Warsztaty fotografii przyrody w Bieszczadach z Canonem

Autor:

30 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Proclub oraz Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze zapraszają do wzięcia udziału w 3. edycji bieszczadzkich warsztatów fotografii przyrody, podczas których będziecie mieli okazję skorzystać z najnowszych lustrzanek Canona i obiektywów z serii L. Zajęcie poprowadzi Grzegorz Leśniewski.

Tym razem miłośnicy uwieczniania natury za pomocą obiektywu będą mieli okazję do fotografowania wiosennych scenerii ostatniego dzikiego zakątka Europy. Kwiecień to w lasach liściastych najbarwniejszy okres. Zaraz po zejściu śniegu, kiedy łąki pokrywają jeszcze zeszłoroczne, zeschnięte pędy, lasy zakwitają kobiercem wiosennych geofitów - bylim, które zimowały schowane pod ziemią. Warsztaty mają charakter merytoryczno-plenerowy, w skład którego wchodzą wykłady teoretyczne i ćwiczenia praktyczne w terenie, a ich celem jest rozbudzenie zainteresowań uczestników i podniesienie ich umiejętności w zakresie fotograficznej interpretacji przyrody.

fot. Grzegorz Leśniewski

Zajęcia prowadzi Grzegorz Leśniewski - jeden z najlepszych polskich fotografów przyrody. Za pomocą aparatu od ponad 20 lat próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody,  jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Juror wielu konkursów i prelegent największych festiwali fotografii. Jako jedyny Polak, zaproszony został do udziału w programie Wild Wonders of Europe

Grzegorz Leśniewski

Uczestnicy w trakcie warsztatów wykonają  zdjęcia (pejzażowe, środowiskowe, makro), które będą wspólnie omawiane i analizowane w myśl zasady „najlepiej uczymy się na własnych błędach”. Kontakt z prowadzącym będzie praktycznie 24 godziny na dobę, a program zajęć skonstruowany został tak, aby każdą chwilę móc wykorzystać na naukę. W trakcie warsztatów przewidziana jest również część artystyczna z pokazem diaporam i opowiadaniami o fotografowaniu bieszczadzkiej przyrody, a także spotkanie z ekspertem Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze, który zapozna uczestników z zagadnieniami ochrony przyrody w Karpatach Wschodnich. Głównym celem zajęć jest przede wszystkim nauka zasad i technik fotografowania w niepowtarzalnych warunkach bieszczadzkiej przyrody.

Bazą warsztatów będzie Siedlisko Carpathia, położone w miejscowości Muczne, w w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w bliskim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Górnego Sanu. Na uczestników warsztatów czekają dwu i trzyosobowe pokoje - przestronne, wygodne, w pełni wyposażone, stworzone z myślą o komfortowym wypoczynku gości.

Siedlisko Carpahtia

Podczas warsztatów, Proclub przy wsparciu firmy Canon Polska zapewni możliwość skorzystania z najnowszych rozwiązań technologicznych m.in. lustrzanek Canon EOS 5D Mark IV, EOS-1D X Mark II oraz profesjonalnych obiektywów serii L.

Warsztaty odbędą się w dniach 20-23 kwietnia 2017 roku. Koszt udziału w imprezie to 1319 zł. Cena obejmuje:

  • zakwaterowania w pokojach 2 i 3 -osobowych
  • wyżywienie – wymienione w programie
  • przejazdy lokalne związane z realizacją programu
  • bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego
  • materiały edukacyjne i dyplom ukończenia warsztatów
  • opiekę przewodnicko-ekspercką specjalisty w dziedzinie fotografii przyrodniczej - od początku do końca trwania warsztatów
  • ubezpieczenie NNW

fot. Grzegorz Leśniewski

Cena nie obejmuje dojazdu i powrotu z miejsca zakwaterowania (organizator może zapewnić transport uczestników z/do portu lotniczego Jasionka w Rzeszowie, lub dworca PKP miast województwa podkarpackiego. Zainteresowani proszeni są o kontakt)

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać do na adres biuro@dziedzictwoprzyrodnicze.pl w celu rezerwacji miejsca, a następnie do 15 kwietnia wpłacić zaliczkę na konto bankowe Fundacji Dziedzictwa Przyrodniczego.

Więcej informacji i szczegółowy program warsztatów znajdziecie pod adresem przyrodnicze.org.

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
Leica Store & Gallery Warszawa zaprasza na wystawę fotografii wybitnego polskiego fotoreportera Wojtka Grzędzińskiego. Fotografiom towarzyszą teksty Pawła Reszki, znanego dziennikarza,...
2
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Na zdjęciach pokazuje ludzi oraz krajobrazy zachodniej części USA w sposób daleki od tego co można zobaczyć w mediach. Z wystawą County Road Bryan Schutmaat zawita do Bochni.
2
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
Galeria Śledzińskich zaprasza na wystawę jednej z najbardziej utalentowanych polskich dokumentalistek. Projekt „Bebok” powstał w ramach zeszłorocznej Kolekcji Wrzesińskiej i opowiada o...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)