Canon PowerShot SX430 IS - 45-krotny zoom w kompaktowym wydaniu

Canon PowerShot SX430 IS - 45-krotny zoom w kompaktowym wydaniu

CES 2017: Canon zaprezentował dzisiaj także nową wersję kompaktowego superzooma  z serii SX. Nowy model oferuje 20-megapikselową matryce i 45-krotny zoom optyczny.

Nowy Canon PowerShot SX430 IS ma być uniwersalnym rodzinnym aparatem, a to za sprawą 20-megapiskelowej matrycy CMOS i obiektywowi zoom o ekwiwalencie 24-2100 mm i świetle f/3.5-6.8, który pozwoli uchwycić zarówno uchwycić szerokie sceny jak i obiekty w oddali. Z kolei technologia Zoom Plus pozwolić ma wykonać aż 90-krotne zbliżenie bez utraty na jakości obrazu.

Oprócz tego otrzymujemy funkcję Easy Auto, która automatycznie dobiera ustawienia aparatu do otoczenia czy warunków oświetleniowych i blokuje przyciski, co pozwala uniknąć przypadkowej zmiany parametrów. Aparaty oferują także funkcję Auto Zoom, która analizuje scenę, określa liczbę osób i dobiera optymalne zbliżenie, pomagając utrzymać fotografowany lub filmowany obiekt w kadrze. Na pokładzie znalazł się także system stabilizacji, tryby scenerii oraz możliwość rejestracji filmów, niestety tylko w jakości HD 720p, co w dzisiejszych czasach wydaje się już przeżytkiem.

PowerShot SX430 IS wyposażono ponadto w moduł łączności Wi-Fi, za pośrednictwem którego łatwo prześlemy zdjęcia na urządzenia mobilne lub do portali społecznościowych, a moduł NFC pozwoli sparować aparat ze smartfonem poprzez zbliżenie do siebie obu urządzeń.

Aparat trafi do sprzedaży w najbliższych miesiącach w cenie 299 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
2
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4