Metabones Speed Booster XL 0,64x

Autor: Maciej Luśtyk

9 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Metabones zaprezentowała adapter Speed Booster XL 0,64x przeznaczony głównie dla aparatu Panasonic DMC-GH4. Adapter zwiększa rzeczywistą jasność podpiętego obiektywu i redukuje współczynnika crop’a o 0,64 raza.

Adapter Metabones Speed Booster XL 0,64x został zaprojektowany z myślą o zaprezentowanym rok temu aparacie Panasonic Lumix DMC-Gh4. Urządzenie zmniejsza współczynnik cropa systemu Mikro Cztery Trzecie z wartości 2,0x do 1,28x, co daje ekwiwalent formatu APS-C. W trybie filmowym Cinema 4K crop zmniejsza się z wartości 2,34x do 1,50x, dzięki czemu otrzymujemy popularny format Super 35.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Akcesorium metabones zwiększa też światłosiłę używanego obiektywu. Dla przykładu podpinając obiektyw 50 mm f/1,2 otrzymamy taki efekty jakbyśmy podczepili obiektyw 32 mm ze światłem f/0,8. Producent chwali się, że w związku z zastosowaniem wysokiej jakości układu optycznego, adapter nie pogarsza jakości uzyskanego obrazu.

Metabones Speed Booster XL 0,64x trafi do sprzedaży jeszcze w czerwcu w wersjach pod bagnet Canon EF ($649) i Nikon F/G ($479). Oprócz Panasonica GH4 adapter wspiera jeszcze garść innych aparatów Panasonica z serii G, GF i GH, a także Olympusa E-PL7 i kamery Blackmagic. Będzię współpracował także innymi aparatami z systemu Mikro Cztery Trzecie, jednak może zachaczać o osłonę mechanizmu migawki, co przy wielokrotnym użyciu może skutkować awarią.

Więcej informacji o urządzenia znajdziecie na stronie metabones.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
5
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
1
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)