Canon PowerShot SX430 IS - 45-krotny zoom w kompaktowym wydaniu

Autor: Maciej Luśtyk

4 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

CES 2017: Canon zaprezentował dzisiaj także nową wersję kompaktowego superzooma  z serii SX. Nowy model oferuje 20-megapikselową matryce i 45-krotny zoom optyczny.

Nowy Canon PowerShot SX430 IS ma być uniwersalnym rodzinnym aparatem, a to za sprawą 20-megapiskelowej matrycy CMOS i obiektywowi zoom o ekwiwalencie 24-2100 mm i świetle f/3.5-6.8, który pozwoli uchwycić zarówno uchwycić szerokie sceny jak i obiekty w oddali. Z kolei technologia Zoom Plus pozwolić ma wykonać aż 90-krotne zbliżenie bez utraty na jakości obrazu.

Oprócz tego otrzymujemy funkcję Easy Auto, która automatycznie dobiera ustawienia aparatu do otoczenia czy warunków oświetleniowych i blokuje przyciski, co pozwala uniknąć przypadkowej zmiany parametrów. Aparaty oferują także funkcję Auto Zoom, która analizuje scenę, określa liczbę osób i dobiera optymalne zbliżenie, pomagając utrzymać fotografowany lub filmowany obiekt w kadrze. Na pokładzie znalazł się także system stabilizacji, tryby scenerii oraz możliwość rejestracji filmów, niestety tylko w jakości HD 720p, co w dzisiejszych czasach wydaje się już przeżytkiem.

PowerShot SX430 IS wyposażono ponadto w moduł łączności Wi-Fi, za pośrednictwem którego łatwo prześlemy zdjęcia na urządzenia mobilne lub do portali społecznościowych, a moduł NFC pozwoli sparować aparat ze smartfonem poprzez zbliżenie do siebie obu urządzeń.

Aparat trafi do sprzedaży w najbliższych miesiącach w cenie 299 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
W sieci huczy od plotek na temat nadchodzącego drona DJI. Wygląda na to, że konsumencki Mavic może namieszać na rynku profesjonalnego wideo.
9
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Przyszły rok zapowiada się fascynująco. Według plotek Fujifilm ma szansę na dobre odmienić to, jak postrzegamy aparaty z segmentu APS-C i jeszcze bardziej zatrzeć...
12
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
Najnowsza kamera sportowa GoPro wprowadza wachlarz istotnych aktualizacji. Nowy procesor pozwolił na zwiększenie rozdzielczości, lepszą pracę w słabym świetle, a także...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)