W te święta bądź #selfieless i podziel się dobrem

Autor:

7 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Na święta Canon startuje z akcją pod hasłem #selfieless. Tym razem nie chodzi jednak o reklamę produktu, a o skupienie się na potrzebujących.

Każdego dnia na świecie powstają 93 mln selfie. W tym przedświątecznym okresie warto zrezygnować z kolejnego autoportretu i skierować swój aparat na innych – to właśnie główne przesłanie akcji #selfieless.

Każdy może dołączyć do akcji, czerpać radość z pomagania, a także zachęcać rodzinę i przyjaciół do zaangażowania i tym samym być bardziej #selfieless podczas nadchodzących Świąt. Wystarczy zrobić zdjęcie dokumentujące bezinteresowną pomoc (nie selfie), opublikować je na swoich profilach społecznościowych z hasztagiem #selfieless i nominować trzech przyjaciół, którzy dołączą do akcji. Czas poświęcony dla drugiego człowieka to jeden z najcenniejszych prezentów, jakie można ofiarować.

Inicjatorem akcji #selfieless jest firma Canon Europe, która aby zachęcić do dzielenia się dobrem, przekazała milion euro na Czerwony Krzyż – organizację charytatywną, która ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu działań na rzecz drugiego człowieka. Do akcji dołączają ludzie z całej Europy, którzy dokumentują swoją bezinteresowną pomoc, a także, za pośrednictwem kanałów social media nominują swoich znajomych, zachęcając do robienia czegoś dobrego dla innych.

Święta to czas, kiedy obdarowujemy innych. Często niewielkie działanie może odmienić czyjeś życie, szczególnie w tym wyjątkowym okresie. Właśnie dlatego zapraszamy ludzi, aby wykorzystali swoje aparaty i pokazali, jak łatwo jest pomagać. Zasady są proste: zrób coś dobrego, sfotografuj to, podziel się z innymi w mediach społecznościowych i podaj dalej, zachęcając do działania rodzinę czy przyjaciół - komentuje Lee Bonniface, drektor ds. marketingu Canon Europe.

Do tej społecznej inicjatywy przyłączyli się także pracownicy Canon Polska, którzy poświęcili czas na wyremontowanie świetlicy PCK dla dzieci w Płocku, a także przygotowali i przeprowadzili warsztaty fotograficzne dla podopiecznych korzystających z tej placówki. W ramach działań prowadzonych lokalnie, wśród pracowników odbyła się także zbiórka rzeczy dla potrzebujących.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl/selfieless/ oraz na stronie facebookowej producenta.

(źródło: materiały prasowe)

 

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nie przegap ostatniego superksiężyca w tym roku. Sfotografuj go w towarzystwie planet
Nie przegap ostatniego superksiężyca w tym roku. Sfotografuj go w towarzystwie planet
Już za chwilę “superpełnia” Księżyca - ostatnia w tym roku, dlatego warto wykorzystać ją oczywiście fotograficznie, tym bardziej, że najbliższe dni to także ciekawe spotkania na niebie naszego...
25
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Marka TetherTools i prowadzący Yaneck Wasio zapraszają na cykl webinarów poświęconych tetheringowi. To niezwykła okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności oraz dowiedzieć się,...
1
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na pierwszą tak obszerną polską ekspozycję zdjęć Edwarda Steichena - nestora współczesnej fotografii i autora jednej z najważniejszych wystaw...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)