Canon PowerShot SX430 IS - 45-krotny zoom w kompaktowym wydaniu

1
Maciej Luśtyk
4 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

CES 2017: Canon zaprezentował dzisiaj także nową wersję kompaktowego superzooma  z serii SX. Nowy model oferuje 20-megapikselową matryce i 45-krotny zoom optyczny.

Nowy Canon PowerShot SX430 IS ma być uniwersalnym rodzinnym aparatem, a to za sprawą 20-megapiskelowej matrycy CMOS i obiektywowi zoom o ekwiwalencie 24-2100 mm i świetle f/3.5-6.8, który pozwoli uchwycić zarówno uchwycić szerokie sceny jak i obiekty w oddali. Z kolei technologia Zoom Plus pozwolić ma wykonać aż 90-krotne zbliżenie bez utraty na jakości obrazu.

Oprócz tego otrzymujemy funkcję Easy Auto, która automatycznie dobiera ustawienia aparatu do otoczenia czy warunków oświetleniowych i blokuje przyciski, co pozwala uniknąć przypadkowej zmiany parametrów. Aparaty oferują także funkcję Auto Zoom, która analizuje scenę, określa liczbę osób i dobiera optymalne zbliżenie, pomagając utrzymać fotografowany lub filmowany obiekt w kadrze. Na pokładzie znalazł się także system stabilizacji, tryby scenerii oraz możliwość rejestracji filmów, niestety tylko w jakości HD 720p, co w dzisiejszych czasach wydaje się już przeżytkiem.

PowerShot SX430 IS wyposażono ponadto w moduł łączności Wi-Fi, za pośrednictwem którego łatwo prześlemy zdjęcia na urządzenia mobilne lub do portali społecznościowych, a moduł NFC pozwoli sparować aparat ze smartfonem poprzez zbliżenie do siebie obu urządzeń.

Aparat trafi do sprzedaży w najbliższych miesiącach w cenie 299 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)