Canon PowerShot SX430 IS - 45-krotny zoom w kompaktowym wydaniu

1
Maciej Luśtyk
4 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

CES 2017: Canon zaprezentował dzisiaj także nową wersję kompaktowego superzooma  z serii SX. Nowy model oferuje 20-megapikselową matryce i 45-krotny zoom optyczny.

Nowy Canon PowerShot SX430 IS ma być uniwersalnym rodzinnym aparatem, a to za sprawą 20-megapiskelowej matrycy CMOS i obiektywowi zoom o ekwiwalencie 24-2100 mm i świetle f/3.5-6.8, który pozwoli uchwycić zarówno uchwycić szerokie sceny jak i obiekty w oddali. Z kolei technologia Zoom Plus pozwolić ma wykonać aż 90-krotne zbliżenie bez utraty na jakości obrazu.

Oprócz tego otrzymujemy funkcję Easy Auto, która automatycznie dobiera ustawienia aparatu do otoczenia czy warunków oświetleniowych i blokuje przyciski, co pozwala uniknąć przypadkowej zmiany parametrów. Aparaty oferują także funkcję Auto Zoom, która analizuje scenę, określa liczbę osób i dobiera optymalne zbliżenie, pomagając utrzymać fotografowany lub filmowany obiekt w kadrze. Na pokładzie znalazł się także system stabilizacji, tryby scenerii oraz możliwość rejestracji filmów, niestety tylko w jakości HD 720p, co w dzisiejszych czasach wydaje się już przeżytkiem.

PowerShot SX430 IS wyposażono ponadto w moduł łączności Wi-Fi, za pośrednictwem którego łatwo prześlemy zdjęcia na urządzenia mobilne lub do portali społecznościowych, a moduł NFC pozwoli sparować aparat ze smartfonem poprzez zbliżenie do siebie obu urządzeń.

Aparat trafi do sprzedaży w najbliższych miesiącach w cenie 299 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)