dfgg
22 wrzesień 2014
0
Marek Arcimowicz "W poszukiwaniu straconych fotografii" - O wyborze i świadomości celu
31 sierpień 2014
Mądrze mawia się, że fotografia jest sztuką wyboru. Stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe, tym bardziej w dzisiejszych czasach - sprzyjających powstawaniu milionów przypadkowych fotografii. Fajnie, że jest taka łatwość, pierwszy raz w historii!
0
Marek Arcimowicz "W poszukiwaniu straconych fotografii - Kwestia ceny"
27 lipiec 2014
Są takie fotografie, które przyszły nam stosunkowo lekko. Nawet wśród tych, które uważamy za obrazy dla nas samych ważne, albo te które wygrały dla nas konkursy. Są dla odmiany i takie, za które przyszło nam słono zapłacić. I nie mam tu na myśli biletu lotniczego na Nową Zelandię... choć i to jest czasem ceną wykonania fajnego, ważnego zdjęcia.
0
Marek Arcimowicz "W poszukiwaniu straconych fotografii - Fotografowanie nogami"
29 czerwiec 2014
Bardzo lubię i często powtarzam zasłyszaną tezę, że zdjęć nie robimy aparatem i obiektywem, tylko głową i nogami. Głową - wiadomo, zdjęcie musi zostać wymyślone, a proces kreacji raczej powinien odbiegać od przypadkowości, chyba, że jest ona zamierzona lub wkalkulowana. Nogami... no właśnie... bo musimy zdjęcia po prostu "wychodzić". Tyczy się szczególnie reporterów i pejzażystów. Trzeba być w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.
0
Dlaczego nie zostałem fotografem – felieton Kuby Kossaka
3 czerwiec 2014
Kuba Kossak pisze o swoim wyborze ścieżki zawodowej. Kuba jest wykładowcą Collegium Artis, w którym już 18 czerwca poprowadzi filmowy masterclass Noc Kupały.
0
Marek Arcimowicz "W poszukiwaniu straconych fotografii - Pierwsze koty za płoty"
25 maj 2014
Był rok 1995. Dla części czytelników pewnie dawno. Po raz drugi w życiu pojechałem do Nepalu, po raz pierwszy po to, by przejść słynną już wtedy trasę "Dookoła Annapurny". Ta trzytygodniowa wędrówka przez nepalskie Himalaje wtedy zdobywała opinię najpiękniejszej pieszej trasy górskiej na świecie. Uzbrojony byłem w swoje pierwsze nikony F90 i FM2, 4 obiektywy i filmy.
0
"Opowieści z krypty" Inspiracja i spółka. Czyli po co nam cudze zdjęcia? Dlaczego warto na chwilę oderwać się od własnej twórczości.
6 październik 2013
Zapraszamy na felieton Wojtka Tkaczyńskiego, który daje kilka cennych rad na temat inspiracji i satysfakcji z fotografowania.
0
"Opowieści z krypty" Koniec roku? Nie, dziękuję. Czyli co to jest prawdziwa pasja? Dlaczego trzeba się uczyć bez przerwy.
8 lipiec 2013
Zapraszamy na felieton Wojtka Tkaczyńskiego, który daje kilka ciekawych rad jak żyć długo i szczęśliwie dzięki ciągłemu doskonaleniu naszych pasji, między innymi fotografii.
0
"Opowieści z krypty" I co dalej? Czyli co to jest fotografia? Dlaczego nie trzeba być nowoczesnym.
26 maj 2013
Zapraszamy na felieton Wojtka Tkaczyńskiego, który tym razem porusza temat sprzętu i jego znaczenia w naszej fotografii.
0
"Opowieści z krypty" - O czym marzysz, człowieku? Czyli po nitce do kłębka. Dlaczego warto być systematycznym?
0