otrzymujemy nowe pokrętło funkcyjne umieszczone pod pokrętłem korekcji ekspozycji. W połączeniu z pokrętłem umieszczonym pod spustem migawki otrzymujemy więc zestaw dwóch wybieraków, co znacznie podniesie komfort i szybkość pracy.

Lepiej prezentuje się także wykonanie tylnej ścianki o rozmieszczenie na niej przycisków. Przyciski blokady ekspozycji i wyboru pola AF nareszcie znalazły się na podkładce pod kciuk, co ułatwi ich obsługę.

Oprócz tego, otrzymujemy 24-milionowy sensor APS-C wspomagany najnowszym procesorem DIGIC 7, pozwalający na pracę w zakresie czułości ISO 100 - 25600, tryb seryjny 7 kl./s (9 kl./s w trybie pojedynczego AF), 3-calowy odchylany o 180 stopni w górę i 45 stopni w dół  dotykowy ekran LCD, a w trybie filmowym, w jakości Full HD będziemy teraz mogli rejestrować materiał z prędkością 60 kl./s. Na pokładzie znalazły się także systemy łączności Wi-Fi, NFC i Bluetooth, które ułatwią komunikację z urządzeniami mobilnymi.

Wraz z aparatem producent zaprezentował także opcjonalny doczepiany do gorącej stopki wizjer elektroniczny EVF-DC2 nowej generacji, o rozdzielczości 2,36 Mp, który jest mniejszy i lżejszy od swojego poprzednika.

Canon EOS M6 do sklepów trafić ma już w kwietniu, w cenie 779 dolarów za samo body. W zestawie z obiektywami EF-M 15-45 mm f/3.5-6.3 IS STM lub EF-M 18-150 mm f/3.5-6.3 IS STM zapłacimy za niego kolejno 899 i 1279 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)