LG G3 - Tryby fotografowania i użytkowanie

Aparat wbudowany w LG G3 oferuje 13-megapikselową matrycę, optyczną stabilizację obrazu oraz dwie lampy LED. Produkt koreańskiego producenta jest także pierwszym smartfonem, w którym zastosowano laserowy autofokus. Do kadrowania posłuży nam 5,5-calowy ekran LCD. Zobaczcie jak LG G3 wypadł w naszym teście.

Autor: Marcin Grabowiecki

19 Wrzesień 2014
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Ekran początkowy w trybie fotografowania składa się z dwóch pasków z ikonkami, jeden z nich umiejscowiony jest na dole ekranu, a drugi u góry. Na dole znalazły się ikonki wyzwalania migawki, przejścia w tryb filmowania, dostępu do biblioteki zdjęć oraz powrotu do menu głównego. U góry ekranu natomiast zmieniamy ustawienia, tryby, przechodzimy w tryb przedniej kamery oraz wyłączamy lampę błyskową. Wszystkie ikonki można w każdej chwili ukryć, dotykając trzech kwadracików umieszczonych w prawym górnym rogu ekranu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Ustawienia oraz tryby zostały znacznie uproszczone w stosunku do poprzednika - modelu LG G2. W G3 mamy więc możliwość wyświetlenia siatki ułatwiającej nam komponowanie zdjęć oraz włączenia samowyzwalacza, włączenia wyzwalania migawki głosem, zmiany wielkości rejestrowanych plików oraz włączenie opcji HDR. Szkoda, że zrezygnowano z możliwości manualnego ustawienia czułości, balansu bieli, filtrów artystycznych i korekcji ekspozycji.

Sterowanie głosowe migawką działa bez zarzutu. Aparat za każdym razem reagował na wypowiadane przez nas słowa “cheese”, “smile”, “kimchi” czy “whiskey”. Pochwalić należy również możliwość uruchamiania samowyzwalacza w trybie selfie za pomocą gestów.

1/24 s, f/2.0, ISO 50

Z trybów dostępne są: Podwójny, Panorama, Magic focus oraz Automatycznie.

Tryb podwójny umożliwia jednoczesny zapis obrazów zarejestrowanych przez przedni jak i tylni aparat. Zmienić możemy położenie jednego obrazu względem drugiego oraz wykończenie tego rejestrowanego przez przedni aparat (poprzez nadanie jednej z 9 ramek).

LG G3 dość dobrze radzi sobie ze składaniem panoram. Poruszające obiekty mogą się czasem powtórzyć na zdjęciu lub ulec skróceniu, ale w przypadku nieruchomych widoków nie mamy na co narzekać. Efekty prezentujemy poniżej.

1/1538 s, f/2.4, ISO 50

Magic focus ma umożliwiać rozmycie wybranego planu, ale jego działanie uważamy za dyskusyjne, chyba że potraktujemy je kreatywnie, jak na zdjęciu poniżej.

Urządzenie umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD oraz 4K Ultra HD. Przykładowe filmy prezentujmy poniżej.

Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
17
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon Oppo dostępny na rynku międzynarodowym. Otrzymał główny aparat z flagowca i chce zmienić podejście do fotografowania...
9
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Nowy flagowiec chińskiego producenta debiutuje właśnie na polskim rynku. Przyglądamy się możliwościom modułu fotograficznego opracowanego wspólnie z renomowaną, niemiecką pracownią Carl Zeiss....
52
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)