W te święta bądź #selfieless i podziel się dobrem

Autor:

7 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Na święta Canon startuje z akcją pod hasłem #selfieless. Tym razem nie chodzi jednak o reklamę produktu, a o skupienie się na potrzebujących.

Każdego dnia na świecie powstają 93 mln selfie. W tym przedświątecznym okresie warto zrezygnować z kolejnego autoportretu i skierować swój aparat na innych – to właśnie główne przesłanie akcji #selfieless.

Każdy może dołączyć do akcji, czerpać radość z pomagania, a także zachęcać rodzinę i przyjaciół do zaangażowania i tym samym być bardziej #selfieless podczas nadchodzących Świąt. Wystarczy zrobić zdjęcie dokumentujące bezinteresowną pomoc (nie selfie), opublikować je na swoich profilach społecznościowych z hasztagiem #selfieless i nominować trzech przyjaciół, którzy dołączą do akcji. Czas poświęcony dla drugiego człowieka to jeden z najcenniejszych prezentów, jakie można ofiarować.

Inicjatorem akcji #selfieless jest firma Canon Europe, która aby zachęcić do dzielenia się dobrem, przekazała milion euro na Czerwony Krzyż – organizację charytatywną, która ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu działań na rzecz drugiego człowieka. Do akcji dołączają ludzie z całej Europy, którzy dokumentują swoją bezinteresowną pomoc, a także, za pośrednictwem kanałów social media nominują swoich znajomych, zachęcając do robienia czegoś dobrego dla innych.

Święta to czas, kiedy obdarowujemy innych. Często niewielkie działanie może odmienić czyjeś życie, szczególnie w tym wyjątkowym okresie. Właśnie dlatego zapraszamy ludzi, aby wykorzystali swoje aparaty i pokazali, jak łatwo jest pomagać. Zasady są proste: zrób coś dobrego, sfotografuj to, podziel się z innymi w mediach społecznościowych i podaj dalej, zachęcając do działania rodzinę czy przyjaciół - komentuje Lee Bonniface, drektor ds. marketingu Canon Europe.

Do tej społecznej inicjatywy przyłączyli się także pracownicy Canon Polska, którzy poświęcili czas na wyremontowanie świetlicy PCK dla dzieci w Płocku, a także przygotowali i przeprowadzili warsztaty fotograficzne dla podopiecznych korzystających z tej placówki. W ramach działań prowadzonych lokalnie, wśród pracowników odbyła się także zbiórka rzeczy dla potrzebujących.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl/selfieless/ oraz na stronie facebookowej producenta.

(źródło: materiały prasowe)

 

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Digital Masterclass z Joanną Kustrą - weź udział w warsztatach poświęconych fotografii mody
Digital Masterclass z Joanną Kustrą - weź udział w warsztatach poświęconych fotografii mody
Oglądaj i rozwijaj się! Zapisz się na bezpłatne warsztaty Digital Masterclass - to ponad trzy godziny wiedzy na temat sesji modowych i edycji zdjęć prosto od Joanny Kustry.
12
Jedyne - nieopowiedziane historie polskich fotografek lat 70-90. w Domu Spotkań z Historią
Jedyne - nieopowiedziane historie polskich fotografek lat 70-90. w Domu Spotkań z Historią
W PRL-u i czasach transformacji polskie fotografki często były jedynymi kobietami w męskich zespołach lub pracowały w pojedynkę. Dom Spotkań z Historią przypomni ich...
8
Premiera konsumenckich dronów Autel i nowości marki Moza do obejrzenia w Krakowie
Premiera konsumenckich dronów Autel i nowości marki Moza do obejrzenia w Krakowie
Na zbliżających się targach EXPOzycja odbędzie się premiera nowych dronów konsumenckich marki Autel. Uczestnicy będą mogli je zobaczyć jako pierwsi w Europie.
25
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)