Anna Bedyńska - rozmowa z laureatką World Press Photo 2013
0
National Geographic Photo Contest 2012
8 styczeń 2013
Przedstawiamy wybrane prace nagrodzone w konkursie National Geographic Photo Contest 2012. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: Ludzie, Miejsca i Natura.
0
Stand By - wywiad z Agnieszką Rayss i Adamem Pańczukiem
28 listopad 2012
Prezentujemy wywiad z Agnieszką Rayss i Adamem Pańczukiem - fotografami kolektywu Sputnik Photos. Opowiedzieli nam o tym, jak zrodziły się ich pomysły na białoruski projekt oraz jak powstawały same zdjęcia. Zobaczycie również prace pozostałych fotografów, którzy współtworzyli książkę "Stand By".
0
Warsztaty w Wopławkach - fotografie dzieciaków
5 październik 2012
Prezentujemy prace, które powstały w trakcie warsztatów fotograficznych dla dzieci, które odbyły się w dniach 28-30 września w Wopławkach. Zobaczcie jak wygląda świat widziany oczami dzieci z gminy Kętrzyn.
0
Edward Burtynsky "Oil"
19 wrzesień 2012
W dniach 27 lipca - 9 września 2012 w berlińskiej Galerii C|O prezentowana była wystawa Edwarda Burtynsky'ego zatytułowana "Oil". W naszej galerii możecie zobaczyć wybrane prace, które weszły w jej skład.
0
Różnica między patrzeniem i widzeniem - rozmowa z Anną Orłowską
12 lipiec 2012
Prezentujemy rozmowę z Anną Orłowską, autorką szeroko komentowanej wystawy "Wsiąkanie", którą do 31 lipca można oglądać w Lookout Gallery w Warszawie. Rozmowę przeprowadziła Anna Maziuk.
0
Piotr Zbierski - rozmowa
6 lipiec 2012
Prezentujemy rozmowę z Piotrem Zbierskim - laureatem konkursu Leica Oskar Barnack Award Newcomer 2012. Opowiada w nim o nagrodzonym cyklu "Pass by me", swojej pracy oraz opracowywaniu fotografii. Wywiad publikujemy dzięki uprzejmości polskiego przedstawiciela Leica Camera.
0
Yann Gross - rozmowa
31 maj 2012
Yann Gross jest autorem, związanego z narodzinami ugandyjskiej kultury skateboardingu, projektu "Kitintale". Jego fragment prezentowany był w trakcie tegorocznej edycji Fotofestiwalu w Łodzi. Wystawie towarzyszył wywiad, który z Yannem Grossem przeprowadził Gergely László.
0
MFK 2012: Viviane Sassen
23 kwiecień 2012
Prezentujemy zdjęcia Viviane Sassen z cyklu "Parasomnia", który będziecie mogli zobaczyć podczas tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zapraszamy do odwiedzenia Galerii Pauza w dniach 12 maja - 12 czerwca 2012. Holenderska artystka pokaże w niej, zacierające granice między dokumentem a fotografią kreacyjną, prace zrealizowane w Kenii - kraju, w którym się wychowała.
0
"Ważniejsze od zrobienia zdjęcia jest samo spotkanie z inną osobą" - rozmowa z Maciejem Pisukiem
0