„Trzymając w ręku aparat można wyrządzić bardzo wiele zła” - rozmowa z Łukaszem Bożyckim
5
Jacek Bonecki: „Do lustrzanki już nie wrócę”
27 luty 2018
Jak najnowszy Fujifilm X-H1 spisuje się w trudnych warunkach? Okazję, by się o tym przekonać, miał już fotograf Jacek Bonecki, który fotografował nim ostatnią edycję Rajdu Africa Eco Race.
14
"Kiedyś zarzekałem się, że nigdy nie będę fotografował mody" - rozmowa z Arcadiusem Mauritzem
31 styczeń 2018
Jak mówi, od dziecka angażował się w działalność artystyczną. Dla fotografii porzucił pracę tłumacza. O realiach fotograficznej pracy komercyjnej, budowaniu relacji z modelem, mrokach branży modowej i odnajdywaniu siebie w portrecie rozmawiamy z Arcadiusem Mauritzem.
1
Emil Biliński: “Coraz częściej zostawiam studyjne lampy błyskowe w domu”
17 styczeń 2018
Już w najbliższą sobotę, w warszawskim Studio Bank Emil Biliński poprowadzi warsztaty, na których zademonstruje swój system pracy. Fotografa pytamy o pracę z lampami i o to, czego mogą spodziewać się uczestnicy.
0
„Fotografowanie wydaje się proste, a wcale takie nie jest” - rozmowa z Rafałem Nebelskim
31 grudzień 2017
Rok 2017 żegnamy inspirującym wywiadem z fotografem krajobrazowym, jednym ze zwycięzców tegorocznej odsłony prestiżowego konkursu ND Awards. O wyprawach na daleką północ, podejściu do natury, trudach wymagającej pracy terenowej i pasji do samej fotografii rozmawiamy z Rafałem Nebelskim.
2
"Możliwe, że po tej książce nie będę mógł więcej wjechać do Tajlandii" - rozmowa z Karolem Grygorukiem
3 grudzień 2017
Książką „I Love You Dad” autor stara się opowiedzieć o rozwarstwieniu, reżimie, post-kolonialiźmie i złożonych relacjach społecznych tego turystycznego raju. Z karolem Grygorukiem rozmawiamy o jej powstawaniu i idei całego projektu.
0
“Fotograf musi być nie tylko dobrym obserwatorem, ale też psychologiem” - rozmowa z Magdą Hueckel
17 październik 2017
Jest jednym z fotografów biorących udział w projekcie „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z...”. Zapytana o błędy na sesjach mówi, że dla niej błędem jest perfekcja. Za klucz w kontaktach z drugim człowiekiem uważa nie tyle samą rozmowę, co zrozumienie. Z Magdą Hueckel, artystką wizualną, fotografką, scenografką i operatorką rozmawiamy o podejściu do fotografii portretowej.
0
"Nie szukam momentów dobrych na fotografowanie" - rozmowa z Aleksandrą "Goldi" Godlewską
30 wrzesień 2017
Czy fotografowanie pod wodą jest dużo trudniejsze niż to "na powierzchni"? Jak znaleźć czas na robienie zdjęć w ferworze codziennych obowiązków? I wreszcie -jak to jest być kobietą w dziedzinie zdominowanej przez mężczyzn? O tych i innych sprawach rozmawiamy z aktorką i fotografką Aleksandrą "Goldi" Godlewską.
1
Powrót do przyszłości - rozmowa z Ryszardem Horowitzem
29 wrzesień 2017
Wyprzedzał swoje czasy tworząc nowatorskie i śmiałe kampanie reklamowe. Prekursor fotomontażu artystycznego, Ryszard Horowitz, powraca z nową sesją nawiązując do zdjęć, które wykonał dla marki Ford ponad trzy dekady temu. Wystawę "Horowitz Ford Vignale" można oglądać od dziś w warszawskim rabbithole Art Room.
3
Jak powinno wyglądać środowisko pracy fotografa? - rozmowa z Dominikiem Trojanowskim
1