Metabones Speed Booster XL 0,64x

0
Maciej Luśtyk
9 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Metabones zaprezentowała adapter Speed Booster XL 0,64x przeznaczony głównie dla aparatu Panasonic DMC-GH4. Adapter zwiększa rzeczywistą jasność podpiętego obiektywu i redukuje współczynnika crop’a o 0,64 raza.
Adapter Metabones Speed Booster XL 0,64x został zaprojektowany z myślą o zaprezentowanym rok temu aparacie Panasonic Lumix DMC-Gh4. Urządzenie zmniejsza współczynnik cropa systemu Mikro Cztery Trzecie z wartości 2,0x do 1,28x, co daje ekwiwalent formatu APS-C. W trybie filmowym Cinema 4K crop zmniejsza się z wartości 2,34x do 1,50x, dzięki czemu otrzymujemy popularny format Super 35.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Akcesorium metabones zwiększa też światłosiłę używanego obiektywu. Dla przykładu podpinając obiektyw 50 mm f/1,2 otrzymamy taki efekty jakbyśmy podczepili obiektyw 32 mm ze światłem f/0,8. Producent chwali się, że w związku z zastosowaniem wysokiej jakości układu optycznego, adapter nie pogarsza jakości uzyskanego obrazu.

Metabones Speed Booster XL 0,64x trafi do sprzedaży jeszcze w czerwcu w wersjach pod bagnet Canon EF ($649) i Nikon F/G ($479). Oprócz Panasonica GH4 adapter wspiera jeszcze garść innych aparatów Panasonica z serii G, GF i GH, a także Olympusa E-PL7 i kamery Blackmagic. Będzię współpracował także innymi aparatami z systemu Mikro Cztery Trzecie, jednak może zachaczać o osłonę mechanizmu migawki, co przy wielokrotnym użyciu może skutkować awarią.

Więcej informacji o urządzenia znajdziecie na stronie metabones.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
0
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
2
0
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
Do rodziny produktów X-Rite dołączają dwa nowe, udoskonalone technologicznie kalibratory, które zadowolić mają najbardziej wymagających, w tym także filmowców...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)