Canon Student Development Programme 2024 - rusza kolejna edycja programu mentorskiego

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Luty 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Trwający już ósmy rok program Canon pomógł utorować drogę ponad tysiącowi przyszłych fotoreporterów, pozwalając młodym talentom z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki nawiązać kontakt z czołowymi przedstawicielami branży. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 7 marca.

Informacja prasowa:

Canon Europe ogłasza nabór do ósmej edycji Canon Student Development Programme (CSDP), prestiżowego dorocznego programu mającego na celu wsparcie rozwoju kariery początkujących fotoreporterów. To inicjatywa, która zapewnia studentom bezcenny kontakt z doświadczonymi profesjonalistami ze środowiska fotograficznego oraz możliwość uczestniczenia w najważniejszych wydarzeniach branżowych.

CSDP stał się nieocenioną trampoliną do sukcesu dla nowego pokolenia fotoreporterów. Absolwenci programu podjęli pracę w renomowanych międzynarodowych agencjach medialnych i wydawnictwach, rozpoczynając udaną karierę.

Absolwent z 2022 roku, Mohamed Mahdy (rocznik 1996), którego prace koncentrują się wokół ukrytych i często niedostrzeganych społeczności w Egipcie, zdobył główną nagrodę w konkursie World Press Photo 2023 w kategorii Format Otwarty. Natomiast Alexandra Corcode (2000) otrzymała nagrodę Tom Stoddard Award for Excellence 2023 za intymny portret samotności i porzucenia osób starszych w jej rodzinnej Rumunii. Z kolei finalistów programu z 2023 roku, Ebrahima Alipoor i Fatimę Fahmy, wybrano do programu VII Mentor 2024, prowadzonego przez VII Academy.

Tegoroczna edycja jest otwarta dla studentów i stażystów, mieszkających i studiujących w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Zgłoszenia można nadsyłać od 12 lutego do 7 marca. Zakwalifikowanych zostanie 100 osób. Ograniczona liczba miejsc będzie również dostępna dla osób rekomendowanych przez profesjonalistów z branży. Zgłoszenia zostaną ocenione przez panel redaktorów AFP, Getty Images i Reuters Pictures, którzy zdecydują o wyborze wstępnej listy najbardziej obiecujących młodych twórców z regionu.

Mentoring indywidualny

Wybrani studenci będą współpracować z jednym z mentorów-ekspertów programu, rozmawiając o swojej bieżącej pracy i dalszych aspiracjach zawodowych na sesjach indywidualnych. W lecie wezmą udział w wirtualnych sesjach, podczas których dopracują swoje portfolio i propozycje nowych projektów – ze szczególnym naciskiem na badanie różnych opcji edycyjnych oraz sposobów dalszego wzmacniania umiejętności narracyjnych i rozwijania sygnatur autorskich.

– Ten wyjątkowy program pozwala na spotkania z kuratorami, redaktorami i fotografami. To prawdziwa inwestycja w przyszłość fotografii – uważa Ambasador Canon, fotoreporter Brent Stirton. – Statystyki dowodzą, że jedynie ułamek osób, które studiują fotografię, przetrwa dłużej w zawodzie. Wiem, że dla tych, którzy zostaną wybrani, będzie to przełomowe doświadczenie. Dorastałem w RPA i na początku swojej drogi zawodowej nie miałem najmniejszych szans zbliżyć się do najlepszych redaktorów i fotografów na świecie, nie mówiąc o wypożyczeniu doskonałego sprzętu.

Warsztaty w Gironie i Visa pour l’Image w Perpignan

We wrześniu maksymalnie 25 studentów otrzyma zaproszenie na czterodniowe warsztaty Canon w katalońskim gospodarstwie w Gironie w Hiszpanii, które zakończą się pobytem na międzynarodowym festiwalu fotoreportażu Visa pour l’Image w Perpignan we Francji.

Warsztaty stworzą kameralne forum wymiany pomysłów i budowania relacji z cenionymi profesjonalistami ze świata fotografii. Grupowe przeglądy portfolio stanowią wspaniałą okazję do nauki, zapewniając możliwość zarówno krytykowania pracy innych, jak i uzyskania profesjonalnej opinii na własny temat.

Oprócz udziału w wystawach i wieczornych pokazach w ramach festiwalu Visa pour l’Image, studenci będą mieli również możliwość uczestniczenia w dodatkowych przeglądach portfolio i dalszego poszerzania swojej sieci kontaktów.

Jak aplikować?

W celu zgłoszenia się do udziału w programie Canon Student Development Programme 2024 lub zapoznania z kryteriami zgłoszeń zapraszamy na stronę: https://www.canon.pl/get-involved/student-development-programme/.

Pełny regulamin na stronie: https://www.canon.pl/get-involved/student-development-programme/terms-and-conditions/.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
7
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Powiązane artykuły